PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk telekom bedava internet veriyormuş ?

bycartel
19-01-2012, 23:43
Reklamlarda bedava internet diye bas bas bağıran telekoma sesleniyorum hani bedavaydı :) şu ücretsiz şu bedava sadece sözleşmeyi imzalamanız yeterli ne güzel taahhüt yokmuş o zaman sözleşmede neyin nesi ? hadi bedava olmaz anladım fiyatın uygun olur dedik onada bakın ne yazmış 1 Mbps hızındaki (dünyanın en hızlı interneti yıl 2012 :) )interneti gunluk 2 tl ye veriyor haa sınırsız üstelik :) ayda 60 tl yapıyor ttnetten de pahallı yok yok bedava :D. Nedendir bilmiyorum ama bu firmayı hiç sevmiyorum,hiç sevmiyorum demek hiç kalır ama forum ortamında bu kadar yazabiliyorum.

Siz siz olun hemen bedava internet diye duyum aldığınızda yada reklamlarda gördüğünüzde 10 kez daha düşünün.

Kulakların çınlasın telekom :D

''Bir gün her evde fiber internet olacak'' Ama biz göremeyecez gelecek nesil için yazıyorum...

Akar
19-01-2012, 23:51
TV izlemeyin diyorum, kafanız rahat olsun :)

M.Enes AYDÜZ
20-01-2012, 00:46
Türk Telekom'a uzak, Allah'a yakın olun, kafanız rahat olsun.

Tamamiyle müşterileri kandırmaya yönelik reklamları ve çalışmaları var. Çağrı merkezindeki elemana soruyorsun ücretsiz değil mi bu hizmet? Yani ücret ödemem di mi? Sonradan fatura çıkmasın? O da diyordu evet ücretsiz. Tamam diyorsun, aradan bir süre geçiyor, fatura gelmiş. Arıyorum çağrı merkezini. uzun süre hatta bekledikten sonra çıkan birine soruyorum hani ücretsizdi? Efendim, ücretsiz olan şuydu, şöyleydi, böyleydi...

BozTurk
20-01-2012, 00:54
TV izlemeyin diyorum, kafanız rahat olsun :)

aynen halil abi bende tv izlemeyeli 11 yıl rahat olmuştur o yüzden kafam rahat + zihnim açık :D

MuratKONDAK
20-01-2012, 17:52
NO TV full forever joomla.gen.t

mimicom
23-01-2012, 00:06
Reklamlarda hedef kitle belli. Slogan belli. Bunda kızılacak bir şey yok. Önemli olan aldatıcı reklamlara karşı kamuoyunu bilinçi davranışlara sevketmek. Bunun için toplumsal bir tepki ortaya koyabiliyor musunuz?
Bir çarşıda ayakkabıcı dükkanının vitrininde ayakkabı 15 TL yazıyordu. Eşime bunun bir aldatıcı reklam olduğunu söyledim. amacın insanları içere çekmek olduğunu bildirdim. Eşim bana oldukça kızmıştı. Ertesi gün o ayakkabıcı dükkanına gittim. 15 Tl luk ayakkabıları görmek istediğimi söyledim. İçerisinde en düşük ayakkabının 70-100 tl olan koskoca mağazanın 15 tl lik ayakkabı olmayacağı aşikardı. Bayan üç-beş ayakkabının olduğu yere beni götürdü. Buyrun beyefendi deyince kızcağıza öyle bir çıkıştım ki sormayın. Hemen ordan daha fazlaca bir yetkili bana mağazada huzursuzluk çıkardığım için çıkıştı.
Sonuçta ben insanların aldatılacak veya denenecek bir varlık olmadığını düşündüğümü etraflıca ifade ettim. Bizlerin duygularının kullanılmasına asla izin vermemiz noktasında şitdetle karşı çıktım. Mağazada çalışan ve müşteriler bana acı tebessümle güldüler. Kimin kime güleceği belli olmayan bir ortamdan ayrıldım.
Dostlar söyleyeceğim şu internet ortamından medya pazarına, dükkan camekanlarından pazarcı esnafa kadar herkes indiriyor. Önemli olan onların indirmesi değil. indirdiğinde ne göründüğüdür. Buna dikkat etmek gerekir.
Teşekkür ederim.

Arfmin
23-01-2012, 01:04
Kimse bedava mal vermez ve zararına mal satmaz. Önce bindiriyorlar sonra indiriyorlar.

Bugünlerde tüketiciye yönelik akla hayale gelmeyecek kalabalık kelimelerde bir satış yapma savaşı yaşanıyor. Alışveriş yaptığım ciddi firmalara verdiğim telefon numaramım diğer müşteri telefonları ile birlikte toplu olarak diğer şirketlerle paylaşıldığını veya satıldığını düşünüyorum. Çünkü hiç alışveriş yapmadığım firmalarda gelen indirim mesajları, "biz daha ucuz Internet hizmeti veriyoruz" diye başlayan telefon çağrılarından anlıyorum. Bunlar kontor dolandırıcılarını bile aşmışlar.

Bu aramalar o kadar bıktırıcı olamaya başladıki artık taktiksel savunmalar geliştirmeye başladım. Geçenlerde bir banka aradı, ne iş yaptığımı sordu, "işsizim dedim" ... telefon birden kapandı. Başka bir firma aradı, bütün serecemi okuduktan sonra "ben o kişi değilim" diyorum, şaşırıyor, bocalıyor... Alışveriş yaptığım firma bilgilerimi bilgisayara girip cep numaramı istiyor. "telefon kullanmıyorum" diyorum, inanmıyor, ısrarla bir numara istiyor...

Kısaca piyasada bir savaş var ve cephede durumlar bu şekilde.