PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : neden wordpress ?

MuratKONDAK
02-03-2014, 18:06
bu aralar google de birşey arıyorum ama nedense hiç JOOMLA siteye rastlamıyorum hepsi WORDPRESS neden? acaba seo açısından ve google açısından wordpress dahamı iyi sebep bu olabilirmi ? bilgilerinize ihtiyacım var

mimicom
02-03-2014, 20:39
wordpresin google ile işbirliği halinde olduğu kesin. Wordpres de google adına seo dostu bir blog sistemi.
Bizler bir kere joomlaya tutulmuşuz. Öyle gidiyoruz.
Bu durumu kıskanmıyor değiliz hani.
İnadımızdan bir türlü wordprese geçemiyoruz. İhanet etmeke adına, hain demesinler diye bu tekkeyi bekliyoruz. Çorba bazen tuzlu, bazen bulanık olsa bile.
Bu güncelleme eziyeti bize tatlı gelmeye başlamasına rağmen inadına JOOMLA demiş duruyoruz.
Bakalım joomla ne zaman seo dostu olacak...

MuratKONDAK
04-03-2014, 00:22
size katılıyorum hocam sırf bu yüzden bende yılların üzerine wordprese geçtim malesef üzülerek söylüyorum ama geçmek zorunda kaldım olmuyor abi nereye baksam ne yazsam wordpress hertaşın altında wordpresss

jooma
23-04-2014, 15:13
bu aralar google de birşey arıyorum ama nedense hiç JOOMLA siteye rastlamıyorum hepsi WORDPRESS neden? acaba seo açısından ve google açısından wordpress dahamı iyi sebep bu olabilirmi ? bilgilerinize ihtiyacım var

joomla diye aratırsan joomla hakkında wordpress aratırsan da onun hakkında bir şeyler bulursun. Wordpresle blog yaparsın, Joomla ile Profesyonel Web Siteler...Hem aynı taraftayız sonunda PHP ve Açık kaynak kodu ve bolca paylaşım yardım. Yani etrafta bolca mutlu wordpresci ve joomlacı görünce bundan sıkıntı duyan kişinin kendisi sorunludur.
Nadiren sorunlarımı çözmek için bu tarz sitelere girerim ve çözüleceğine inanırım. Geçen gün 2 joomla siteme birşeyler oldu kendim çözemedim, buraya yazdım ( http://forum.joomla.gen.tr/showthread.php?t=4219 ) ve angelaus arkadaştan hızlı bir cevap geldi ve sorunu şu anda gideriyorum...

DµMan6
13-05-2014, 06:13
Yeni algoritma da, sitenin WP olma şartı mı duyuruldu ? Biz mi göremedik ..
Özgün içeriğini Türkçe imla kurallarına göre girersin, Title ve Metayı da güzelce yerleştirdin mi gerisi teferruat.
İnsanlar '' kendi yaptığı '' siteyi ziyaretçilere ve google'a anlatamıyorsa Joomla ne yapsın ?

Şerafettin
14-05-2014, 04:32
Yeni algoritma da, sitenin WP olma şartı mı duyuruldu ? Biz mi göremedik ..
Özgün içeriğini Türkçe imla kurallarına göre girersin, Title ve Metayı da güzelce yerleştirdin mi gerisi teferruat.
İnsanlar '' kendi yaptığı '' siteyi ziyaretçilere ve google'a anlatamıyorsa Joomla ne yapsın ?

kesinlikle size katılıyorum.

ugurus
30-01-2016, 03:48
2 sene geçmiş bu başlık açılalı bende şu an böyle düşünüyorum wordpress daha mı iyi acaba ? wordpress 'e mi geçsem ?

alpeki99
30-01-2016, 16:05
Ne iş yapacağınıza bağlı bu iş eğer sadece site yapmak amacında iseniz WP ama geniş çaplı işler yapmak istiyorsanız Joomla veya Drupal tercih etmelisiniz. Son 1 yıldır Joomla ile yaptığım siteler daha birinci haftadan ilk üç sayfaya girdiler. Hatta bazılarında daha ilk günden ikinci sayfada olduğum bile oldu. Hiç bir ekstra SEO eklentisi vs. kullanmadan yaptım bu dediklerimi. Eğer siz gidip rekabetin inanılmaz yüksek olduğu bir alanda site açıyorsanız WP bile size çare olmayacaktır.

Uğur
30-01-2016, 16:25
Yıllardır süre gelen bir mevzu Joomla mı Wordpress mi. Bunun tartışması oldukça uzun ve her iki tarafında haklı çıkacağı bir çok konu var. 12 yıldır hazırlamış olduğum hiçbir Joomla sitesinde seo veya diğer problemleri yaşamadım. Joomla bu seviyede gittikçe problem olmayacağını da görüyorum.

Ama şu bir gerçek ki Türkiye'de Joomla ve Wordpress desteği oldukça azalmaya başladı. Bunun nedeni de artık herkesin sosyal ağlara yönelmiş olması ve forum mantığının artık demode, ortadan kalmaya başlamasından kaynaklanıyor.

Bunun için joomla.gen.tr olarak birkaç projemiz mevcut. Yakın zamanda bu projeleri aktif hale getirip bu problemleri ortadan kaldırmaya çalışacağız. Herkes joomla hakkındaki problemlerini daha kısa yoldan ve hızlı bir şekilde çözmeye çalışacak.

Şenol
07-02-2016, 22:13
Teknoloji ve bilişim üzerine blog yazan bir abimiz şöyle demişti "geçmişte ihtiyacımı Joomla! görüyordu, şimdi ise Wordpress" sizin için hangisi iyi ise onu tercih etmelisiniz.

ugurus
26-02-2016, 22:34
Ne iş yapacağınıza bağlı bu iş eğer sadece site yapmak amacında iseniz WP ama geniş çaplı işler yapmak istiyorsanız Joomla veya Drupal tercih etmelisiniz. Son 1 yıldır Joomla ile yaptığım siteler daha birinci haftadan ilk üç sayfaya girdiler. Hatta bazılarında daha ilk günden ikinci sayfada olduğum bile oldu. Hiç bir ekstra SEO eklentisi vs. kullanmadan yaptım bu dediklerimi. Eğer siz gidip rekabetin inanılmaz yüksek olduğu bir alanda site açıyorsanız WP bile size çare olmayacaktır.

Ben joomla'dan önce mambo ile site yapıyordum. sonra joomla çıktı. hemen onla site yaptım. hoşuma gitmişti. çünkü yeniydi bi heyecan ve gelişme modern bi havası da vardı tabi.

1.0.x sürümü ile site yaptım. 2-3 tane site hafif bozukda olsa hala yayında . pek ilgilenip güncelleyeniyorum. ama yaptığım siteler benim hoşuma gitmişti yapım aşaması özellikle. yardım ihtiyacım az oldu ama gerekli desteği aldım.

ama 1.5 tan sonra oturtamadı bence. yok o tema olmadı yok bu script olmadı. çünkü ben 2-3 tane eklenti için baya bi bekledim ama bi gelişme olmadı.

neyse sonra 2-3 yıldır . hatta 5 yıldır. 2 tane HTML temayı joomla yada wordpresse e çevirebilenler yada bi iki temayı editleyeblenler. bir kaç html kodu değiştirebilenler. kendisini joomla uzmanı ilan etti. ben joomla uzmanıyım diye ortalıkta geziniyorlar. forumlarda da avlanmak için bekliyorlar. paylaşılan her bilgi onların kazancını düşürüyormuş gibi oldu. 2-3 birşey öğrenende ondan bundan 15-20 tl alabilmek için kendini uzman ilan etti. paylaşım yerlerde. tabi facebook twitter vs gibi şeylerde forumlara ilgiyi düşüyor .

ugurus
26-02-2016, 22:39
alp teşekkür ederim. cevabın için demin yanlışlıkla senin mesajını alntıladım. aslında uğur beyin mesajını alıntılaycakdım . sistem değişik biraz o mesajımı değiştiremedim.