PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ 1.7 den 2.5 göç olmayınca çıkan UYARI!

demir76
30-01-2012, 02:58
Selam,
1.7 den 2.5 e göç etmek için eklentiler-eklenti yöneticisi-güncelle kısmından başarısız oldum. Yine eklentiler bölümünde bu sefer Uyarılarda mesaj oluştu. Mesaj şöyle:

"PHP geçici dizini ayarlanmamış
PHP geçici dizini PHP tarafından depolama için kullanılır ve Joomla! bir dosya yüklemesi öncesi bu dizine erişebilir. Dizinin ayarlanmamış olması her zaman sorun olmaz. Kurulum-bilgi dosyalarının algılanmaması ya da yüklenen dosyaların algılanmaması gibi bir sorununuz varsa, bunu php.ini dosyasından ayarlayarak sorunu giderebilirsiniz."

Ne, nasıl yapılacak acaba..
Teşekkürler.

Akar
30-01-2012, 03:19
Geçici dizin ayarlanmamış diyorsa bunu hizmet aldığınız yere bildirmeniz lazım. Sunucu php yapılandırma dosyasından ayarlanıyor çünkü.

cavusoglu28
30-01-2012, 23:15
1.7 den 2.5 göç için guncelemeleri bul dedik tabii bu arada yedekleme yapmadığımdan siteyi kaybettik . hosttayedekten yuklermisiniz dedik bekliyoruz .TÜM AYARLAR ARTIK HOSTTA
***YEDEK ALMADAN İŞLEM YAPMAYINIZ YOKSAM; ORTADA KALIRSINIZ!***

YsfBahar
31-01-2012, 00:18
Geçmiş olsun. inşeAllah kurtarırsınız.
TÜM AYARLAR ARTIK HOSTTA
***YEDEK ALMADAN İŞLEM YAPMAYINIZ YOKSAM; ORTADA KALIRSINIZ!***Bunu her defasında söylemeye çalışıyoruz.

Akar
31-01-2012, 00:41
1.7 den 2.5 göç için guncelemeleri bul dedik tabii bu arada yedekleme yapmadığımdan siteyi kaybettik . hosttayedekten yuklermisiniz dedik bekliyoruz .TÜM AYARLAR ARTIK HOSTTA
***YEDEK ALMADAN İŞLEM YAPMAYINIZ YOKSAM; ORTADA KALIRSINIZ!***Güncellemeleri buldurma işleminin sunucuya ya da siteye herhangi bir etkisi yok. Sİzin suncunun kendisinde ya da yaptığınız başka bir işlemde sorun olmuştur. Güncellemeleri Bul dediğinizde sistem uzak sunucuda (güncelleme sunucusunda) yeni sürüm olup olmadığını kontrol eder, başka bir şey yapmaz. Döviz modülünün TCMB'ye, hava durumu modülünün DMİ'ye bağlanıp kontrol etmesi gibi yani.

cavusoglu28
04-02-2012, 23:01
ACEMİ JOOMLACI ;
Sitemin ve guncel dosyası var fakat yuklemeyi yapamadık hostta uğraştı bayağı ama pek işe yaramadı ;şimdik o yeniden kurulum yapmaya çalışıyorum öfff offf ücret karsılığıda olsa yaptırabileceğim kimseciklerde bulamadımm. :mad: Aslında sorun 25.1 guncellemeyi bulduktan sonra başladı ve sıte kayboldu sonrasında malum yedek verdim sqal dosyası yok dedi .verdim yine yok dedi yukleyemedim dedi .Üye kişilerini aktar bari dedim... bilmiyorum vs vs ..yapılan yanlış hep bana nedense düzeltmek düşüyor.kaderr işte veriler elimde ve sıteye yukleyıp bekleyecek bı delikanlı yardım ... edene kadar...:D
Şİmdi 1.7.3 guncllemesini yaptım ve kunena yuklemeye çalışıyorum oda yuklerken bileşenler görülmüyor ve sıkıntı bakalım Acıdığım (http://www.ulperkoyu.com) onca köyümün Resimleri ve Forum EMEKLER Birileri yuzunden mahvoldu ;kendiişini kendin yapacaksın bilmeyaen vermeyerek kazayıa önlem alacaksınn neyse hayırlısı bakalım

Güncellemeleri buldurma işleminin sunucuya ya da siteye herhangi bir etkisi yok. Sİzin suncunun kendisinde ya da yaptığınız başka bir işlemde sorun olmuştur. Güncellemeleri Bul dediğinizde sistem uzak sunucuda (güncelleme sunucusunda) yeni sürüm olup olmadığını kontrol eder, başka bir şey yapmaz. Döviz modülünün TCMB'ye, hava durumu modülünün DMİ'ye bağlanıp kontrol etmesi gibi yani.

Ümit
04-02-2012, 23:10
Sitemin ve guncel dosyası var fakat yuklemeyi yapamadık hostta uğraştı bayağı ama pek işe yaramadı ;şimdik o yeniden kurulum yapmaya çalışıyorum öfff offf ücret karsılığıda olsa yaptırabileceğim kimseciklerde bulamadımm. :mad: Aslında sorun 25.1 guncellemeyi bulduktan sonra başladı ve sıte kayboldu onrasında malum yedek verdim sqal dosyası yok dedi verdim yine yok dei yukleyemedim dedi kileri aktar bari bilmiyorum vs vs yapılan yanlış hep bena nedense düğzeltmek için döner kaderr işte veriler elimde ve sıteye yukleyıp bekleyecek bı delikanlı yardım ... edene kadar...:D

Şunu yaparsan çözülür gibi bir cevabı olamayacağı ve emek gerektiren bir iş olacağından çözüm için; Joomla Özel Üye Forumları (http://forum.joomla.gen.tr/50-joomla-ozel-uye-forumlari/) 'nı kullanabilirsiniz. (Çözüm?; Orada bulunan bir üye ile ücret karşılığında sorununuzu çözebilirsiniz.)