PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce Hangi Sürümü Kullanmalıyım

batukant
26-01-2012, 20:24
S.a Arkadaşlar Elimdeki Sciptlerden Vazgeçip Joomla İle Şiir Sİtesi Kurmaya Karar Verdim.
Ama Bana Bileşen, Modül, Tema Bakımından Hangi Sürümü Kullanacağıma Yardım Ederseniz Ve Bileşen Ve Modülleri Bulmama Yardımcı Olursanız Yol Gösterirseniz Sevinirim

mhusty
26-01-2012, 20:59
öncelikle hoşgeldiniz forumunuza... Joomla!'nın yeni serisi 2.5 çıktı aslında kendine has çok güzel özellikleri olmasına lakin eklenti ve tema bulmada biraz zorlanabilirsiniz..2.5 ten önceki seri ise 1.7 serisi tema ve eklenti bulmakta sıkıntı çekmezsiniz .. 1.5 serisi ise eklenti ve tema bulmakta sınır tanınmayan bir seri yanlız Nisan 2012'de 1.5 serisinin desteği tamamen sonlancaktır forumumuzdada öyle ...Şiir sitesi demişsiniz bende bir şiir sitesi yaptım 1.5 ile joomlanın kendi içerik sistemi eklentilere ihtiyaç duymaksızın işinizi görebiilir..Çekirdek modül olan Son Haberler modülü ile sitenizdeki son şiirleri gösterebilirsiniz... Şiir dinletisi için video bileşeni kullanabilir bunun içinde HWD vide share öneririm... Şiirlere yorum yapılması için Jcomments bileşeni işiinizi görebilir... Ben hala 1.5 kullanıyorum ama şiddetle 2.5 ile başlamanızı öneririm...

Akar
26-01-2012, 22:03
Yeni kullanıcıların doğrudan Joomla 2.5 ile başlamasını öneririm. Şu anda aktif güncel seri Joomla 2.5'dir. İndirmek için:
http://joomla.gen.tr/joomla-indir

Ramazan SAKİN
26-01-2012, 22:36
Birde Türkçe dil dosyası yayınlansa süper olacak. :)

batukant
26-01-2012, 23:40
Öncelikle İlginizden Dolayı Çok Tşk Ediyorum.
Kendisini Joomla Destek Sitesi Olarak Tanımlayan Ve Yardım Etmeyen Diğer Siteye Bu Görüntüyü İlgili Göstermek İsterdim Ama Değmez Boşver Açtığım Konuyu Direk Sİldiler.Neyse Oda Onların Kaybı.)
Arkadaşlar Ya Ben Öyle Anlı Şanlı Birşey İstemiyorum Zaten
Güzel Bir Tema Ve Üye Olan Kişilerin Şiir Paylaşımı Sitede Sadece Bu Konular Olacak
Şiir
Resimli Şiir
Hikaye
Yani Şiir Sitesinin Dışına Çıkılmayacak Ve Üye Gruplandırılmasını İstiyorum
İşte Üyeler Arası Mesajlajma + Takip + Beğeni
Şiir Paylaşan Şairin(Üyenin) Paylaştığı Şiir Syfasında Profili
Bunlardan Baaşka Birşey İstemiyorum
Bide 2.5 Diyorsunuz Ben 1.5 ile başlarsam siteyi tamamladıktan Sonra 2.5 e Yükseltme Gibi İmkanım Yok Mu

YsfBahar
27-01-2012, 00:31
1.5 ile başlayıp sonra 2.5 yapmanız siteyi tekrar yapmanız kadar uğraştıracaktır. En mantıklısı 2.5 ile başlamak. Siz zaten içerikleri falan ayarlayıp düzenleyene kadar eklentiler temalar çıkacaktır. Yapımcılar 2.5 in bu günlerde çıkacağını biliyorlardı. Önceden hazırlık yapmaya başlamışlardır.

Siz siz olun 2.5 kurun.
Buradan başlayın: Son Sürüm Takip - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/joomla-indir)

batukant
27-01-2012, 00:45
:confused:
Ama Bugünlerde Açmayı Düşünüyordum Yaf:(

YsfBahar
27-01-2012, 00:46
Tamam da içerikleri girmden mi açacaksınız siteyi? Hem 1.6 ve 1.7 ye uyan hemen her eklenti 2.5 e uyuyor. Ben şuan kurduğum 2.5 siteye joomla 1.6 için yapılan temayı kurdum.

batukant
27-01-2012, 00:59
tamam sizi şuan dinlemesem ilerde zorluk çekeceğim ortada:) :cool:Joomla 2.5
bide bakarmısınız şu site gözüme çarptı joomla ile yapılmış benimde yapmak istediğim böle birşey tıpkısının aynısı:D

dostkalemler.c*m

YsfBahar
27-01-2012, 01:06
O site de joomla ile yapılmış. Joomla! ile daha iyilerini yapabilirsiniz.

batukant
27-01-2012, 01:09
İnşallah.. Sizin Yardımlarınızla Tabi.
Onun Kullandığı Eklenti Ve Modül Özel Ücretli Değil Dmi?

Şenol
27-01-2012, 01:18
2.5 türkçe paketi için aytuğ abi üzerinde çalışıyor hayırlısı ile yarın cuma'dan sonra kullanıma hazır olur heralde bir aksilik çıkmazsa.

batukant
27-01-2012, 03:31
İnşallah Sorunsuz Bir Şekilde Bitirir.
(o Sitede Kullanılan Eklentirleri Söyler Misiniz.)

mhusty
27-01-2012, 03:40
İnşallah Sorunsuz Bir Şekilde Bitirir.
(o Sitede Kullanılan Eklentirleri Söyler Misiniz.)

yeni konu açarak dile getirirseniz başlığı görenlere soruyu cevaplamak cazip gelebilir..