PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Opencart Üst Menüleri Bağımsız Kullanma

younglover
31-01-2012, 13:48
ekte resimde gösterdiğim gibi yan taraftaki menüler ile üst menüler bağımsız olsu308n nasıl ayarlayabilrim.

Fatih
31-01-2012, 15:47
Soldaki katagori bloğunu iptal edip oraya dikey css menü koyabilirsiniz.

Örnek css menü stilleri. (http://www.dynamicdrive.com/style/csslibrary/category/C2/)

Aynı şekilde üst menüyü iptal edip yatay css menü hazırlanabilir.

younglover
31-01-2012, 16:40
sayın fatih hocam,
bu css leri yeniden mi yazmak gerekiyor? Bunu nasıl yapabilirim verdiğiniz linke baktım pek anladığım konu değil açıkcası nasıl yardımcı olabilirsiniz.

Fatih
31-01-2012, 18:11
Hocam 1.5 sürümü için html blok oluşturma modülü var ismi Custom HTML.Modülü kurunuz.Html kodları bu modül ile çalıştırabiliyorsunuz.Ayrıca resim, video, flash, vs.. blok ekleyebiliyorsunuz.Css menü sitesinde verilen beğendiğiniz menünün css kodlarını html blok oluşturduğunuz editore kopyalayın blok yerleştirmesini yapın.Modülü ekledim umarım işinizi görür.

younglover
01-02-2012, 12:54
sa Hocam
verdiğiniz modülü yükledim. ancak bir sonuç alamadım yani admin panelinde gözükmedi yani modüllerde gözükmedi. Ancak Katalog/kategorilere tıklayınca aşağıdaki hatayı aldım ve kategorilere giremiyorum.

Fatal error: Cannot access private property Document::$title in /home/uysalba/public_html/admin/controller/catalog/category.php on line 8

başka bir yerden Custom HTML bulup indirdim yükledim. ancak benim ekteki resimde istediğim gibi olmuyor benim istediğim üst menüye ana sayfa hakkımızda ve iletişim eklemek istiyorum sol tarafta da ürünler olmasını istiyorum ancak çözemedim bu sorununu hangi yönetmeleri kullanacağımı bilemiyorum ve en son eklediğim modül ekteki gibi oluyor
316

Fatih
01-02-2012, 14:05
Üstteki menüyü temanızın header kısmından halledebilirsiniz muhtemelen younglover, üst kısmından yani. Şu anda iş yerinde olduğumdan dolayı opencart'ı da 1,5 yıl oldu ilgilenmeyi bırakalı tam olarak aklımda değil ama akşam detaylı bir şekilde yazarım.

Yüklemiş olduğunuz modülü ortalamışınız modülü sol yada sağ tarafa ayarlarsanız istediğiniz menüyü oluşturabilirsiniz.

younglover
03-02-2012, 09:30
anladım çok teşekkür ederim. Ancak hiçbirini halledemedim. malesef :(

younglover
06-02-2012, 15:03
Fatih hocam bu olayı nasıl çözebiliriz nasıl yardımcı olursunuz?

Ümit
07-02-2012, 00:21
Tema ücretsiz ise linkini verin istediğinizi yapmaya çalışayım.

opencart/catalog/view/theme/default/template/common/header.tpl 'yi biraz incelerseniz çözebilirsiniz.

<div id="menu"> :cool:

younglover
09-02-2012, 13:58
sayın hocam link vermiştim gelmedimi?

Ümit
09-02-2012, 19:55
Unutmuştum kusura bakma. Hallediyorum. :)

Ümit
09-02-2012, 20:18
opencart/catalog/view/theme/default/template/common/header.tpl aç.

114. ve 137. satırlarda dahil olmak üzere tüm kodları sil.

<?php if ($categories) { ?>
<div id="menu">
<ul>
<?php foreach ($categories as $category) { ?>
<li><a href="<?php echo $category['href']; ?>"><?php echo $category['name']; ?></a>
<?php if ($category['children']) { ?>
<div>
<?php for ($i = 0; $i < count($category['children']);) { ?>
<ul>
<?php $j = $i + ceil(count($category['children']) / $category['column']); ?>
<?php for (; $i < $j; $i++) { ?>
<?php if (isset($category['children'][$i])) { ?>
<li><a href="<?php echo $category['children'][$i]['href']; ?>"><?php echo $category['children'][$i]['name']; ?></a></li>
<?php } ?>
<?php } ?>
</ul>
<?php } ?>
</div>
<?php } ?>
</li>
<?php } ?>
</ul>
</div>
<?php } ?>

Aşağıdakileri ekle.

<div id="menu">
<ul>
<li><a href="http://www.joomla.gen.tr/">Anasayfa</a></li>
<li><a href="http://forum.joomla.gen.tr/">Hakkımızda</a></li>
<li><a href="http://www.joomla.gen.tr/eklenti/">İletişim</a></li>
</ul>
</div>

younglover
13-02-2012, 11:53
a.selam yok hocam link falan gelmedi

Ümit
13-02-2012, 13:29
Yukarıdaki şekilde çalışıyor.

Bir yerde hata yapılıyor o zaman.

catalog/view/theme/default/template/common/header.tpl ve catalog/view/theme/default/stylesheet/stylesheet.css dosyalarını görmek lazım.

younglover
14-02-2012, 09:18
S.a hocam tekrar deniyip size dönecem.

younglover
04-09-2012, 16:53
tşk ederim hocam. uzun zaman oldu. yarım kaldı bu şekil..