PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Üyelere Ön Yüzden İçerik Ekletmek

mhusty
24-01-2012, 17:21
Merhabalar Bir proje doğrultusunda siteye kayıt olan üyelere bir konuyla ilgili fikir ve düşüncelerini makale şeklinde bize göndermesini istiyorum ..Yani ön yüzden bir menü altında makaleyi yazıcaklar ve içerik yöneticisinde bu makale gözükecek biz uygun görürsek makaleyi yayınlayacağız .. Bu aslında joomla! 'nın kendi özelliğinde içerik ekleme alanı menü öğesinde var ama onda sadece author seviyesindeki üyeler gönderebiliyorlar ama ben sadece siteye üye olanların göndermesini istiyorum uygun bir bileşen bulamadım fikirlerinizi bekliyorum... Sitemde artı olarak K2 bileşeninide kullanıyorum ama bununlada istediğii yapamadım... Yine belli bir noktada tıkandım kaldım =)

Akar
24-01-2012, 17:34
Chronoforms'u iyi incele :) Ezbere söyleyecek kadar ezberimde değil ama bu özelliği var. Çaktırma, herkes bilmez ;)

mhusty
24-01-2012, 17:40
Chronoforms'u iyi incele :) Ezbere söyleyecek kadar ezberimde değil ama bu özelliği var. Çaktırma, herkes bilmez ;)

Teşekkürler abi inceleyim :D

mhusty
26-01-2012, 15:20

Aytuğ abi bayadır inceliyorum Chrono Forms'u formu gönderdiğimde jos_content tablosuna gönderebiliyorum formu içerik yöneticisindede çıkıyor ama ne başlık var nede içerik bomboş gözüküyor ..Biraz daha incelediğimde anladım ki form'un tablolarını content tablosuna göre uyarlamamız gerek ama bunu nasıl yapacağımı bulamadım tıkandım...

Akar
26-01-2012, 15:59
Aytuğ abi bayadır inceliyorum Chrono Forms'u formu gönderdiğimde jos_content tablosuna gönderebiliyorum formu içerik yöneticisindede çıkıyor ama ne başlık var nede içerik bomboş gözüküyor ..Biraz daha incelediğimde anladım ki form'un tablolarını content tablosuna göre uyarlamamız gerek ama bunu nasıl yapacağımı bulamadım tıkandım...Birkaç günden evvel örnekleme yapamam...çok yoğunum. Ayrıca ben de daha aktif olarak kullanmadım yalnız yerelde denemiştim v4 çıktığında.

mhusty
26-01-2012, 16:12
Birkaç günden evvel örnekleme yapamam...çok yoğunum. Ayrıca ben de daha aktif olarak kullanmadım yalnız yerelde denemiştim v4 çıktığında.

Anladım abi sağolasın yinede... =)

angelaus
26-01-2012, 16:51
bana admin verirsen ben becerebilirim.

Chrono ile aram fena değil.

mhusty
26-01-2012, 17:28
özelden yolladım abi ilgilendiğin için teşekkür ederim...

Akar
26-01-2012, 17:29
Vallaha angelaus bizim eski ekipten, güvenilir arkadaştır ama forumda anlatılmasını yeğlerim...herkes faydalanır.

mhusty
26-01-2012, 17:31
Vallaha angelaus bizim eski ekipten, güvenilir arkadaştır ama forumda anlatılmasını yeğlerim...herkes faydalanır.

güvenilir olduğunu bildiğim için verdim zaten panel bilgilerini =) evet forumdada anlatılırsa iyi ..Ben becerebilseydim forumda anlatmayıda düşünüyordum ama yapamadım ...

Akar
26-01-2012, 17:33
güvenilir olduğunu bildiğim için verdim zaten panel bilgilerini =) evet forumdada anlatılırsa iyi ..Ben becerebilseydim forumda anlatmayıda düşünüyordum ama yapamadım ...Yok ben onu özellikle tanımayabilecek ziyaretçiler için yazdım.

angelaus
26-01-2012, 18:26
becerirsem anlatırım elbet

angelaus
26-01-2012, 20:16
Hallettik.

anlatımı musti yapar. yapmazsa ben bir belge hazırlarım :D

mhusty
26-01-2012, 20:47
Hallettik.

anlatımı musti yapar. yapmazsa ben bir belge hazırlarım :D

Submit article event'ini gözden kaçırmışım aslında kolay imiş =) şimdi resimli olarak anlatım yapayım teşekkür ederim tekrardan bu muhteşem bir özellik...

Akar
26-01-2012, 21:54
Submit article event'ini gözden kaçırmışım aslında kolay imiş =) şimdi resimli olarak anlatım yapayım teşekkür ederim tekrardan bu muhteşem bir özellik...Özellikle, kategorilere ayrılabildiği ve üye denetimi sağlanabildiği için aslında Joomla 1.5'de hep aranan şeydi. Ben v4 öncesinde bu özelliği görmedim, var mıydı bilmiyorum.

mhusty
26-01-2012, 22:02
Özellikle, kategorilere ayrılabildiği ve üye denetimi sağlanabildiği için aslında Joomla 1.5'de hep aranan şeydi. Ben v4 öncesinde bu özelliği görmedim, var mıydı bilmiyorum.
öncekilerde bu kadar çok event yani olay özelliği yoktu bayağı bir geliştirmişler tebrik ederim...

angelaus
26-01-2012, 22:48
chrono övgüyü hakediyor çıkçası.

ben CB kaydı için de kullanıyorum. ayrı ayrı email formlalrı oluştırması da cabası