PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SMTP Hatası MAIL not accepted from server,551,Sender address is not valid for your

efsane86
02-01-2015, 13:16
iletişim üyelik sorunsuz çalışıyor fakat site ön yüzden yazar yetkisi verdiğim kişi içerik eklediği zaman bu hata oluyor

MAIL not accepted from server,551,Sender address is not valid for your login. Check your email program settings.

SMTP sunucu hatası: Sender address is not valid for your login. Check your email program settings.

anlamadığım şu içerik eklerken smtp ve mail ne alaka zaten kullanıcı yazar yetkisine sahip site ön yüzden girişini yapıyor fakat

haber ekle dedikten sonra hata alıyor içerik yayınlanıyor ama her defasında hata mesajı çıkıyor normalde çıkmaması lazım çözüm

işin tuhaf tarafı süper admin yazar yetkisi hariç diğer yetkilerde bu hatayı alıyorum süper admin yetkisinde bu hatayı almıyorum

hata aldığım yetkiler :

Public

Guest

Manager

Administrator

Registered

Author

Editor

Publisher

SMTP AYARI

Posta gönder : evet

Posta Yazılımı : smtp

Kimden : info@site.com

Gönderen : site

SMTP Kimlik Denetimi : evet

SMTP Güvenliği : hiçbiri

SMTP Bağlantı Noktası : 587

SMTP Kullanıcı Adı : info@site.com

SMTP Parolası : mail şifresi

SMTP Sunucusu : mail.site.com

efsane86
02-01-2015, 14:54
çözümü buldum ama biraz saçma geldi pek anlam veremedim açıkcası

yazar kişinin eposta adresi sitenin eposta adresi olması lazım örnek site için info@site.com yazar için yazar@site.com yaptım yazarın

eposta adresini değiştirdim sorun çözüldü bu sefer şöyle bir problem oluyor her yazar için siteden eposta açmak lazım bana bu

saçma geldi açıkcası fikri olan varmı bu konuda

efsane86
02-01-2015, 15:11
hotmail ve gmail kabul etmiyor burada bir saçmalık var tam olarak anlamış değilim işin tuhaf tarafı süper admin mail adresi farklı başka bir

mail adresi onu kabül ediyor yeni kayıt olan yazar yetkisi verdiğim kişinin mail adresini farklı yazınca kabul etmiyor siteden yazara bir

mail adresi açtığım zaman ve yazarın bilgilerine girip siteden açtığım mail adresini güncelleyince sorun ortadan kalkıyor bana saçma gelen

tarafı bu böyle olmaması lazım her yazar için farklı eposta açılması site ön yüz için konuşuyorum bunları admin tarafında sorun yok site

ön yüzde var sorunum olay smtp de bitiyor ama anlam veremiyorum iletişim aktivasyon üyelik herşey çalışıyor bir tek bunda çalışmıyor