PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook mutsuzluk kaynağı

kadir mert
26-01-2012, 11:25
Facebook mutsuzluk kaynağı

Sanal sosyalleşme platformu Facebook'un insanları mutsuz ettiği ortaya çıktı.Bilim adamlarının yürüttüğü araştırmalara göre Facebook'ta geçirilen süre uzadıkça mutsuzlukta derinleşiyor.

Ne kadar çok vakit geçiriyorsanız o kadar mutsuzsunuz

''Bilgi çağı'nın haberine göre, Facebook'ta ne kadar çok zaman geçirirseniz mutsuz olma olasılığınız o kadar yüksek. Zira, Facebook'ta sık zaman geçiren kişiler diğer arkadaşlarının kendilerinden çok daha iyi bir hayata sahip olduğunu düşünerek mutsuz oluyor.

Uzun süre Facebook'ta kalan kişiler, hayatın adil olmadığını ve diğerlerinin kendilerinden çok daha mutlu olduğuna inanıyor. Üstelik bu kişiler, kendilerinden çok daha mutlu olduğuna inandıkları bu kişileri tanımasalar bile bu kanıya kapılıyor.

Yine araştırmanın dikkat çekici sonuçlarından biri de Facebook'ta sosyalleşmektense gerçek arkadaşlarıyla yüz yüze sosyalleşen kişilerin daha mutlu ve hayata daha olumlu baktığı gerçeği.
Bu kişiler, Facebook'taki kişilere göre daha sosyal olurken, sosyal ağda sürekli olarak paylaşılan mutlu fotoğrafların da kişilerin mutsuz hissetmesinede etkisi olduğu belirtiliyor.

Fatih
26-01-2012, 19:10
Dün akşam işyerinde arkadaş aynı şeyi söyledi benim de ilk aklıma bu makale gelmişti.(Daha önce bilgicagi adlı bir internet sitesinde okumuştum.)Arkadaşın söylediği aynen şu "Fatih facebookta kendim beklentiler içine giriyorum mesaj gelecek bir hareketlilik olacak diye saatlerce facebook'ta takılıyorum çok vakit harcıyor.Hem zamanımı hem sosyal aktiviteyi hem aileyi insanın hayatındaki herşeyi etikiliyor" dedi.Aynen katılıyorum.

Şükürler olsun facebook'um yok :) dondurdum::D vakit öldürmekten gıybet yapmaktan o ne yapmış bu ne yapmış onun arkadaşı kim bunun sevgilisi kim resimde nasıl poz vermiş diye gereksiz saçma sapan aktiviteler yok.

Artık joomla.gen.tr var.:)