PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üyeler içerik göndersin ama gönderdiği içeriği düzenleyemesin!

Alaca
16-01-2015, 02:43
S.a.

Üyelerin içerik göndermeleri için menü öğesi oluşturdum. Ama gönderdikleri kendi içerklerini düzenlemelerini engellemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

mhusty
17-01-2015, 00:58
valla 3.0 ' a daha geçiş yapamadım :D Böyle bir özelliği varmı onuda bilmiyorum lakin , http://forum.joomla.gen.tr/showthread.php?t=568 burda Chronoforms ile üyelere içerik ekletebiliyordum dene derim... Sürümler eski ama değişen pek birşey olacağını zannetmiyorum...

Alaca
17-01-2015, 01:53
Bunun çok basit bir yöntemi vardır mutlaka.

Uğur
17-01-2015, 21:28
Kullanıcı Yöneticisi - Seçenekler - İzinler - Kayıtlı Bölümünden İzinleri kontrol edebilirsiniz. Düzenleyi kapatarak deneyin. İstediğiniz olabilir.

Alaca
18-01-2015, 00:21
Yeni bir kullanıcı grubu oluşturup bunu Registered'in alt grubu yaptım. Bunda oluştur'a izin verip diğerlerini reddedildi yaptım. Yeni bir erişim seviyesi oluşturup bunu oluşturduğum kullanıcı grubuna atadım. Menü öğesini de bu oluşturduğum erişim seviyesiyle ilişkinlendirdim.

Bu şekilde oldu. Teşekkürler.

alabula
17-01-2016, 14:48
Bu konunun en uygun yer olduğunu düşünerek buraya yazıyorum.

Yapmak istediğim şeyin basit olduğunu biliyorum ama yöntemini bulamadım. Bir blog sayfası yapıyorum öğrenciler için. Her öğrenci kendi sınıfının yazılarını görebilecek sadece. Diğer sınıfların sadece makaleleri isim olarak görecek ama içeriğe erişemeyecek.

İkincisi: öğrencilerin ön panelden yazı eklemelerini istiyorum. Kendi kullanıcı adı ve şifreleriyle. Ama başaramadım.

Yardımcı olacak birisi varsa sevinirim. Kullanıcı gruplarını ve erişim seviyelerini epey kurcaladım lakin olmadı. Bir şeyleri eksik yapıyorum sanırım. :)