PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardımlarınızı bekliyorum.

Yeşil
27-02-2014, 08:26
Merhaba abilerim, görme engelliler derneği için babamın bir arkadaşına site hazırlıyorum. Joomla yı kurayım bir deneyeyim, göstereyim beğenirlerse kalır dedim. Denemek içinde root'a /joomla diye bir klasör oluşturup onun içine kurdum. Neyse gösterdik beğendiler bende bütün dosyaları alıp kopyalayıp ana dizine root a yapıştırdım. :utanmis: Fakat bugün bi sorunu farkettim sitede açtığım hiçbir menüye ve makaleye girmiyor sadece anasayfada kalabiliyorum. Herhangi bi menüye tıkladığımda

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@********.org and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

bu hatayı alıyorum. Sorunun dosyaların yerini değiştirdiğimden olduğunu düşüyünüyorum yardım ederseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler işiniz gücünüz rast gitsin. :)

omerax
27-02-2014, 15:58
Dosyaları eski (joomla) klasöre koyup veritabanının ve joomla klasöründeki tüm klasörlerin yedeğini al.

Daha sonra aynı sürümde bir joomlayı aynı veritabanı önekini kullnarak ana dizine kur.

Veri tabanına girip kurmuş olduğun yeni joomlanın veritabanındaki tüm tabloları silip yedeğini aldığın veri tabanını içe aktar.

Daha sonra yedeğini aldığın tüm klasörleri ana dizine atıp üzerine yazdır.

...

Sorunu izah etmek gerekirse, .htaccess dosyası ve configuration.php dosyası, dizinleri, açmış olduğun joomla klasörüne göre algılarlar. en sağlıklı yöntem yukarda anlattığım yöntem.

Yeşil
27-02-2014, 21:27
Yedekleri aldım fakat joomlayı kuramıyorum. Kurulum tamamlandı diyor ama siteye girdiğimde " Error displaying the error page: Application Instantiation Error " Hatası alıyorum. y

omerax
27-02-2014, 21:34
Yedekleri aldıktan sonra temiz kurulum yapmadan önce eski siteyi komple kaldırman gerekiyor. Bunu yazma gereği duymamıştım. configuration.php dosyasını kontrol et, veritabanı bilgileri kaydedilmemiş olabilir. Eğer veritabanı bilgileri (' ') şeklindeyse bilgileri girdiğinde düzelir.

Yeşil
27-02-2014, 23:02
Kaldırmıştım aslında hemde birçok kez kaldırp kurdum ama aynı hatayı verdi. Başka bir yerden joomla indirdim onu kurdum açıldı şimdi yedeklerimi kopyalıyorum umarım sorun çözülür. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

mimicom
28-02-2014, 22:08
Configuration dosyasındaki ftp bilgilerin ile veritabanın bilgilerini de kontrol et. Birebir eşleştir. Çalışmaması için sebep yok.
Zaten Omarax kardeşim size en doğrubilgileri vermiş.
Umarım probleminiz halletmişsinizdir.
Kolay gelsin

Yeşil
02-03-2014, 13:46
Teşekkür ederim o problemi hallettim fakat bu seferde herhangi bir eklenti yüklemeye çalıştığımda

Uyarı
Uyarı: Dosya taşıma başarısız!

JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /home/u686505776/public_html/tmp/install_53130b3d272a1

JFolder: :folder: Yol bir klasör değil. Yol: /home/u686505776/public_html/tmp/install_53130b3d272a1

JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /home/u686505776/public_html/tmp/install_53130b3d272a1

JInstaller: :Install: Joomla XML kurulum dosyası bulunamıyor.

hatası alıyorum. Benim bu joomladann çektiğim nedir anlayamadım. :(

Şerafettin
02-03-2014, 14:42
configuration.php dosyasını açınız
56 ve 57 satırda bulunan

public $log_path = '/home/xxxxxxx/public_html/logs';
public $tmp_path = '/home/xxxxxx/public_html/tmp';
bu kodları bulun.
xxxxx yazan yere kendi sitenizin bilgisni yazın onunasıl ögrenecegim derseniz ise.
Cpanel kullanıyorsanız eğer
Home Dizin yazan yerde yazan /home/xxxxxx şeklinde yazar orada xxxxx i yazın

mimicom
02-03-2014, 20:43
Tekrar olacak ama configuration dosyanızdaki veritabanı ve user kısmnı doldurup tekrar ftp den yerine atınız.
Ayrıca htaccess dosyanız .htaccess şeklinde olması gerekli. eklenti kurmanız kolay olsun

Yeşil
04-03-2014, 01:48
Söylediklerinizi kontrol ettim fakat herşey doğru gözüküyor. Joomlayı 3. kez kaldırıyorum bir kez daha denicem umarım bu sefer olur.

Ümit
04-03-2014, 01:57
https://www.google.com.tr/search?hl=tr&noj=1&q=site%3Ajoomla.gen.tr+The+server+encountered+an+i nternal+error+or+misconfiguration+and+was+unable+t o+complete+your+request.&oq=site%3Ajoomla.gen.tr+The+server+encountered+an+ internal+error+or+misconfiguration+and+was+unable+ to+complete+your+request.&gs_l=serp.3...6559.12814.0.13181.18.15.0.0.0.0.0.0 ..0.0....0...1c.1.36.serp..18.0.0.pUL84PXznNw