PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : joomla mail gonderme hatası (SMTP connect() fail

ahcan
21-11-2015, 11:01
Merhabalar, Joomla sitemde mail sunucu başka bir mail server üzerinden hizmet almaktadır. Outlook üzerinden veya web üzerinden mailler gidiyor. Sorun yok. Fakat joomla üzerinden mail göndermek istediğinde hiçbir şekilde mail gitmiyor. Hem kendi iletişim modülünü hem de farklı bileşenler kullandım. Sorunu Çözemedim. Başlıktaki hatayı veriyor. Mail yönlendirilmesi yapılmayan sitede mail gönderiliyor. Bundan dolayı genel yapilandirma ayarlarinda bir sorun yok. Yönlendirme işlemini ben yapmadım. Sunucu tarafından yapıldı. Benim joomla kodlarda veya cpanel de ayrıca yapmam gereken bir işlem olabilir mi? Simdiden Tesekkurler

mimicom
22-11-2015, 00:42
Genel yapılandırma / sunucu bölümündeki mail kısmını yapılandırırsan bir problem olmaması lazım. Ordaki PHP mail kısmını SMTP olarak seçip outlook gibi yapılandırman gerekir.

ahcan
22-11-2015, 00:45
O ayarları hep denedim. Başka bir yerde bir ayar yapmak gerekiyor sanki ama nerede..

mhusty
23-11-2015, 20:43
Joomla sizin sunucunuzun mail sistemini kullanmak isteyecektir , yönlendirme olması Joomla! nın bunu anlayacağı anlamına gelmez. Çözüm olarak bir fikrim yok çünkü ben Joomla!'nin mail sistemini hiç bir sitemde kullanamdığım için pes ettim artık