PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Var Olan Temayı Editleme

younglover
22-01-2012, 13:57
s.a. hocalarım; Cmsturk sitesinde ve başka sitelerde raştırma yaptım ekteki resimde anlattığım şekilde bir ders bir bilgi bulamadım. var olan temayı ekteki resimdeki gi218bi editlemek istiyorum bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Akar
22-01-2012, 18:47
Orada yanyana olan yer modüldür. Gövdede de modül kulanılırsa bu mümkün olabilir. Gövdede modül pozisyonu yoksa sabit bir içerik ayarlanıp içierik için {loadposition modulpozisyonu} ya da {loadmodule modülismi} şeklinde modüller gösterilebilir. En basitinden söyleyebileceğim bu olur. Yoksa temanın düzenlenmesi her temada farklılık gösterir.

younglover
23-01-2012, 09:19
teşekkür ederim hocam. biliyorum her temada farklılık gösterebilir. Ancak bunu nasıl düzeltebilirim ben hocam. "Gövdede de modül kulanılırsa bu mümkün olabilir" dediniz gövdede modül nasıl kullanabilrim yada "sabit bir içerik" nasıl ayarlayabilirim. Kullandığım tema ücretsiz bir tema ismini vermek sakıncalı değilse vermek istiyorum Tema adı : ra_sunset_2 diye bir tema. dilerseniz hocam ekte de gönderebiliriz isterseniz temayı.

YsfBahar
23-01-2012, 10:06
Yapmanız gereken işlemi adım adım anlatmaya çalışacağım.

Gösterilmesini istediğiniz modul veya modulleri ayarlayın.
Yeni bir içerik oluşturun ve içine Akar'ın verdiği kodu {loadmodule modulismi} yazın.
İki modul gösterecekseniz yan yana ayrı olarak iki modu ismini de yazın.
Menü yöneticisine girin ve menü öğelerinden hangisini bu içeriğe bağlayacaksanız ona tıklayın.
Menü öğesi türü olarak "Tekil İçerik" seçin ve içerik olarak yeni kaydettiğiniz içeriği gösterin.
İşlem tamamdır.

younglover
23-01-2012, 12:06
sa YsfBahar hocam ben bu işi beceremedim. video şeklinde anlatılacak bir ders varmı? yada sizin yardım etmeniz mümkün mü?
Öncelikle yaptğım şeyleri yazayım.

tema index.php nin içine
<?php if ($this->countModules( 'user6' )) : ?>
<div class="user6">
<jdoc:include type="modules" name="user6" style="xhtml" />
</div>
<?php endif; ?>

<?php if ($this->countModules( 'user7' )) : ?>
<div class="user7">
<jdoc:include type="modules" name="user7" style="xhtml" />
</div>
<?php endif; ?>

bu kodları yazdım.
daha sonra templateDetails.xml dosyasının içine
<position>user6</position>
<position>user7</position>
bunları yazdım.

ancak eksik birşey var onu bilemiyorum. öyle tahmin ediyorum. ekte resimde gösterdim hocam incelerseniz sevinirim.230
231

Ümit
23-01-2012, 14:29
user1 ve user 2 için tanımlanmış css kodlarını user6 (user1) ve user 7 (user2) olarak kopyalayın.
{loadmodule user6} {loadmodule user7} olarak deneyin.

YsfBahar
23-01-2012, 14:57
hallettik hocam o işi. Teşekkürler. ;)
Konu çözülmüştür.

younglover
23-01-2012, 15:45
Ümit hocam, {loadmodule user6} {loadmodule user7} olarak deneyin. bu dediklerinizi beceremedim ancak farklı bir şekilde sorunu hallettik yusuf hocamla kendisnie teşekkür ederim. sorun çözülmüştür.