PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BEKLİYOR Tema modül pozisyonu renk problemi

YsfBahar
23-01-2012, 23:19
Merhaba;

Joomla! 1.7 ye geçiş yaptığım bir siteye BURADAKİ (http://demo.joomshaper.com/joomla16/simplicity_ii) temayı kullanmaya karar verdim. Tema, Joomla! 1.6 uyumlu ve ben Joomla! 1.7 ye yükledim. Pozisyonları tam aradığım gibi. Ancak bir sorunum var.

BURADAN (http://demo.joomshaper.com/joomla16/simplicity_ii/index.php/explore/features/module-positions) modül pozisyonlarına bakınız. Pozisyonlarda altta bottom1 - bottom6 pozisyonlarının arka planı renkli çıkması gerekiyor ve çıkıyor da. Fakat o pozisyona bir modül ataması yaptığımda sayfanın arka plan rengini tamamen modül arkaplan rengi ile aynı yapıyor.

Resimler:
OLMASI GREKEN:
234

HATALI ŞEKİL:
235

İnşeAllah anlatabilmişimdir. Yardımınızı bekliyorum.

Düzenleme: Bu hatayı sadece ana sayfa da yapıyor.

YsfBahar
23-01-2012, 23:35
Ana menü menü öğesinden kıllandım ve kaldırdım şimdi tekrar oluşturamıyorum. Tekrar oluşturmaya çalıştığımda Belirtilen hatadan ötürü kaydetme başarısız: JTableMenu: :_getNode başarısız - hatası alıyorum. Neden ola ki?

Akar
24-01-2012, 00:03
Kardeşim geniş vakitte bakmak lazım, ana sayfadaki sorun çözülür evvel Allah'ın izniyle ama şıp diye hemen bakıp olmaz muhtemelen. Not ediyorum konuyu. Bu arada ben bu temayı dayıya bir eve gelişinde yaptığım sitesinde kullanmıştım. Sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. //Düzeltme.: Şimdi baktım, o pozisyonları kullanmamışım.

YsfBahar
24-01-2012, 00:05
Konuya abone olup ana sayfasız bir şekilde bekliyorum :)

YsfBahar
24-01-2012, 00:40
Çok enteresan. Ön sayfada hiç bir menü oluşmadığı gibi yönetim panelinde yeni kurulan bileşenlerin de menüsü oluşmuyor. Acil :(

Akar
24-01-2012, 00:48
Çok enteresan. Ön sayfada hiç bir menü oluşmadığı gibi yönetim panelinde yeni kurulan bileşenlerin de menüsü oluşmuyor. Acil :(Bununla neyi kasdettiğini pek anlayamadım.

YsfBahar
24-01-2012, 00:57
Ön sayfa (site) menü (ana sayfa) oluşturamadığımı yazmıştım. Şimdi farkettim bir bileşen kurduğumda bileşen kuruluyor ancak bileşenler menüsünden erişim linki oluşmuyor. Phoca galeri bileşeni kurdum ama görünmüyor.
236
Bu listede Phoca Galeri de olması gerekiyor.

YsfBahar
24-01-2012, 01:08
Kurulumda da hata veriyor zaten.
237

Akar
24-01-2012, 14:36
Yusuf konuları birleştirmeyelim kardeşim, taranabilir olsunlar. Her sorun için ayrı, kendine özel başlığı olan bir konu açalım. Konuyu bulmakta zorlandım bak ben mesela. Çünkü başlığıyla benden yardım istediğin sorun bambaşka.

Bu siteyi nasıl kurdun, yeni kurulum mu yaptın, göç mü oldu, yeni yükseltme mi oldu; nedir geçmişi?

YsfBahar
24-01-2012, 17:12
1.5 ten goc yaptim once renk sirunu cikti sadece ana sayfa da oldugunu farkettim ve ana sayfa menu ogesini sildim. Sildim silmesine de ekrar olusturamadim.

Haklisin abi ayni baslik altinda farkli konu islemeye basladik ama bence birbirine baglantili bu sorun.

Akar
24-01-2012, 17:35
1.5 ten goc yaptim once renk sirunu cikti sadece ana sayfa da oldugunu farkettim ve ana sayfa menu ogesini sildim. Sildim silmesine de ekrar olusturamadim.

Haklisin abi ayni baslik altinda farkli konu islemeye basladik ama bence birbirine baglantili bu sorun.Hmm...orada göçten gelen bir sorun var herhalde. Anlayabilirsem yardımcı olacağım inşeallah.