PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla Ön Sayfa ve Kategori Görünüm Kelime Limiti Ayarlama

efsane86
15-03-2015, 00:51
joomla 3.4 kullanmaktayım standart olarak ön sayfa ve kategori görünüm ön sayfa blog şeklinde giriş metinlerinin kelime

limitini nasıl ayarlayabiliriz tüm makale içindeki yazılar görünüyor ben mesela 10 yada 20 kelime görünsün istiyorum k2 de

bu istediğimi çok rahat yapıyorum ön sayfada kelime ayarlarını istediğim gibi şekillendiriyorum fakat joomlanın kendisinde

bu olmuyor bende anlam veremiyorum haliyle neden olmuyor blog şeklinde yapıyorum tam makale görünüyor ön sayfa

yapıyorum tam makale görünüyor işin içinden çıkamadım makale içinde devamını oku yapınca o zaman oluyor karakter

kısaltabiliyorum ama ben bunu her defasında makale içinden yapmak istemiyorum otomatik devamını oku plugini buldum

fakat oda tüm makaleleri kapsıyor kategori seçemiyorum kategori seçme imkanı vermiyor eğer kategori seçme imkanım

olsaydı güzel olurdu istediğim kategoridekilere müdahale edebilirdim

bulduğum eklenti : http://extensions.joomla.org/extension/read-less-text

dosyalara felan müdahele etmem gerekecek galiba bu işlem için daha basit bir yolu varmı fikri olan yada

efsane86
15-03-2015, 17:56
eklentiden devam edicem tam olarak istediğimi yapamadım neyse artık eklenti işimi kısmende olsa işimi gördü

Akar
17-03-2015, 20:22
k2 de bşr eklenti neticede. Joomla bunu kendi yapmıyor. İki şekilde yapılıyor; birincisi ilgili dosyalarda kendi kodunuzu yazmak, ikincisi ise bu işi yapan eklentileri kullanmak. Eklentiler bazı işler hallederken bakıyorsunuz bazı yerlerde patlıyor. Özellikle harf kırpma konusunda oldukça fazla çeşit sorun yaşanabiliyor. Zamanında bu işe epey kafa yormuştuk, sıfır sorunlu kodu hazırlamıştık ama eklenti olarak paketlememeştik; sadece kod olarak paylaşmıştık. Tabii şimdi o kodlar yei sistemlerde çalışmaz, baştan yazmak lazım.