PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haber Modülünü Anasayfa olarak ayarlama

qwery2007
28-03-2015, 03:52
Merhaba arkadaşlar,
Haber modülünün anasayfada gösterilmesi için varsayılan temada üst orta position 3 olarak ayarladım ve bu şekilde görünyor
http://i.hizliresim.com/EV1nJZ.png (http://hizliresim.com/EV1nJZ)
Benim yapmak istediğim main menüden anasayfa menüsünü direk bu modüle bağlamak, şuan da bir makaleye bağlı ve onu haber modülünün altında göstermişim.
Yada Anasayfada yer alan haber modülünden bir haber tıklandığı zaman sadece o haberin gösterilmesini, şuan haberi tıkladığım zaman anasayfa de hem haber modülü hem de haber de altında açılmakta. bu modül bir habere tıklandığında gösterilmesin anasayfada sadece ilgili haber gösterilsin. Bir türlü yapamadım. uzman arkadaşların iletilerini bekliyorum. tşkr.

ucarwebnet
28-03-2015, 04:43
usta sen haberlere tıklayınca sadece o tıkladığın makale gözüksün istiyorsun? doğru anladıysam saat geç olunca biraz beyin algılamıyor kusura bakma...

Çözümü basit ilgili modüle gel menü atamasında sadece anasayfayı seç kaydet çık de bu kadar...

qwery2007
03-04-2015, 03:15
usta sen haberlere tıklayınca sadece o tıkladığın makale gözüksün istiyorsun? doğru anladıysam saat geç olunca biraz beyin algılamıyor kusura bakma...

Çözümü basit ilgili modüle gel menü atamasında sadece anasayfayı seç kaydet çık de bu kadar...

Menü atamasında sadece anasayfada göster olarak ayarlamışım. Ancak bir habere tıklandığında modül görünmesin sadece tıklananan makale gösterilsin istiyorum. Şuan manşet modül görünüyor ve tıklanan haber altında gösteriliyor. Bunu nasıl çözecem

ucarwebnet
04-04-2015, 00:16
olur ama sen yapamamışsındır.
yada ben anlamamışım.
istersen bilgileri pm at bakayım...

M.Enes AYDÜZ
05-04-2015, 00:26
Haberlerde çıkan içeriklerin bağlı bulunduğu bir menü var mı?

Kategori listesi veya kategori blogu şeklinde?

qwery2007
06-04-2015, 02:36
Haberlerde çıkan içeriklerin bağlı bulunduğu bir menü var mı?

Kategori listesi veya kategori blogu şeklinde?

Hayır menü yok hocam. Haberler diye bir kategori oluşturmuşum, haberler kategorisi altındaki makaleleri alıyor. Modülü joomlanın standart konumu olan position-3 olarak ayarlamışım ve menü atamasında sadece anasayfa diye ayarladım. Şuan sadece anasayfada gösteriliyor ama haber tıklandığında hem modül görünüyor hemde makale altında gösteriliyor.

Uğur
06-04-2015, 10:34
Haberlerinizi Kategori listesi ya da kategori günlüğü altında bir menü oluşturmanız gerekmekte. Böyle bir menü bulunmadığı için modülü ve makaleleri nerede yayınlayacağını anlamıyor Joomla.

2 alternatif menüden birini oluşturduktan sonra bu sorun ortadan kalkması gerek.

qwery2007
07-04-2015, 23:52
Haberlerinizi Kategori listesi ya da kategori günlüğü altında bir menü oluşturmanız gerekmekte. Böyle bir menü bulunmadığı için modülü ve makaleleri nerede yayınlayacağını anlamıyor Joomla.

2 alternatif menüden birini oluşturduktan sonra bu sorun ortadan kalkması gerek.

Dediğiniz şekilde yaparak sorunu çözebildim. Çok teşekkürler