PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Bazı modüllerin çalışmaması (JQuery)

Osman Erdi
25-01-2012, 00:34
Tekrardan Merhaba arkadaşlar umarım hepiniz iyisinizdir , ben ca_cloudbase2_j17_bundle isimli bir tema kullanıyorum 60 küsür modül ekleme yeri var bayada kullanışlı fakat,

SP TAB (http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/articles-display/contents-panel/16858?qh=YTo4OntpOjA7czoyOiJzcCI7aToxO3M6MzoidGFiI jtpOjI7czo0OiJ0YWJzIjtpOjM7czo2OiJ0YWJiZWQiO2k6NDt zOjU6InRhYidzIjtpOjU7czo2OiJ0YWJzJ3MiO2k6NjtzOjc6I nRhYmJpbmciO2k6NztzOjY6InNwIHRhYiI7fQ%3D%3D)
Xpert Tabs (http://demo.themexpert.com/extensions/free-extensions/xpert-tabs)

Gibi modülleri siteye eklediğimde çalışmıyorlar , ancak başka bir temada denediğimde çalışıyorlar...İnternette araştırdım bir kullanıcı söyle ingilizce bir yazı paylaşmış;

However, JQUERY USERS beware! if you've linked to the jquery lib in your source file (even if you don't use any jquery scripts) SP tabs will not show up on your page. I spent half an hour trying to figure out what the problem was, then as soon as I removed my jquery link, it worked perfectly.

It will work with jQuery if you use jQuery noConflict method.

if ($defined(window.jQuery) && $type(jQuery.noConflict)=='function') {
jQuery.noConflict();
}

Bu kullandığım temayı seviyorum ancak bu gibi eklentilerde görsellik açısından önemli , şimdi bu yazılan ingilizce yazıya göre acaba jquery komutu ilemi çakışıyor eklentiler ? boyle bir query kodu varsa temanın neresindedir? Bu temada çalışmamasının nedeni sizce ne olabilir ?

Biraz sıkıcı bir sorun gerçekten sonuçta tema ile ilgili ancak fikirlerinize ve çözümlerinize muhtacım , hayırlı günler :)

mhusty
25-01-2012, 00:57
1.5'te mootools pluginini pasif edince bu sorun düzeliyordu..Sitede birden fazla js eklentileri kullanınca js kütüphanelerinin çakışması çok normal ama 1.7'de baktığımda böyle bir şey göremedim yani uyumlu ek yöneticisinde mootools veya başka bir js kütüphanesi ile ilgili bir plugin yok

Osman Erdi
25-01-2012, 01:02
Şimdilik sorunu GK4- Tabs (http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/modules-panel/15715) kurarak çözdüm bu eklenti çalıştı ancak ukarıda yazdığım gibi 2 eklenti çalışmıyor bu temada , temanın dosyalarının içinden beli bir kod silincektir bilmiyorum hiç :D diğer bir temada çalıştığına göre başka bir pluing ile çakışıyor olabilir mi halen?

BozTurk
25-01-2012, 01:14
kullanmakta olduğun temada JQuery özelliği entegre olarak geliyor kurduğun moduldede JQuery olduğu için tabları temada görüntüleyemezsin temanı incele ve JQuery noJQuery yöntemiyle pasif et modüller çalışacaktır

Osman Erdi
25-01-2012, 01:24
Teşekkür ederim ancak "JQuery noJQuery" yöntemi nasıl uygulanıyor hiç bilgim yok bu konuda birazcık daha acıklayabilirmisiniz?

Osman Erdi
25-01-2012, 22:03
kullanmakta olduğun temada JQuery özelliği entegre olarak geliyor kurduğun moduldede JQuery olduğu için tabları temada görüntüleyemezsin temanı incele ve JQuery noJQuery yöntemiyle pasif et modüller çalışacaktır

Temamdaki .php uzantılı dosyaları inceleyip içerisindee JQuery yazan yerleri noJQuery mi yapacam?

Akar
25-01-2012, 22:07
Temamdaki .php uzantılı dosyaları inceleyip içerisindee JQuery yazan yerleri noJQuery mi yapacam?Hayır, modülde jQuery kullanmama ya da conflict ile ilgili (nonConflict method gibi) bir seçenek olmalı. O seçeneklerle bu durumu düzeltmeniz gerekiyor.

Osman Erdi
25-01-2012, 22:44
Malesef dediğiniz gibi yaptığımda çalışmadı , Xpert Tabs eklentisinde Load JQuery [enable or disable] sekmesi eklemişler ancak bunu disable yaptığım halde bu kullandığım temada çalışmıyor , diğer temadada disable iken calışmıyor ama enable iken çalışıyor ayrıca SP TAB eklentisinde JQUERY yada Conflict ile ilgili hiç bir seçenek eklememişler , benim anladığım ve sizinde dediğiniz kadarıyla , ben ya Modüllerin dosyalarına girip jquery kısımlarını disable yapmalıyım yada temamın içerisindeki jquery entegresi enredeyse onu disable yapmam gerekiyor ?

Benim ayrıca sıkıntım bu problem bu gibi diğer modüllerdede olabilir , mesela bazı light boxlar bozuk çalışıyor,yada jquer destekleyen herhangi bir modül olabilir ve disable sekmesi olmayabilir

Karşı
25-01-2012, 23:42
Çözüm nedir anlamadım da:S

Osman Erdi
26-01-2012, 21:17
Joomlayı baştan kurdum temayı 0 dan tekrar yukledim modülü denedim sorunsuz çalıştı arkadaşlar...Belkide başka bir modül ile çakışıyordu bilmiyorum sebebi neydi :) Yada temanın kodlarında önceden yaptığım bazı değişikliklerde olabilir

Akar
26-01-2012, 21:52
Bu iyi olmuş, çünkü çakışan script dosyalarını düzenlemek biraz meşakkatli bir iştir. Her zaman başarılı olmak da epeyce zor...en azından benim için.