PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Add to Cart deyince ürün sepete eklenmiyor

thex
20-01-2012, 15:22
Arkadaşlar virtuemart 2.0 kurdum.

1- Ürünleri falan ekledim. Yan tarafada sepet modülünü aktif ettim. Siteden ürünü seçip Add to cart deyince normalinde sepet modülünde görünmesi lazım ama ürün eklesemde eklemesemde "Cart empty" yazısı duruyor.

2- Ürünü eklediğimde malumunuz kargo ve ödeme şekli seçmem gereken alana geçiyor. Burda seçtiğim ürünlerin görünüp fiyatının yazması gerekiyor ama o da 0 TL çıkıyor.

203

Akar
20-01-2012, 22:37
Ürün olmadığı için 0 gözüküyor neticede. ürünün sepete geçmesine mani olan şey, orada çalışması gereken js'e engel olan şey neyse odur. Hata ayıklama modunu açarak işlemi tekrar etmeyi deneyebilirsiniz. Tema değiştirerek bakmayı da unutmayın.

kerimsarigul
20-01-2012, 22:45
1. Arkadaşın dediği gibi tema değiştirip dene.
2. yönetim alanında ürün sepete eklenirken Ajaxbox kullanılsın mı gibi bi özellik olması lazım onu pasif edin.

2 soru da ben sorayım
1. yönetimden ürün eklerkenki ekranın resmini de gösterin bize. ürün bilgi fiyat vb sayfasını. Bi görelim anısl eklemişsiniz.
2. sitede ürünün fiyatı görünüyor sepette mi görünmüyor?

thex
21-01-2012, 14:11
http://duzceuni.com/eticaret.html

1- Şablolar bölümünden temayı Use Joomla theme yaptım
2- Şablonlar sayfasındaki sağ altta bulunan Using the Script ajax Countries / Regions ifadesinin karşısındaki tiki kaldırdım.

Sonrasında hata ayıklamayı aktif edip sayfayı açtığımda şu hatalar döndü;

211

sayfanın devamı

212

kerimsarigul
21-01-2012, 15:37
Şimdi senin için lokalde deneyeceğim.
Joomla 1.7 e VirtueMart 2.0 kurup anlattıkalrınızı deneyip bilgi vereceğim size...

kerimsarigul
21-01-2012, 16:21
1. Joomla 1.7 kurdum sizin için lokalde sıfırdan
2. Virtuemart 2.0 kurdum.
3. sanal magaza bilgilerini ayarladım. mağaza adı vb.
4. kategori oluşturdum.
5. kategoriye ürün ürün bilgisi ürün resmi, ürün fiyatı ekledim.
6. ödeme yöntemini ayarladım. eft havale vb. gibi
7. kargo yöntemini ayarladım.
8. siteye ürünlerimiz diye menü ekledim.

menüye tıkladım. ürün göründü. sepete ekledim eklendi. (Resim 1)

sipariş ver dedim fiyat vb görünüyor sorun yok yani. (Resim 2)
213
214
Yukarıdaki adımları takip ederseniz sorun olmaması gerekir.
koaly gelsin...
İstersen lokaldeki şeklini olduğu gibi yolalyabilirim sana. Movampta yaptım. yani komple yolalrım. Kurulum felan yapmadan çalışır. İster bilgisayarında olsun siter Flash kartında. Her yerde kurulumsuz çalışır... Site hazırlama işin bitince de webe yüklersin...

thex
21-01-2012, 16:57
Arkadaşlar isteyen teamviewer ile pc me bağlanıp ayarları kontrol edebilir. Böylelikle bende nasıl yapıldığını görmüş olurum.

Msn: thex_yavuz@yahoo.com.tr
Facebook: Duzce Uni | Facebook (http://www.facebook.com/duzceunicom)

thex
23-01-2012, 17:01
1. Joomla 1.7 kurdum sizin için lokalde sıfırdan
2. Virtuemart 2.0 kurdum.
3. sanal magaza bilgilerini ayarladım. mağaza adı vb.
4. kategori oluşturdum.
5. kategoriye ürün ürün bilgisi ürün resmi, ürün fiyatı ekledim.
6. ödeme yöntemini ayarladım. eft havale vb. gibi
7. kargo yöntemini ayarladım.
8. siteye ürünlerimiz diye menü ekledim.

menüye tıkladım. ürün göründü. sepete ekledim eklendi. (Resim 1)

sipariş ver dedim fiyat vb görünüyor sorun yok yani. (Resim 2)
213
214
Yukarıdaki adımları takip ederseniz sorun olmaması gerekir.
koaly gelsin...
İstersen lokaldeki şeklini olduğu gibi yolalyabilirim sana. Movampta yaptım. yani komple yolalrım. Kurulum felan yapmadan çalışır. İster bilgisayarında olsun siter Flash kartında. Her yerde kurulumsuz çalışır... Site hazırlama işin bitince de webe yüklersin...

Dediğiniz gibi subdomaine yeni joomla kurup üzerine virtuemart kurdum. Ve sistem sorunsuz çalıştı. Aynı server-aynı site ve aynı versiyonlarda sıkıntı çıkmadı.

Muhtemelen başka bir bileşen yada kurulu plugin vs ile çakışma var.

kerimsarigul
23-01-2012, 18:20
Olabilir. Yüklerken eksik yüklenmiş olabilir, var oaln bileşenlerin veya modüllerin ya da temanın kullandığı kodlarla çakışıyor olabilir ne bilim bir çok şey olabilir. Ancak şu an için anladığımız olay virtuemart 2.0 ı normal olarak eksiksiz kurduğumuzda sorun olmadığı.

thex
24-01-2012, 13:01
İlginiz için teşekkürler.

mehmeterzurum
25-08-2012, 21:45
Merhaba Benim de sorunum aynı galiba temadan kaynaklanıyor
hata mesajları alıyorum acaba nasıl düzeltebilirim. yardımcı olursanın çok sevinirim mesajlar şöyle1054

angelaus
26-08-2012, 10:41
bu debug mesajı. wm ayarlarında debug varsa kapatabilirsin. resimden bir hata görünmüyor