PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yorum ilan eklentisi önerileriniz?

kesoka
21-10-2014, 11:15
Merhaba arkadaşlar bir sitem var çok ilgilenemedim uzun zamandır vakit bulamamakdan kaynaklı. sitemde jcomment kullandım yorum yada ilan yazabilmeleri için kullanıcıların. fakat git gite çorba halini aldı yorum ilanlar. bunun için bir öneriniz varmı nasıl bir ilan bileşeni kullanmalıyım. siteyi yeniden tasarlamayı düşünüyorum. temadan bileşenlere kadar. önerileriniz için teşekkürler şimdiden.....

sitem isyerihekimlikleri.com

angelaus
21-10-2014, 14:31
yorum bileşeni ile o iş olmaz

her ilanın ayrı sayfası olması lazım

http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/classified-ads

burdaki bileşenlere göz at

kesoka
22-10-2014, 11:15
sayın angelaus tşkler ilginize verdiğiniz linkdeki seri ilanlar eklentilerini az çok inceledim fakat oldukça detaylı sanırım. daha pratik ve basit bir eklenti olsa daha iyi olucak diye düşünüyorum. eğer kullanan arkadaşlar varsa görüşlerini yazabilirse sevinirim...

angelaus
22-10-2014, 11:44
eğer siteye kayıt olanlar kendi ilanlarını vereceklerse bu tarz bir bileşene ihtiyaç var

eğer sen bir form yada mail ile ilanları ben alıp siteye kendim eklerim diyorsan K2 ile yapabilirsin. ilanla ilgilenenler ise K2 öğesi altına yorum yazarak kişi ile iletişime geçerler

kesoka
22-10-2014, 14:12
haklısınız şuanki kullandığım sistem zaten yorum yazma tarzında. üyeler yorum yazarak iş aradığını belirtiyor ve diğer bir üyede altına yorum yazarak ilgilendiğini belirtiyor. çokda kullanışlı değil biliyorum. verdiğiniz linkdeki bileşenler ise gerçekden çok detaylı güzel bileşenler elbette ama benim sitemde doktor ve isg uzmanları ilan veriyor. bu kadar detaylı bir bileşen sanırım çok kafa karıştırıp uygunsuz düşer gibi düşündüm. k2 hakkında çok bilgim yok ama dediğiniz gibi diğer bileşenlere bakınca ve benim yapmak istediğimle kıyaslandığında jcomment ten çok daha iyi olucak gibi düşündüm. bileşenler aslında kategori falan oluşturma anlamında faydalı olucak. bir kaçı hoşuma gitti fakat yıllık 49 dolar gibi bir ücretini görünce açıkcası absürb geldi çünki sitemde tamamen ücretsiz bir hizmet sunmaya çalışıyorum. amaç para kazanmak yada reklam almak değil. tşkler ilginize tkrardan

angelaus
22-10-2014, 15:29
Bu işi dediğim gibi bir form ile yada mail ile siz istekleri alıp siteye girerseniz ücretsiz ama biraz zahmetle halledebilirsiniz.

Siz ücretsiz bir hizmet bile verseniz ne yazık ki herhangi bir sistem için ücretsiz bileşenler genelde yetersiz kalıyor, para harcamak gerekiyor