PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ facebook videolarının gösterimi

oxyge_n
27-01-2012, 13:49
arkadaşlar benim sorunum facebook videolarını joomla sitesinde gösterememem. bunu yapabileceğim bir bileşen yada modül varmı? yardımlarınızı bekliyorum...

oxyge_n
07-02-2012, 23:47
işin içinden çıkamadım...

Ümit
08-02-2012, 20:38
Facebook maalesef buna izin vermiyor. Çözüm bulunuyorsa da ömrü kısa oluyor. En iyi çözüm yayınlamak istediğin videoları indirerek youtube, dailymotion gibi videolarının yayınlanmasını serbest bırakmış alanlara yüklemek.

kaderebak
09-02-2012, 00:11
Facebook maalesef buna izin vermiyor. Çözüm bulunuyorsa da ömrü kısa oluyor. En iyi çözüm yayınlamak istediğin videoları indirerek youtube, dailymotion gibi videolarının yayınlanmasını serbest bırakmış alanlara yüklemek.

Tüm dizi , film vs. sitelerindeki videolar facebook videosu , bilgilendireyim :)

Şöyle bir çözüm olabilir , IDm dowload manager ile facete izlediğin videoyu indir , tıkladığında sana videonun yolunu verecektir , o yolu sanırım vdeo kodlarını kullanarak yayınlayabilirsin..

Kısa sürede deneyip sana dönerim..

Ümit
09-02-2012, 11:54
Tüm dizi , film vs. sitelerindeki videolar facebook videosu , bilgilendireyim :)

Örnek site versene.

kaderebak
09-02-2012, 11:56
Örnek site versene.

Linkler silinmiştir.

aligultekin34
09-02-2012, 12:00
Şu şekilde olabilir diye düşünüyorum.İDM ile aldığımız mp4 uzantılı linki All Videos plugin ile yayınlayabilirsin.

AllVideos - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/multimedia/multimedia-players/video-players-a-gallery/812)

Ümit
09-02-2012, 21:07
Linkler silinmiştir.
Linkleri sildim.

Adamlar kendi ekledikleri videoları yayına açık bırakmadan zaten kendi sitelerinde de yayınlayamazlar. Facebook videolarının yayınlanamama nedeni de bu gösterime kapalı videoları sitede yayınlayamıyorsun ve fazla gösterim olduğu zaman bunu facebook hallediyor.

Verdiğin örnek sitelere gir ve daha önce eklenmiş videolara bak istersen. Ne demek istediğimi o zaman daha iyi anlarsın. "Video Yok" yazar, halbuki video facebook üzerinde var/izlenebiliyor.

kaderebak
09-02-2012, 22:36
Bence yanılıyorsun , adamların 300 üncü sayfalarına git bak 18.500 kez izlemiş ve hala yayında olan 100 lerce filmleri var.. Örnek vereyim dene, adamın sitesinde ki kodu al kendin embed lemeye çalış kendi sitende yayınlayamıyorsun..

Farklı bi sistem ile yayınlıyorlar.. Yada ben beceremiyorum..

örnek sayfalarına bakabilirsin..

seytani-gordum-izle-altyazili-2.html

oxyge_n
09-02-2012, 23:30
benimde işin içinden çıkamadığım olay bu..... adamlar face videolarını yayınlayabiliyor ama biz yayınlayamıyoruz...joomlada buna göre bir modül, bileşen vb bulamadım...ama wp de bu olay bir basit eklenti ile oluyor...

M.Enes AYDÜZ
10-02-2012, 00:20
Joomlanın içeriğinde kısıtlama yapan kara liste özelliği var. Bunu kapatmayı yada yasaklı kelimelere izin vermeyi denediniz mi?

aligultekin34
10-02-2012, 00:40
Bunu all videos plugin ile halledebilirsiniz diye düşünüyorum.

Şu kod ile idm den aldığımız mp4 uzantılı linki yapıştırarak çözeriz diye düşünüyorum.

{mp4remote}http://domain.com/media/paris.mp4{/mp4remote}

kaderebak
10-02-2012, 02:12
Her yöntemi denedim , :) aslında sorunu çözmek için denedim , benim ihtiyacım yok ama inatta bir muratta bir demişler ya :) ilk denediğim all video plugin oldu tüm mp4 ve remote kodlarını , tüm html5 kodlarını , tüm flash kodlarını denedim..

Ama arkadaşın dediği gibi , film siteleri genelde WP ve bu adamlar wp den başka sistem de kullanmıyor :) WP de bu olayı çözmüşler :)

oxyge_n
11-02-2012, 19:09
aynen...joomla bu konuda tıkanıyor...

M.Enes AYDÜZ
21-03-2012, 00:15
aynen...joomla bu konuda tıkanıyor...

Tıkanıklığı giderecek bir fikri olan var mı acaba?

GNCTürk
21-03-2012, 00:30
herkese selamlar forumdan bir süredir uzak kaldım...konuya gelirsek facebook videolarını sitende oynatabilmen için php kodları ile yapılanları var burada facebookta kullandığın email adresi ve şifren ile yüklediğin videoyu(gizli,açık) sitene ekleyebiliyorsun veya bir sitede buna uyarlanmış hazır playerlar satılıyor.isim vermeye gerek yok..genellikle jw player sistemi kullanılıyor yani joomlayada uyarlanabilir aslında ama kod bilen playerdan anlayan kişiler lazım..bence şuan en iyisi vk sitesi yüklediğin videoyu iframe olarak sitene ekleyebiliyorsun çoğu film dizi sitesi de bu siteye yönelmekte...bildiğim kadarıya birşeyler söylemeye çalıştım.saygılar..

oxyge_n
27-03-2012, 11:52
teşekkür ederim....

Akar
27-03-2012, 21:34
AvReloaded bileşeninde yeni player kodları oluşturulabiliyordu. Bileşen 1.5 sonrası geliştirilmedi, benzer bileşenler olabilir. Player kodu oluşturulabilen herhangi bir bileşende bu yapılabilir. Neticede wp kullananlar da özel player kodu ile bu işi çözüyorlar. Facebook bir değişiklik yapınca hepsi yeni çözüm üretilene kadar ağlıyor.

AVR için bir çözüm daha evvel şurada verilmiş:
Embed Facebook Videos In Joomla With AllVideos Reloaded (http://informationmadness.com/blog/57-joomla/3330-embed-facebook-videos-in-joomla-with-allvideos-reloaded.html)