PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla için "Manşet" Oluşturma - 1 (Video Anlatım)

tdepkamil
19-01-2012, 00:50
Merhaba arkadaşlar. Bir web sitesinde en önemli kısımlardan biri anasayfamızdır. Anasayfamız içinde de manşet bölümümüz çok önemlidir. Bu sebeple ben de joomlada manset hazırlayabileceğimiz bir eklentinin kullanımını anlatmaya çalıştım.
Yootheme'in "widgetkit" eklentisinin ücretsiz sürümü olan "Lite" versiyonunun kurulum ve kullanımından bahseden videoyu aşağıya ekliyorum. (Bu arada dersi anlatırken eklentinin ismini yanlış telaffuz ettiğimi farkettim. Bunun için de özür diliyorum.)

http://www.youtube.com/watch?v=p4bSRrWrtqk

YsfBahar
19-01-2012, 01:08
Video yeni mi yüklendi? 1.42 dakikada takılıp kalıyor.

tdepkamil
19-01-2012, 01:11
Video yeni mi yüklendi? 1.42 dakikada takılıp kalıyor.

Evet, yeni yüklendi hocam. Sayfayı yenileyin isterseniz. Videoyu yükledikten sonra izledim, ileri de sardırdım. Bir sıkıntı olmaması lazım.

kaderebak
19-01-2012, 01:14
(Bu arada dersi anlatırken eklentinin ismini yanlış telaffuz ettiğimi farkettim. Bunun için de özür diliyorum.)

Bunlar hata değil neticede biz türkçe konuşuyoruz , dilimiz türkçe , anamızdan doğduğumuzda türk doğduk :) özüre gerek yok..

Akar
19-01-2012, 08:48
Gayet başarılı. Başarılı olmasından öte şunun emek verilip anlatımının yapılıp paylaşılıyor olunması biz kullaıcılar için büyük nimet. İnşeallah bunun farkındayızdır arkadaşlar. Herkes eşiyle dostuyla bir araya gelince yaptıklarını anlatır ama herkes tek başına oturup da "ben yaptıklarımı anlatayım, paylaşayım, tanıdık tanımadık faydalansın" diye düşünmez. Bunu düşünen, zaman ayırıp düşüncesini uygulayan, bilginin zekatının farkında olan tüm paylaşımcıları kutluyorum. Gerçekten de sürekli ifade ettiğim gibi bilginin zekatı paylaşmaktır.

tdepkamil
19-01-2012, 09:30
Gayet başarılı. Başarılı olmasından öte şunun emek verilip anlatımının yapılıp paylaşılıyor olunması biz kullaıcılar için büyük nimet. İnşeallah bunun farkındayızdır arkadaşlar. Herkes eşiyle dostuyla bir araya gelince yaptıklarını anlatır ama herkes tek başına oturup da "ben yaptıklarımı anlatayım, paylaşayım, tanıdık tanımadık faydalansın" diye düşünmez. Bunu düşünen, zaman ayırıp düşüncesini uygulayan, bilginin zekatının farkında olan tüm paylaşımcıları kutluyorum. Gerçekten de sürekli ifade ettiğim gibi bilginin zekatı paylaşmaktır.

Eyvallah üstad. Birilerine faydalı olduğunuzu görmenin verdiği haz, tarif edilemez.

mimicom
23-01-2012, 21:32
Bütün videolarınızı kaçırmadan dikkatlice izliyorum. Anlatım biçimi ve sıralaması oldukça iyi. Süper çalışmalar yapıorsunuz. Allah razı olsun.
Kullanalım kullanmayalım hepsi değerli bilgiler. Mutlaka biryerler bir arkaaşımıza lazım olacaktır. Emeğinize sağlık.

tdepkamil
23-01-2012, 21:48
Bütün videolarınızı kaçırmadan dikkatlice izliyorum. Anlatım biçimi ve sıralaması oldukça iyi. Süper çalışmalar yapıorsunuz. Allah razı olsun.
Kullanalım kullanmayalım hepsi değerli bilgiler. Mutlaka biryerler bir arkaaşımıza lazım olacaktır. Emeğinize sağlık.

Eyvallah... Bugün beni çok şımarttınız. Ben bu gazla yeni bir ders hazırlamaya başladım bile...:o

mhusty
23-01-2012, 22:08
Eyvallah... Bugün beni çok şımarttınız. Ben bu gazla yeni bir ders hazırlamaya başladım bile...:o

maşallah =)

tekil
23-01-2012, 22:32
Bu eklenti gözümden kaçmış açıkçası şimdi indirip yerel sunucuda hemen inceleyeceğim. Anlatım yine harika eline sağlık.

Şenol
24-01-2012, 01:26
çok güzel bir anlatım olmuş eline emeğine sağlık bunu kullanabilirim bilgiler içinde ayrıca teşekkürler

yusufakan
24-01-2012, 22:40
Elinize sağlık.Gerçekten güzel hazırlanmış bir video dersi. Manşet eklentiside bir o kadar güzel.