PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Joomla "Infinite loop detected in JError" hatası

Alaca
20-01-2012, 20:45
Localhostta kurduğum joomlayı servere taşıdım. Configration.php dosyasını düzenledim. Ama açtığımda şu hata ile karşılaştım: Infinite loop detected in JError

BozTurk
20-01-2012, 20:53
localhosta site taşıma işlemi yapıcaksan direkt sistemi hosta taşırsan dosya yollarındaki değişiklikten dolayı sistem süresiz döngüye girer çünkü veri tabanı değiştiği için sorun çıkarır tavsiye bir yol istersen ;

önce localde kurulu olan sistemin phpmyadminnden sql betiğini dışarı taşı bir kenarda tut ardından host klasöründeki siteyi public_html klasörüne taşı peşi sıra ise installition klasörünü ana dizine tekrar ekle sildiysen eğer sıfırdan joomla kuruyormuş gibi sistemi kur ardından phpmyadmine girip kurulumda oluşturulan veritabanına girip mevcut tüm tabloları sil peşinden daha önce dışarı taşımış olduğun betiği içeri göç et sistem sorunsuz çalışmaya başlayacaktır sana kalan tek şey ise genel ayarlarını tekrar yapmak olacaktır kolaylıklar dilerim..

Alaca
20-01-2012, 20:57
localhosta site taşıma işlemi yapıcaksan direkt sistemi hosta taşırsan dosya yollarındaki değişiklikten dolayı sistem süresiz döngüye girer çünkü veri tabanı değiştiği için sorun çıkarır tavsiye bir yol istersen ;

önce localde kurulu olan sistemin phpmyadminnden sql betiğini dışarı taşı bir kenarda tut ardından host klasöründeki siteyi public_html klasörüne taşı peşi sıra ise installition klasörünü ana dizine tekrar ekle sildiysen eğer sıfırdan joomla kuruyormuş gibi sistemi kur ardından phpmyadmine girip kurulumda oluşturulan veritabanına girip mevcut tüm tabloları sil peşinden daha önce dışarı taşımış olduğun betiği içeri göç et sistem sorunsuz çalışmaya başlayacaktır sana kalan tek şey ise genel ayarlarını tekrar yapmak olacaktır kolaylıklar dilerim..

Şimdiye kadar hep localden direk taşımıştım. Bir sorunla karşılaşmamıştım.

Siz anladığım kadarıyla servere yeni joomla kurduktan sonra, localdeki kurulmuş joomla dosyalarını serverdeki joomla üzerine yazdır diyorsunuz. Onu yazdıkmak epey zaman alacaktır. Başka çare kalmazsa deneyeceğim. Teşekkürler.

denisdulici
20-01-2012, 20:58
Veritabanı bağlantısı yapılamıyor.

Ya sunucunzda bir sorun var yada girdiğiniz veritabanı bilgileri yanlış.

Alaca
20-01-2012, 21:00
Veritabanı bağlantısı yapılamıyor.

Ya sunucunzda bir sorun var yada girdiğiniz veritabanı bilgileri yanlış.

Evet doğruymuş. Kullanıcı adı ve db adını ters yazmışım. Az daha ne var ne yok siliyordum. Sağolun.

:)

Akar
20-01-2012, 21:54
Evet doğruymuş. Kullanıcı adı ve db adını ters yazmışım. Az daha ne var ne yok siliyordum. Sağolun.

:)Zaten bu hatanın açıkça iki sebebi var:
1. Mysqli desteği seçilen Joomla için sunucudaki mysqli desteği düşer. Bu durumda seçeneği mysql olarak değiştirmek yeterli olur.
2. Veritabanı parolası yanlış yazılır. Doğrusunu yazmak yeterli olur :)

Başka sebeple bu hata oluşmaz (bilindiği kadarıyla).

denisdulici
20-01-2012, 22:31
3. Sunucunun MySQL servisi çöker. (Dün karşılaştım :))

Akar
20-01-2012, 22:32
3. Sunucunun mysql servisi çöker. (dün karşılaştım :)):d .

VSaBaH
15-04-2012, 10:18
Zaten bu hatanın açıkça iki sebebi var:
1. Mysqli desteği seçilen Joomla için sunucudaki mysqli desteği düşer. Bu durumda seçeneği mysql olarak değiştirmek yeterli olur.
2. Veritabanı parolası yanlış yazılır. Doğrusunu yazmak yeterli olur :)

Başka sebeple bu hata oluşmaz (bilindiği kadarıyla).

Adamın dibisin dibi :D