PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kunena Kurarken Hata alıyorum

mhusty
25-01-2012, 14:16
Kunena Forum Bileşenini Kuruyorum herşey güzel hoş daha sonra menü ögesinden kunenaya link veriyorum ön yüzden o menüye tıkladığımda aldığım hata

500 - Bir hata oluştu

DB function failed with error number 1146
Table 'cimbom_db.jos_community_users' doesn't exist SQL=INSERT INTO `jos_community_users` ( `userid`,`points`,`thumb`,`avatar`,`params` ) VALUES ( '62','0','','','notifyEmailSystem=1\nprivacyProfil eView=0\nprivacyPhotoView=0\nprivacyFriendsView=0\ nprivacyVideoView=1\nnotifyEmailMessage=1\nnotifyE mailApps=1\nnotifyWallComment=0\n' )

Aynı işlemi kunena bileşeninde kullanıcı yönetimine girerkende alıyorum nedeni ne olabilir ? daha öncelerde kurduğumda hiç bir sorun yoktu..

Akar
25-01-2012, 15:41
Bu hatanın hep veritabanı ön eki ile ilgili olduğu söylenmiş ama ben buna anlam veremiyorum. Başka bir sorundan kaynaklanıyor olması lazım.
Jomsocial için de aynı şey söylenmiş, veritabanı ön ekine dikkat edin deniyor, gerekirse ön ekleri admintools eklentisi ile değiştirin deniyor.

mhusty
25-01-2012, 16:20
burda hatada community_users tablosundan bahsetmiş ama ben veri tabanında öyle bir tblo göremedim ..:ADmin tools ile ön ekleri'de düzenledim hata aynı... zaten ne zaman bir şeye ihtiyacım olsa hata veriyor :S

Akar
25-01-2012, 16:22
Hmm...o zaman sorun Kunena'nın jomsocial uyumuyla ilgili veritabanı alanında çıkıyor demekki. Yani aslında sana lazım olmayan yerde. İlginç ama şu anda kesn bir çözümüm yok. Kunena'ya da bildirelim olmazsa bunu. Bir de onların doküman ve forumlarında araştıralım. Buluruz inşeallah çözüm.

---
Komik bir durum var, aynı sorunu yaşayan biri CB kurarak, bir başkası jomsocial kurarak sorunu çözmüş. Ben not ediyorum akşama biraz araştırayım.

mhusty
25-01-2012, 16:28
Hmm...o zaman sorun Kunena'nın jomsocial uyumuyla ilgili veritabanı alanında çıkıyor demekki. Yani aslında sana lazım olmayan yerde. İlginç ama şu anda kesn bir çözümüm yok. Kunena'ya da bildirelim olmazsa bunu. Bir de onların doküman ve forumlarında araştıralım. Buluruz inşeallah çözüm.

---
Komik bir durum var, aynı sorunu yaşayan biri CB kurarak, bir başkası jomsocial kurarak sorunu çözmüş. Ben not ediyorum akşama biraz araştırayım.

Aslında bende düşündüm onu yapmayı CB kurarak .. Ama zaten K2 kullanıyorum onun üye yönetimi var + Joomla!'nın kendisinin ki var + CB'de olursa iş iyice karışır diye düşünüyordum ... Kunena forumlarını 3 saattir araştırıyorum ama bulamadım böyle bir hata ..İlgin için teşekkür ederim abi

mhusty
25-01-2012, 16:38
CB yükleyince düzeldi ... Bu çok garip değil mi sizce ? İlla kunena çalıştırmakk için CB ve JSocial'mi lazım..

Akar
25-01-2012, 16:39
Garip de değil, hata bu :)...bir hatası var demekki Kunena'nın. Herhalde yeni sürümünde düzeltirler. Epeyce aynı hatayı alan bildirmiş Kunena forumlarında gördüğüm kadarıyla.

mhusty
25-01-2012, 16:40
Garip de değil, hata bu :)...bir hatası var demekki Kunena'nın. Herhalde yeni sürümünde düzeltirler. Epeyce aynı hatayı alan bildirmiş Kunena forumlarında gördüğüm kadarıyla.

Yeni sürümü çıkana kadar böyle kullncaz peki bir sorum daha olcak hem cb hem k2 hemde joomla'nın kendi üyelik sistemi karışıklığa yol açar mı ?

mhusty
05-02-2012, 23:27
1.7.2 'ye güncelleyince böyle bir sorun kalmadı illa cb veya joomsocial kurmaya gerek kalmıyor bilginize..