PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Joomla kategori Türkçe karakter sorunu

effect
31-01-2012, 19:40
Arkadaşlar joomla 2.5 sürümünde A' harfinden Z'ye kadar kategoriler oluşturmam gerekiyor. (Ç,Ş,İ,Ö,Ü) bu harflerle kategori oluştururken
Kayıt şu hata ile başarısız oldu: Aynı ana kategoriye bağlı başka bir kategori aynı rumuza sahip. şeklinde hata alıyorum. bu sorunu nasıl çözerim?

mhusty
31-01-2012, 19:44
kategoriyi eklerken rumuzları farklı bir şey yapınız çünkü , Ç harfi için Kategori oluşturunca rumuzu otomatik C olarak oluşturuyor ... Eee önceden C harfi için oluşturduğumuz bir kategori var onunda rumuzu C bu yüzden bunlar çakışıyor...Rumuzların türkçe karakter içermediklerini bilmek gerek ... Siz rumuzları kendiniz değiştirerek girdi yaptırabilirisniz...

effect
31-01-2012, 20:03
Bilgilendirme için teşekkürler Mustafa dediğin şekilde yapınca oldu çok sağol.

mhusty
31-01-2012, 20:08
rumuzlar Joomla!'nın kendi sef'i açıktıktan sonra linklerde çıkan yazıdır genellikle... Mesela bir makalenin rumuzuna Deneme yazın sitede siteadi.com/deneme.html olarak çıkar ...

Akar
31-01-2012, 21:53
Ben benzer bir çalışmada ı-i, c-ç, s-ş kategorileri yapmıştım ve rumuzlarını da tek harf olarak oluşturmuştum.

effect
31-01-2012, 21:59
Aklıma iyiki getirdin abi sağolasın bu şekilde daha mantıklı :)

mhusty
31-01-2012, 22:40
Ben benzer bir çalışmada ı-i, c-ç, s-ş kategorileri yapmıştım ve rumuzlarını da tek harf olarak oluşturmuştum.
Gayet Mantıklı =)