PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Joomla! 500 - Bir hata meydana geldi.

farabi_54
31-01-2012, 16:58
Joomla Sitemi 1.7.3 den 2.5.0'a yükselttim.
Fakat Admin Paneline girdiğin zaman Kullanıcı yöneticisine girmen mümkün değil hata veriyor...

500 - Bir hata meydana geldi.

Table 'hadis_vt-kirk40hadis.hadis_user_notes' doesn't exist SQL=SELECT n.user_id, COUNT(n.id) As note_count FROM hadis_user_notes AS n WHERE n.user_id IN (42) AND n.state >= 0 GROUP BY n.user_id

Yönetim Merkezine Geri Dön

Bu hatanın giderilmesi konusunda yardımlarınızı bekliyoruz..!
İyi Çalışmalar...

mhusty
31-01-2012, 17:12
yükselme yapılırken veri tabanı kullanıcı tablosunda sorun oluşmuş ...Sitenizin yedeğini hostunuz tarafından geri yükletip yükseltmeyi tekrar yapmayı deneyebilirsiniz...

Ümit
31-01-2012, 17:39
Eklentiler > Eklenti Yöneticisi > Veritabanı > Düzelt

Akar
31-01-2012, 19:16
Evet, veritabanı düzeltmesi yapılmalı. Hangi yöntemle yükseltme yapmıştınız? Kullanıcı notları tabloları eklenememiş güncelleme esnasında.

farabi_54
31-01-2012, 23:05
Evet Aynen dediğinizi yaptım ve düzeldi...
Çok Teşekkür Ederim...

Akar
31-01-2012, 23:35
Evet Aynen dediğinizi yaptım ve düzeldi...
Çok Teşekkür Ederim...Yükseltmeyi hangi yöntemle yapmıştınız dedim ama görmediniz sanırım. Tekrar sorayım. Çünkü aldığınız soruna göre bu bizim için önemli. Hangi duurmda bu sorunun oluştuğunu bilirsek bir başkasına da yardımcı olabilir.

Bu arada geçmiş olsun :)

Furkan58
01-02-2012, 03:02
Selam Arkadaslar
Ayni sorunu bende yasiyorum suan.Bununla ilgili bir arastirmaya girdim.Sayet bir sonuc alamazsam sitemi geri yüklemeyle cevirecem.Umarim bu olmaz tabiki.

M.Enes AYDÜZ
01-02-2012, 03:17
Selam Arkadaslar
Ayni sorunu bende yasiyorum suan.Bununla ilgili bir arastirmaya girdim.Sayet bir sonuc alamazsam sitemi geri yüklemeyle cevirecem.Umarim bu olmaz tabiki.

bu çözümü denediniz mi?

Furkan58
01-02-2012, 03:39

bu çözümü denediniz mi?
Evet denedim.Ne yazik ki cözülmedi.
Joomla sürümü 2.5 oldu ama sorunum modül Yöneticisine giremiyorum...

Furkan58
01-02-2012, 03:45
314
Sorunun ekran görüntüsü bu sekilde...
Modül Yöneticisi sekmesine bastigimda bu sorun karsima cikiyor.Kurulmus modüllerime ulasamiyorum suan...

Akar
01-02-2012, 04:10
Ekran görüntüsünden bir şey anlaşılmıyor. Hatayı kopyalarsanız daha iyi olur. Ayrıca, veritabanı düzeltme işlemi başarıyla gerçekleşti mi?

Furkan58
01-02-2012, 04:17
500 - Bir hata meydana geldi.
Incorrect key file for table '#sql_ca8_0.MYI'; try to repair it SQL=SELECT a.id, a.title, a.note, a.position, a.module, a.language,a.checked_out, a.checked_out_time, a.published+2*(e.enabled-1) as published, a.access, a.ordering, a.publish_up, a.publish_down,l.title AS language_title,uc.name AS editor,ag.title AS access_level,MIN(mm.menuid) AS pages,e.name AS name FROM `jv8sd_modules` AS a LEFT JOIN `jv8sd_languages` AS l ON l.lang_code = a.language LEFT JOIN jv8sd_users AS uc ON uc.id=a.checked_out LEFT JOIN jv8sd_viewlevels AS ag ON ag.id = a.access LEFT JOIN jv8sd_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = a.id LEFT JOIN jv8sd_extensions AS e ON e.element = a.module WHERE (a.published IN (0, 1)) AND a.client_id = 0 GROUP BY a.id, a.title, a.note, a.position, a.module, a.language,a.checked_out,a.checked_out_time, a.published, a.access, a.ordering,l.title, uc.name, ag.title, e.name,l.lang_code, uc.id, ag.id, mm.moduleid, e.element, a.publish_up, a.publish_down,e.enabled Incorrect key file for table '#sql_ca8_0.MYI'; try to repair it SQL=SELECT a.id, a.title, a.note, a.position, a.module, a.language,a.checked_out, a.checked_out_time, a.published+2*(e.enabled-1) as published, a.access, a.ordering, a.publish_up, a.publish_down,l.title AS language_title,uc.name AS editor,ag.title AS access_level,MIN(mm.menuid) AS pages,e.name AS name FROM `jv8sd_modules` AS a LEFT JOIN `jv8sd_languages` AS l ON l.lang_code = a.language LEFT JOIN jv8sd_users AS uc ON uc.id=a.checked_out LEFT JOIN jv8sd_viewlevels AS ag ON ag.id = a.access LEFT JOIN jv8sd_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = a.id LEFT JOIN jv8sd_extensions AS e ON e.element = a.module WHERE (a.published IN (0, 1)) AND a.client_id = 0 GROUP BY a.id, a.title, a.note, a.position, a.module, a.language,a.checked_out,a.checked_out_time, a.published, a.access, a.ordering,l.title, uc.name, ag.title, e.name,l.lang_code, uc.id, ag.id, mm.moduleid, e.element, a.publish_up, a.publish_down,e.enabled ORDER BY `position` asc,a.ordering ASC LIMIT 0, 100 Incorrect key file for table '#sql_ca8_0.MYI'; try to repair it SQL=SELECT a.id, a.title, a.note, a.position, a.module, a.language,a.checked_out, a.checked_out_time, a.published+2*(e.enabled-1) as published, a.access, a.ordering, a.publish_up, a.publish_down,l.title AS language_title,uc.name AS editor,ag.title AS access_level,MIN(mm.menuid) AS pages,e.name AS name FROM `jv8sd_modules` AS a LEFT JOIN `jv8sd_languages` AS l ON l.lang_code = a.language LEFT JOIN jv8sd_users AS uc ON uc.id=a.checked_out LEFT JOIN jv8sd_viewlevels AS ag ON ag.id = a.access LEFT JOIN jv8sd_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = a.id LEFT JOIN jv8sd_extensions AS e ON e.element = a.module WHERE (a.published IN (0, 1)) AND a.client_id = 0 GROUP BY a.id, a.title, a.note, a.position, a.module, a.language,a.checked_out,a.checked_out_time, a.published, a.access, a.ordering,l.title, uc.name, ag.title, e.name,l.lang_code, uc.id, ag.id, mm.moduleid, e.element, a.publish_up, a.publish_down,e.enabled ORDER BY `position` asc,a.ordering ASC
Modül Yöneticisine girmek istedigimde bu sorun cikti.
Veri tabanina gelince;
Veritabanı şema sürümü (#__schemas içinde): 2.5.0-2012-01-14.
Veritabanı sürücüsü: mysql.
62 veritabanı değişiklikleri başarıyla kontrol edildi.
13 veritabanı değişikliği tablo yapısını değiştirmedi ve çıkıldı.
Bu tablo cikiyor.Bu tablonun cikmasinin normal oldugu yaziyor ama " Düzelt " sekmesine tiklamama ragmen düzelmiyor.Joomlanin Diger seklmeleri normal calisiyor.Profil yada bilesenler olsun hepsi normal.

Akar
01-02-2012, 05:43
Veritabanını phpmyadminden bir onarır mısınız bakalım durumda değişiklik olacak mı; ardından veritabanı işlemini tekrar edin.

Furkan58
01-02-2012, 17:28
Veritabanını phpmyadminden bir onarır mısınız bakalım durumda değişiklik olacak mı; ardından veritabanı işlemini tekrar edin.
Selam Üstad
Phpmyadminden onarim nasil bilmiyorum ama önerin icin tesekkürler.Uzun bir geceden sonra gecici bir cözümle devam edicem.Belki ileriki günlerde yeni bir günceleme ile cözebilirim.
Cözüme gelince; dün gece Joomlanin Modül Yönetici eklentilerinden " Advanced Module Manager " siteme yükleyerek modül yöneticisine ulasabildim.Siteme yüklemis oldugum modüllere ulasabiliyorum.
Gerci sorunu esas anlamda cözdügüme inanmiyorum ama gecici bir yama olarak düsünebiliriz suan icin...
ilgi ve alakadan dolayi tesekkür ederim...

Akar
01-02-2012, 20:03
Selam Üstad
Phpmyadminden onarim nasil bilmiyorum ama önerin icin tesekkürler.Uzun bir geceden sonra gecici bir cözümle devam edicem.Belki ileriki günlerde yeni bir günceleme ile cözebilirim.
Cözüme gelince; dün gece Joomlanin Modül Yönetici eklentilerinden " Advanced Module Manager " siteme yükleyerek modül yöneticisine ulasabildim.Siteme yüklemis oldugum modüllere ulasabiliyorum.
Gerci sorunu esas anlamda cözdügüme inanmiyorum ama gecici bir yama olarak düsünebiliriz suan icin...
ilgi ve alakadan dolayi tesekkür ederim...Phpmyadmin'e girin, Joomla veritabanına geçin, tablo listesinin en altında Tümü Seç deyip, açılır kutudan onarma seçeneğini kullanın.

istbal
03-03-2012, 12:09
Hocam daha önce dediğinizi yaptım.Sorun çözüldü.Ancak bir müddet sonra tekrar başa dönüyor..Şimdi aynı sorunla tekrar karşı karşıya kaldım.Hem veritabanına girip onararak denedim.Hemde Eklenti Yönetici-Veritabanı-Düzelt- diyerek kaydettim..İzinleri de 755 olarak ayarladım.

Büyük ihtimal Temadan da kaynaklanabilir..İki sitem için Cloudbase2.5 temasını kullandım.İki sitemdede benzer hatalar almaya başladım..

Bu temada birşey var :) Şansızlık siteler bitme aşamasındayken karşılaştım.

BozTurk
03-03-2012, 13:47
coşkun abi 500 hatası genelden sunucudan kaynaklanıyor lütfen host firmana durumu bir ticket ile bildir muhtemelen ilgilenip çözeceklerdir kolaylıklar dilerim

Furkan58
13-03-2012, 18:56
Selam Üstad
ilgi ve alakadan dolayi tesekkür ederim...

Merhaba Arkadaslar
Sorunu gecici olarak cözmüstüm ama bu cözüm nereye kadar faydali olur diye kac gündür düsünürken bir kac gün önce yeni bir kurulum yaparken ayni soruna benzeyen bir hata daha aldim.Bu seferde Tema yöneticisinde 500 hatasi almaya basladim.Modül yöneticisini düzelttim derken simdide Tema yöneticinde de bu hatayi alinca, artik sorunun kaynagina ulasmak icin ugrastim vede buldum.
Sorunun kaynagi serverdaki MYSQL sürümünden kaynaklandigini buldum.Sayet serveriniza direk ulasma imkaniniz varsa putty programi sayesinde mysql e ulasip günceleyiniz.Eger web alan sahibi olup serveriniza ulasamiyorsaniz, hizmet saglayiniciza durumu bildirip mysql modülünün güncellemesini yapmasini isteyiniz.