PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gcalendar sorunu

vlk4n
29-01-2012, 21:26
Merhaba arkadaşlar bugün gcalendar bileşinini kurdum. Google takvim ile bağlantıyı sağladım. Etkinliklerimi gmail takvim üzerinden yaptım. Herşey normal sorun şu örneğin ben 9 martta bir etkinlik eklediğimde sitemde bunu 8 martta gösteriyor. Bir kaç deneme yaptım yine bir gün öncesini gösteriyor. Saat dilimi haftanın başlangıç günü ayarlarını kontrol ettim yine sorun aynı

Akar
29-01-2012, 22:21
Kurup bakmam lazım. İnşeallah o arada başka cevap veren olur.

vlk4n
29-01-2012, 23:28
Tek tek kontrol ettim şöyle bir sıkıntı oluyor özetleyeyim. Eğer mini takvimi anasayfada bir modül pozisyonunda yayınlarsam etkinlikleri doğru gösteriyor. Ama yaklaşan etkinliklerde tarih yanlış. Menüye bağladığım bileşende yine tarih bir gün önce. Saat farkı mı diyeceğim ama bilemiyorum gece 00:00 da bakacağım sonuç değişecek mi ama zannetmiyorum tüm bileşenleri doğru ayarlardım zaten google takvim türkçe

yunusum
12-04-2012, 22:23
aynı sorun bende de mevcut, sorunun çözümü var mı acaba ?

Akar
13-04-2012, 01:28
aynı sorun bende de mevcut acaba sorunun çözümü var mı acaba ?Sunucu zaman farkı ile ilgili bir sorun olabilir. Genel yapılandırmadaki zaman bölgesini bir ayarlayın, bir de normalde içerik eklediğinizde saati nasıl kaydediyor ona bakın.

yunusum
13-04-2012, 22:10
Sunucu zaman farkı ile ilgili bir sorun olabilir. Genel yapılandırmadaki zaman bölgesini bir ayarlayın, bir de normalde içerik eklediğinizde saati nasıl kaydediyor ona bakın.

yönetim panelinden sunucu zamanını istanbul olarak değiştirdiğimde veri tabanı ile bağlantı koptu ve şu şekilde uyarı mesajı veriyor

Database connection error (2): Could not connect to MySQL.

düzenleme notu:
anlamadığım bir şekilde site geri geldi.
İstanbul olarak düzenlediğimde saat 22:20 civarında kayıt yaptım fakat yayın saatini şu şekilde gösterdi;

" 13 Nisan 2012 07:23 "

Akar
14-04-2012, 05:20
yönetim panelinden sunucu zamanını istanbul olarak değiştirdiğimde veri tabanı ile bağlantı koptu ve şu şekilde uyarı mesajı veriyor

düzenleme notu:
anlamadığım bir şekilde site geri geldi.
İstanbul olarak düzenlediğimde saat 22:20 civarında kayıt yaptım fakat yayın saatini şu şekilde gösterdi;

" 13 Nisan 2012 07:23 "Saat bölgesinin veritabanı bağlantısıyla alakası olmaz, ona denk gelmiş diyelim. O esnada sunucuda başka bir sorun olmuş yani. İstanbul olarak ayarladığınızda saat 5 saat ve hatta 4 saat 57 dk kayıyor olması, kesin olarak sunucu saatinde sorun olduğunu gösteriyor. Ayrıca muhtemelen yurtdışında bir sunucudasınız ya da sunucu sahibinin saat işinden haberi yok. Yeni Joomla!'da gelen dünya saati özelliği ile sunucu saatlerine bağımlılığın ortadan kalkması ve saat hataarının oluşmaması hedeflenmişti aslında. Şimdi neden böyle oldu bilemiyorum. +3 zaman diliminde -5 gözükmesi, zaman dilimi olarak sizin +3 ayarınzıın -2 olarak algılandığı ettiği anlmına geliyor. Sunucu tarafında bir terslik olduğu kesin.

yunusum
17-04-2012, 10:56
evet dediğiniz gibi bir durum sanırım. ilginiz için teşekkür ederim.