PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 1.7.3 Kurulum Adımlarında Sorun

Litigant
23-01-2012, 20:16
Merhaba arkadaşlar,

Joomla 1.7.3 sürümü dosyalarını ftpye yükledim db'de yeni kullanıcı oluşturdum vs. herşey tamam fakat kuruluma geçtiğimde siteye giriyorum herşey normal kurulum ekranı geliyor dil seçiyorum, Sonraki diyorum ama ilerlemiyor. Hosting firmasına mail attım ama burdan da destek alayım dedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Akar
23-01-2012, 21:00
Bu konuda kesin bir çözüm bulunabilmiş değil. Çünkü sorunun kesin sebebini tesbit edemedik. Bazı durumlarda bu oluyor. Tarayıcı değiştirerek bir deneyin derim.

Litigant
23-01-2012, 21:25
Bu konuda kesin bir çözüm bulunabilmiş değil. Çünkü sorunun kesin sebebini tesbit edemedik. Bazı durumlarda bu oluyor. Tarayıcı değiştirerek bir deneyin derim.

Tarayıcı değiştirmekte sorunu çözmüyor hocam. Bakalım hosting firması ne cevap vercek?

Akar
23-01-2012, 22:45
Tarayıcı değiştirmekte sorunu çözmüyor hocam. Bakalım hosting firması ne cevap vercek?Onların da pek bir şey diyebileceğinden emin değilim. Bunun kesin bir çözümünü bulamadık. Eski forumda Arfmin'in bir tesbiti vardı bu konuda ama şimdi hatırlayamadım.

Arfmin
23-01-2012, 23:33
Onların da pek bir şey diyebileceğinden emin değilim. Bunun kesin bir çözümünü bulamadık. Eski forumda Arfmin'in bir tesbiti vardı bu konuda ama şimdi hatırlayamadım.

PHP ve Apache versiyonlarından bahsetmiştim. Benzer sorunu yaşayanların hizmet aldığı sunucuda bulunan Apache ve PHP sürüm numaralarını paylaşmalarını istemiştim. Bu vesile ile eski foruma baktım ama ilgili konuyu bulamadım. Sanırım yedek yüklerken silinmiş olabilir.

Ayrıca bazı yabancı kaynaklar, sunucularda Json desteğinin olmadığından bahsetmektedirler.

Akar
24-01-2012, 00:04
Evet, kurulum için JSON lazm ama buna etki ettiğini bilmiyordum. Belki de sorun budur.

Bu arada sistm gereksinimlerini hatırlayalım:
Joomla Sistem Gereksinimleri - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/joomla-sistem-gereksinimleri)