PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Joomla ile ilgili şüphelerim ve portal yapımı

MAviOkyanus
28-01-2012, 16:24
Selamun Aleyküm arkadaşlar. Joomla.gen.tr ye yeni üye oldum. Siteniz güzel hayırlı ve faydalı olur inşaallah. İsmim Bilal.

1. Dostlar, joomla ile bir site yapmayı düşünüyorum. fakat şüphelerim var. Biraz araştırdım; hit artışında, site yoğun olduğunda vs. yavaşlama, arama motorlarında sonuçlarda ve indexlemelerinde diğer sistemlere göre daha geride olması gibi bir çok siteden makaleler gördüm. Doğruluk payı nedir ?

2. Geniş içerikli bir portal için Joomla mı tavsiye edersiniz ? yoksa.. ?

tavsiye etmiyorsanız aşağıyı okumayabilirsiniz.

3. Yapmayı düşündüğüm sitemizin 3-4 subdomaini olucak.
Fakat örn: forum.com sitemize, sağlık.forum.com subdomain yaptık. ben forum.com a joomla ile portal yaptım. forum.com a üye olan kullanıcı saglık.forum.com a da üye olmuş olmalı ki sitenin tamamına erişebilmeli. Bu mümkünmü ?

4. saglik.forum.com u ileride başka bir domaine taşıyacağım diyelim(örn: www.saglik.com). Tamamen ayrı bir domaine. saglik.forum.com subdomainin içindeki makaleler ile tamamiyle taşımak için saglik.forum.com da ayrı bir joomlamı kurmam gerekiyor. ?

5. Gavick Pro nun ücretli temalarında birini kullanmayı düşünüyorum. Fikriniz nedir. ?

6. Portal için yapmamız gerekenler, gerekli bileşen-eklentiler, atmamız gereken adımlar vs. nelerdir. Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

Selametle Kalın..

Akar
28-01-2012, 16:36
Aleyküm Selam Bilal,

1. Doğruluk payı Joomla!'nın kendisi için sıfır. Ancak kullanıcılar çeşitli şekillerde bir sistemi hantal duruma getirebilirler. bunların başında her önüne geleni kurup denemek gelir. Denemeler için yerel sunucu kullanmak en iyisi.

2. Elbette Joomla.

3. Tamamına değil, sadece 2 Joomla ya da desteklenen üçüncü taraf yazılımlardan bazıları bütünleştirilebilir. Bunun için jFusion'u inceleyebilirsiniz. Biz portal ve forumu jFusion ile bütünleştirdik. Joomla!'nın kendi forum uygulamalarından kullanacaksanız alt alan adı için ayrı Joomla kurmanız ve jFusion ile üyeleri senkron tutmanız gerekir.

4. Üçüncü cevapta yer verdim.

5. Beğendiğiniz temaları kullanabilirsiniz. Ücretli temalar ile ilgili destek almak için Özel Üye forumlarımızı (http://forum.joomla.gen.tr/50-joomla-ozel-uye-forumlari/) kullanabilirsiniz.

6. Bu soru cevaplanamaz. Çünkü ihtiyaçlarınıza göre eklenti aramanız gerekir. İhtiyaçlarınızı belirlerseniz ona göre öneriler alabilirsiniz.

Farklı sorular için farklı başlıklar kullanmanız durumunda bu sorular ve cevaplarının bulunabilirliği artar. DOlayısıyla biz kendimiz faydalanırken başkalarının da zaman içinde faydalanmaya devam etmesini sağlamış oluruz.

Kolay gelsin.

MAviOkyanus
28-01-2012, 17:05
Aleyküm Selam Bilal,

1. Doğruluk payı Joomla!'nın kendisi için sıfır. Ancak kullanıcılar çeşitli şekillerde bir sistemi hantal duruma getirebilirler. bunların başında her önüne geleni kurup denemek gelir. Denemeler için yerel sunucu kullanmak en iyisi.

2. Elbette Joomla.

3. Tamamına değil, sadece 2 Joomla ya da desteklenen üçüncü taraf yazılımlardan bazıları bütünleştirilebilir. Bunun için jFusion'u inceleyebilirsiniz. Biz portal ve forumu jFusion ile bütünleştirdik. Joomla!'nın kendi forum uygulamalarından kullanacaksanız alt alan adı için ayrı Joomla kurmanız ve jFusion ile üyeleri senkron tutmanız gerekir.

4. Üçüncü cevapta yer verdim.

5. Beğendiğiniz temaları kullanabilirsiniz. Ücretli temalar ile ilgili destek almak için Özel Üye forumlarımızı (http://forum.joomla.gen.tr/50-joomla-ozel-uye-forumlari/) kullanabilirsiniz.

6. Bu soru cevaplanamaz. Çünkü ihtiyaçlarınıza göre eklenti aramanız gerekir. İhtiyaçlarınızı belirlerseniz ona göre öneriler alabilirsiniz.

Farklı sorular için farklı başlıklar kullanmanız durumunda bu sorular ve cevaplarının bulunabilirliği artar. Dolayısıyla biz kendimiz faydalanırken başkalarının da zaman içinde faydalanmaya devam etmesini sağlamış oluruz.

Kolay gelsin.

Detaylı cevabınız için teşekkür ederim.

O halde subdomain yapmayacağım. Kategorilere bölmek daha mantıklı geliyor. yani forum.com/saglik şeklinde.