PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurulu olan modül veya bileşini başka temalarda kullanabilir miyim ?

Mugetsu
22-01-2012, 13:31
Biliyoruz ki eklenti yöneticinden modülümüzü bir tema üzerine kuruyoruz peki başka bir tema üzerinde hazır olarak kurulmuş bir modül ,plugin yada bileşeni başka bir temaya aktarabilir miyiz saygılar

mhusty
22-01-2012, 14:00
Biliyoruz ki eklenti yöneticinden modülümüzü bir tema üzerine kuruyoruz peki başka bir tema üzerinde hazır olarak kurulmuş bir modül ,plugin yada bileşeni başka bir temaya aktarabilir miyiz saygılar

1- Eklenti Yöneticisinden kurduğumuz eklentiler temaya değil sisteme yükleniyor biz sadece eklentiyi temaya göre ayarlıyoruz tema silinsede kalksada eklenti sistemde kalır...
2- Başka bir tema üzerinden hazır kurulmuş bir modül sadece QUİCKSTART (http://forum.joomla.gen.tr/yonetim-merkezi/147-joomla-gen-tr-1-5-te-quickstart-kurulumu-resimli-anlatim.html)kurulumlarda olur , yani kur/kaldır'dan tema yüklediğimizde onun eklentileride yüklenmez sadece tema yüklenir...
3- Yanlız tema içinde eklentiler ayrı bir şekilde gelirse ve siz elle yükler iseniz o eklentileri başka temalardada kullanabilirsiniz. Joomla Wp gibi değil eklentilerini özelliklerinin hepsini temaya yüklemiyor sadece sisteme yüklenen eklentileri temada uygun yerde gösteriyorsunuz...

BozTurk
22-01-2012, 14:24
kurulu bir sistemdeki eklentiyi ilgili klasörden çıkarıp zip formatında sıkıştırırsanız tekrar kullanılabilir hale gelecektir, tekrar elde edilen zip formatlı dosyayı istediğiniz başka bir sisteme rahatlıkla kurabilirsiniz kolaylıklar dilerim

Mugetsu
22-01-2012, 15:45
kurulu bir sistemdeki eklentiyi ilgili klasörden çıkarıp zip formatında sıkıştırırsanız tekrar kullanılabilir hale gelecektir, tekrar elde edilen zip formatlı dosyayı istediğiniz başka bir sisteme rahatlıkla kurabilirsiniz kolaylıklar dilerim

Sagolasın kardeş deneyip sonucu yazarım
Yazı editöründe denedim kurulmasına kuruldu ama makaleleri düzenleyemiyorum :)
----
Modülde denedim oldu...
JGMap - Google Map
----
ama bileşende hiç etki göstermedi :)

tekil
22-01-2012, 23:11
Tam olarak ne yapmak istediğiniz anlayamadım. Başka temadan kasıt farklı bir Joomla! sitesi olmalı sanırım. Aynı ayarlar için eski sitenizden eklentiye ait veritabanı tablolarının yedeklerini alıp eklentiyi kurduktan sonra yeni siteye aktarmanız genelde kullanılan durumdur.

Kurulan eklentiyi tekrar zip haline getirip kuruluma hazırlamak biraz daha zahmetlidir. Aynı zamanda eski sitenizdeki yaptığınız ayarları tekrar yapmanız gerekir.

Oscar
23-01-2012, 01:40
Sagolasın kardeş deneyip sonucu yazarım
Yazı editöründe denedim kurulmasına kuruldu ama makaleleri düzenleyemiyorum :)
----
Modülde denedim oldu...
JGMap - Google Map
----
ama bileşende hiç etki göstermedi :)

Bileşenler Modüller gibi tek parça degildir , kurulum esnasında admin klasörü ve site klasörü için ikiye ayrılır.