PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 2.5 göründü!

turkmuzigi
24-01-2012, 19:15
Joomla 1.7.3 sitemde güncelleştirmeleri kontrol ederken, 2.5.0 olarak yeni sürümün geldiğini gördüm.
Gerçi güncelle tuşuna bastığımda;

JInstaller: :Install: XML ayar dosyası bulunamadı.
Güncelleme dizini bulunmuyor.
JInstaller: :Install: Joomla! XML ayar dosyası bulunamadı.
Bildiri dosyası algılanmadı.

şeklinde hata verdi ve güncellemedi ama durumun hosting ayarları ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Hizmet aldığım firmaya da yazdım cevap bekliyorum. Hayırlı olsun. :)

Akar
24-01-2012, 19:48
Evet, sorun kuvvetle muhtemelen uzaktan bu boyutta bir paket kurulumunu otomatik olarak yapamamak. Şu paketi indirip masaüstünden eklenti kurulumu şeklinde göstererek deneyebilirsiniz:
http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/16393/71582/Joomla_2.5.0-Stable-Update_Package.zip
Ancak muhtemelen o da sorun olacaktır, çünkü paket 7 mb. Bu durumda paketi bir klasöre çıkartıp tmp dizinine göndererek dizinden kurukum yöntemini deneyebilirsiniz. Büyük ihtimalle başarılı olur.

Önceden sitenizi yedeklemeyi unutmayın.

turkmuzigi
24-01-2012, 20:39
Teşekkür ederim. 2.5 güncelleme paketini; eklenti yöneticisinden, eklenti gibi kurmayı deneyince sorunsuz olarak güncellemeyi tamamladı. Geriye sadece Türkçe dil paketinin hazır olmasını beklemek kaldı.

güngör
24-01-2012, 23:33
Bende Türkçe dil dosyasını beklemden eklenti yöneticisi- kurkaldır bölümünden joomla 25 yükseltme yaptım başarılı bir şekilde. Türkçe dil dosyasının yakında yayınlanacağını buradan öğrendim . henkese kazasız belasız yükseltmeler

turkmuzigi
24-01-2012, 23:57
Güncellemenin kurulumu tamam ama, yeni sürümün uygulamada bazı sorunları var gibi görünüyor. Kısa sürede fark ettiğim 2 sorun:

1- {loadposition xxxxx} şeklinde sayfa içinden çağırdığım ilgili diğer sayfalar modülü çalışmaz olmuş.
2- Dolaşımı göster: Göster şeklinde seçili olmasına rağmen, önceki sayfa - sonraki sayfa bağlantıları görünmüyor.

Not: Bu iki uygulama 1.7.3 ten 2.5.0'a geçmeden önce çalışır durumdaydı ve hiç bir değişiklik de yapmadım.
Kısa sürede fark ettiklerimin dışında, henüz farkedemediğim başka sorunlar çıkabileceğini, 1.7.3 dönüp, 1.7.4 güncellemesini yapıp biraz daha bekledikten (belki 2.5.1 çıktıktan sonra) tekrar 1.7.4 ten 2.5' e geçmeyi düşünüyorum.