PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : views ile nasıl yapılır

yalcin
29-01-2012, 01:53
Araba adlı içerik türünde Date field'ım var yada türkçe konusalım tarih alanım var bu tarih alanını baz alarak diğer içerik türüm olan Servis adlı içerik türünde bulunan baska tarih alanlarını listelemek istiyorum tam olarak şöyle bir görünümü almaya çalışıyorum

kullanıcının Araba adlı içerik türünde girdiği tarihe bak (örng: 28-01-2012 ) ve bu tarihten 5 gün öncesinden baslayan
yani 23-01-2012 den 28-01-2012 ye kadar olan tarihlerdeki servis türündeki içeriklerden istediğim alanları ekrana bas .
içeriklerin olusturulma tarihlerini değilde date field ile girilen tarihler ile ilgiliyim .

iki adet içerik türünde tarih alanı var ve bir tanesindeki tarih alanını baz alarak diğer içerik türündeki tarih alanını sorgulamak istiyorum . baz aldıgım ilk tarih alanına göre diğer içerik türünde bulunan tarih alanını bu tarihten 5 gün öncesi 10 gün sonrası gibi işlemleri yapabilecek views ler olusturmak istiyorum

Mehmet ULUÇ
30-01-2012, 02:01
Zaman yokluğundan konuyla ilgilenemedim ancak Node Reference kullanmıyorsanız bu mümkün değil, Node Reference kullanıyorsanız da denemem lazım :)

yalcin
02-02-2012, 08:41
Node reference videosunu buldum sanırım kurcalanınca olmıyacak bişey değil . peki sorumu şöyle düzeltip ipucu almak istiyorum Tek içerik türü ve bu içerik türünde 2 adet tarih giriş alanı var yani hiç bir farklı içerik türünden reference alma söz konusu değil iken belirli bir tarihin + 5 gün -5 gün gibi öncesini ve sonrasını nasıl alırım .? Şöylede olabilir içeriklerin yayınlanma tarihlerinide baz alabilirim , kısaca öğrenmek isteidğim viewsde bir tarihin +5 -5 gün gibi öncesini veya sonrasını listeletme nasıl yapılır . ?