PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Admin Paneli Güvenliği Eklentisi

BozTurk
29-01-2012, 01:17
Eklenti Adı : jSecure 2.1.9
Kategori : Erişim Kontrolü
Uyumluluk : 1.0 - 1.5 - 1.6 - 1.7
Lisans Türü : GPLV2 of Later

Açıklama : jSecure Admin panelinin giriş sayfasının sonuna (siteadi.com/administrator) istediğiniz kelimeyi ekleyerek şifreleyen güvenlik eklentisidir. Örneğin: siteadi.com/administrator/?deneme gibi... jSecure Kimlik doğrulama modülü, uygun erişim anahtarı olmadan, yönetim erişimi (administrator) giriş sayfasını engeller. Tüm Joomla sitelerde standart olan özelliklerden biriside Admin panelidir. Kolay kurulumu, jSecure Joomla web sitesi için daha yüksek bir güvenlik sağlar.

jSecure Kimlik Doğrulama 2.X iyileştirmeler de dahil olmak üzere bir dizi vardır:

Opsiyon, her seferinde birileri e-postayla yönetici sayfasına erişmek için çalışır

Yönetim alanı erişimini engellemek için IP seçeneği.

Opsiyon Yönetici sayfasında daha iyi korumak için ikinci bir giriş formu kullanır.

Ana Şifre jSecure Kimlik Doğrulama Bileşenine Giriş Yapabilme/p>

Kayıt özelliği eklendi.

(J1.5) Girişi değiştir:2.1.8 (14-Jan-11): Yönlendirme kodu düzeltildi.

2.1.9 (18-Ağustos-11):Ayrı kutuları için kara liste ve beyaz liste IP Adresleri ekledi. (J1.5)

Birden fazla IP Adresleri sorun (J1.5) çözüldü.

mhusty
29-01-2012, 01:23
benim bildiğim bu eklenti ücretli ...Siteside bu

Document Details | jSecure Authentication (http://www.joomlaserviceprovider.com/component/docman/doc_details/2-jsecure-authentication.html)

bu paylaşım warez'e giriyor malesef :S

BozTurk
29-01-2012, 01:27
eskiden değildi diye biliyorum elimde vardı ekledim şimdilik kalsın yönetici arkadaşlar gerekli düzenlemeyi yaparlar heralde :)

Ümit
29-01-2012, 01:38
İndirme linki silinmiştir.

BozTurk , lütfen bundan sonra önereceğin eklentiler için JED dizini adresini de kullan. Buradan eklentiyi indirecekler için indirme adresleri ileri de sorun yaratabilir. Güncelleme yapıldığı zaman buradaki indirme linki güncellenmez ise sorun yaratabilir. Tema olsa fazla önemli değil ama eklentiler için bu çok önemli.

Unutmamamız gereken diğer bir nokta burada önerilecek eklentilerin Directory - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/eklenti) alanına öneri niteliği taşımasıdır.