PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 3.2.2 de smtp kimlik doğrulaması nasıl yapılır

trafiklife
27-02-2014, 22:36
Joomla 3.2.2 de smtp kimlik doğrulamasını nasıl ve neredeki kodları değiştirerek mail gönderimini nasıl sağlayabilirim?
İletişim formu çalışmıyor.

mimicom
28-02-2014, 22:02
Genel yapılandırma bölümünde diye biliyorum
ordaki mail kısmı php varsayılanı olarak geliyor.
siz onu smtp olarak ayarlıyorsunuz. gerekli alanları doldurup kaydediyorsunuz

trafiklife
01-03-2014, 19:29
orası değil kod değiştirerek ayarlamak gerekiyormuş

ucarwebnet
02-03-2014, 12:03
Merhaba görseller sana yardımcı olacaktır. kodlarla oynamana gerek yok sadece görsellerdekinin aynısını yapın.

1. Yönetim paneline giriş yapın

2. Genel Yapılandırma - Tab seçmenlerinde bulunan SUNUCU yazan yere tıklıyoruz. görseldeki ayarları yapın.
NOT: burada geçmiş olduğunuz mail adresinin şifresinide girin.

1498

3. size kalmış bir deneme yapın. alttaki görselleride inceleyin kolay gelsin iyi çalışmalar.

Form
(http://www.onnumarareklam.com/form.PNG)

Gelen e-posta (http://www.onnumarareklam.com/gelen.PNG)

mimicom
02-03-2014, 20:44
Genel yapılandırma bölümünde diye biliyorum
ordaki mail kısmı php varsayılanı olarak geliyor.
siz onu smtp olarak ayarlıyorsunuz. gerekli alanları doldurup kaydediyorsunuz

Ben de ucarweb.net kardeşimin dediklerini demiştim. Ama kardeşim görsel yapmış. eline sağlık

trafiklife
03-03-2014, 22:27
Arkadaşlar her ikinize de teşekkür ederim zaman ayırıp ilgilendiğiniz için.
Ama benim sorunum bu değil bunu yaptım yine çalışmadı benim hostingim Natro müşteri temsilcisi ile görüştüm "bu şekilde çalışmaz güvenliğiniz için kodlarla kimlik doğrulaması yapmanız gerekir" diyor. Sizin anlattığınız yerin çalışabilmesi için Nerden ve hangi kodları değiştirmem gerekiyor. Anlatabildimmi bilmiyorum.
Sizin yaptığınız şekilde başka yerde de hostum var çalışıyor Sadece Natro kimlik doğrulama istiyor.

omerax
03-03-2014, 23:09
Ama benim sorunum bu değil bunu yaptım yine çalışmadı benim hostingim Natro müşteri temsilcisi ile görüştüm "bu şekilde çalışmaz güvenliğiniz için kodlarla kimlik doğrulaması yapmanız gerekir" diyor. Sizin anlattığınız yerin çalışabilmesi için Nerden ve hangi kodları değiştirmem gerekiyor. Anlatabildimmi bilmiyorum.
Sizin yaptığınız şekilde başka yerde de hostum var çalışıyor Sadece Natro kimlik doğrulama istiyor.

Hosting panelinden eposta ve şifre almışsan eğer bunlar yeterli. sunucu kısmının da smtp.siteismi.com şeklinde olması lazım. bu zaten kimlik doğrulamadır. SMTP kimlik denetimi kısmına da Evet demen gerekiyor. Görsel de ekledim.

1499

ucarwebnet
05-03-2014, 23:54
Ben de ucarweb.net kardeşimin dediklerini demiştim. Ama kardeşim görsel yapmış. eline sağlık

teşekkür ederim abicim.

ucarwebnet
05-03-2014, 23:57

Rica ederim omerax hocam daha iyisini anlatmış.

omerax
06-03-2014, 22:06
Rica ederim omerax hocam daha iyisini anlatmış.

Eyvallah kardeşim. Daha iyisi değil de pekiştirme diyelim. :)

ucarwebnet
07-03-2014, 13:38
Eyvallah kardeşim. Daha iyisi değil de pekiştirme diyelim. :)

öyle olsun hocam :D