PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : menü üst bilgi eki ekleme

Cüneyt ESMER
01-03-2014, 23:22
Menu başlıklarını css ile editlerken aynı etkikete sahip olan bütün başlıklar değişiyor. Menülere birbirinden bağımsız başlıklar tanımlamak istiyorum. Daha detaylı açacak olursam joomla 3.0 versiyorunda prostar temasını kullanıyorum modül/advanced bölümünden üst etiketi ve modül biçemi kutularına yeni etiket ve modüller eklemek istiyorum. Daha sonra bunların css ayarlarını yapacağım fakat nereden ekleyeceğimi bulamadım. Çok fevci konsantire oldum acil yardım lütfen :khkh:

omerax
02-03-2014, 00:37
Her menü için farklı bir CSS uygulamak istiyorsan menü id değerlerini kullanabilirsin. Yalnız bu ID değerleri admin paneldeki değerler değil. Chrome - Öğeyi denetle özelliğini kullanarak menülerin id değerlerini bulup özel CSS uygulaman mümkündür.

Modül olayı daha basittir. Modül parametrelerinden modül sınıf sonekine bir boşluk bırakıp herhangi bir isim verip temanın CSS dosyasına

.verdiginisim {
//CSS değerlerini gir
}

şeklinde değerler girerek istediğin özelleştirmeyi yapabilirsin. Daha detaylı anlatım blogumda (http://omera.net/cozumler/96-joomlada-modul-sinif-soneki-kullanimi) mevcut.