PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 3.3.6 Site Ön Yüz Editör Ayarlama

efsane86
02-01-2015, 22:50
resimdeki seçili alanlara panelden nasıl müdahele edebiliyoruz acaba makale yöneticisi seçeneklere baktım bulamadım butonları nasıl kapatabiliyoruz acaba bilen yada fikri olan varmı extreme bir ayar yapmaya çalışıyorumda

http://i.hizliresim.com/z2nkBR.jpg (http://hizliresim.com/z2nkBR)

Uğur
10-01-2015, 20:50
Makale ayarlarından -- Düzen Anahat Düzenle bölümünde bulunan geçmişi kaydeti kapatabilirsiniz.

efsane86
11-01-2015, 17:46
teşekkürler fakat sadece sürümler kapandı altındakileride kapatabilsek harika olacak biraz kurcalamak lazım ayarları

Alaca
11-01-2015, 22:34
Üyeler siteye içerik gönderirken bazı kısımları görmelerini istemiyorum bende. Bunları nasıl yapağım konusunda yardımcı olursanız memnun olurum.

1- İçerik gönderen üyenin Takma ad yani rumuz kısmını görmesini veya müdahale etmesini istemiyorum.
2- Üyenin Takma Yazar adıyla içerik göndermesini engellemek istiyorum.
3- Yayın başlangıcı ve sonlanmasına müdahaleyi engellemek istiyorum.
4- Kısacası içerik göndereceği ekranın haricinde herhangi bir yere müdahaleyi engellemek istiyorum.

angelaus
12-01-2015, 01:12
/components/com_content/views/form/tmpl/edit.php

bu dosyayı editlemeniz lazım

efsane86
12-01-2015, 15:40
angelaus eyvallah bakalım sorunu dosyalara müdahele etmeden çözmenin peşindeyim olmazsa en son çare dosyalara müdahele edicem bu arada üyeliğim ile ilgili sorun düzeldi akar hocamın sayesinde kaç gündür foruma giremiyordum avatar resmi yükleyemiyordum tüm sorunlar düzeldi :)

Alaca
13-01-2015, 00:04
/components/com_content/views/form/tmpl/edit.php

bu dosyayı editlemeniz lazım

Hocam bu editle için detay verebilir misiniz? :utanmis:

angelaus
13-01-2015, 00:20
"Ben sadece kapıyı gösterebilirim. Ordan geçmesi gereken sensin " der Morpheus, Matrix de :D

Uğur
13-01-2015, 14:53
angelaus un dediği gibi bunu sadece kodlara müdahale ederek yapabilirsiniz. Gerçi K2 de bu iş var mı bilmiyorum. kodlara müdahale edildiğinde de her sürüm güncellemede aynı işlemi yapmak zorunda kalacaksınız.

efsane86
13-01-2015, 23:39
kodlara müdahele ederek çözdüm olayıda keşke müdahele etmeden yapabilseydik panelden neyse bazen kodlara müdahele etmek zorunda kalıyoruz eyvallah bilgi için

muratyil
14-01-2015, 13:02
Template Override ile tema klasörüne components/com_content/views/article/tmpl/default.php yi kopyaladığınızda günncellemelerden etkilenmeyecek şekilde editleyebilirsiniz. O dosyayı da deneyin bir bakalım.