PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : K2 Şablon Tema Modül Pozisyonu Ekleme

efsane86
25-01-2015, 11:58
Kullandığım Joomla Sürüm : Joomla 3.3.6

K2 Kullandığım Sürüm : 2.6.9

K2 Store Kullandığım Sürüm : 3.8.0 - Free

SW Tabs Kullandığım Sürüm : 1.0.7 - Free

merhabalar k2 bileşenindeki kategoriler bölümünde sağda şablonlar var ben kendime bir tane şablon yaptım istediğim gibi

editledim fakat buna modül pozisyonu eklemek istiyorum bir türlü yapamadım normal joomlaya yeni modül pozsiyonu ekler gibi k2

oluşturduğum şablonun item.php dosyasının içine

<jdoc:include type="modules" name="yeni modül" style="xhtml" />

şeklinde ekliyorum fakat hiç göstermiyor normalde k2 ye böyle bir özellik ekleyebiliyormuyuz acaba alt şablonlara modül pozisyonu

ekleyebilirsem çok güzel çalışmalar ortaya çıkacak ama 2 gündür uğraşıyorum olmuyor fikri olan varmı acaba

tam olarak yapmak istediğim şu o yüzden modül pozisyonu için uğraşıyorum :

k2 ile k2 store ve sw tabs free eklentilerini kullanıyorum bunlar ile mağaza tarzı bir görünüm elde etmek istiyorum sw tabs ile k2 içerik altında 3 bölüm oluşturdum

1 - açıklama
2 - video
3 - yorumlar

normal k2 içerik girdiğim zaman tabs bölümlerinde istediklerimin hepsi görülüyor buraya kadar herşey tam istediğim gibi sorun

ise şurada başlıyor k2 store eklentisinde k2 içerik altında ürüne fiyat ekliyorum normalde k2 içerik altında görülüyor fakat sw tabs

işin içine girdiği zaman mecburen sw tabs bölümünde fiyat ve sepete ekle çıkıyor yani içerik altında tabs içinde ben istiyorumki

resmin yanında ek bilgilerin altında çıksın ama olmuyor sw tabs olduğu için kapanıyor sepet bölümü bende o yüzden modül

pozsiyonu eklersem alt bölüme bir tane o bölüme tabs modülü eklerim o zaman istediğimi elde ederim ve çok harika bir şekilde

kullanırım buraya kadar geldim burda takıldım fikirlere açığım fakat kullandığım eklentiler dışında olmasın lütfen

http://i.hizliresim.com/l0PV4r.jpg (http://hizliresim.com/l0PV4r)

angelaus
25-01-2015, 12:17
K2 temasından modül pozisyonu ekleyemezsiniz. Tema pozisyonu sadece temadan eklenir.

Sizin swtabs dosyalarını editlemeniz lazım. Swtabs biraz K2 parametrelerini devredışı bırakıp kendini K2 teması yerine koyar

efsane86
25-01-2015, 18:30
işte sw tabs dediğin gibi bazı özellikleri devre dışı bırakıyor keşke bırakmasa olmuyor ne yaptıysam olmuyor sepete ekleyi ek bilgi altında

gösteremiyorum keşle sw tabs izin versede yapabilsem o alana direk sepeti ekliyorum görünüyor tabiki sw tabs kapatınca açılınca

kayboluyor sorunda zaten burada başlıyor hem sw tabs görünsün hemde k2 store halen bir çözüm bulamadım

efsane86
25-01-2015, 18:31
sw tabs editledim sonuç değişmedi daha farklı bir yöntem bulmak lazım

angelaus
25-01-2015, 18:42
admin ve site bilgini atarsan bi bakayım

istediğin şey K2Store kısmının da bir tab olarak görünmesi değil mi ?

efsane86
25-01-2015, 18:49
tab olarak gösterebiliyorum orada sorun yok 4 ncü buton oluyor ama altta gizlenmiş bir şekidle kalıyor illaki butona tıklanması lazım o

zaman görünüyor ve çalışıyor ben ek bilgi altında çıkmasını istiyorum yani görünmesini gizlenmesi değil ben biraz daha kafa yorucam

bakalım yapabilecekmiyim