PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Joomla 1.0-2.5 Göç

simplex
02-02-2012, 10:34
Selamlar bi sitemiz var (1.0.15) bunu 2.5e yükseltmek istiyoruz acaba Joomlanın gelişimine göre (1.5/1.6/1.7/2.0) mi göç işlemini yapacağız yoksa direk 1.0 dan 2.5 e geçmek mümkünmü saygılar.

Akar
02-02-2012, 12:54
1.0 serisinden 1.5 serisine migrator ile
1.5 serisinden 1.7 serisine jupgrade ile
1.7 serisinden 2.5.1 çıkınca yönetim merkezindeki güncelleme alanından.

Bu şekilde olacak. Geniş anlatımını kısmetse önümüzdeki hafta içi programına aldım. Hatta portaldaki son köşe yazımda da bunu anlatacağıma değinmiştim; üstüne geldi :)
Joomla 2.5'e Yükseltme ve Göç Hakkında Merak Edilenler - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/yazar-kosesi/334-joomla-2-5-e-yukseltme-ve-goc-hakkinda-merak-edilenler)

simplex
02-02-2012, 13:49
evet başlığı gördüm inşallah onlarıda okuruz. ama maalesef localde wampserver ile dediğinizi olayı yapamadım.önceliğim zaten ilk madde 1.0 dan 1.5e migrator ile geçmek onu yaptığım zaman gerisi kolay olacak. zaten benim için önemli olan elimle girdiğim verileri kurtarmak haber vs eklenti ve modüller sorun değil.
cmsturk teki yazılarınızda açıklayıcı aslında 1.0 dan 1.5 e geçiş için epey detay mevcut onlarda baya yardımcı konu niteliğinde.

Akar
02-02-2012, 15:36
evet başlığı gördüm inşallah onlarıda okuruz. ama maalesef localde wampserver ile dediğinizi olayı yapamadım.önceliğim zaten ilk madde 1.0 dan 1.5e migrator ile geçmek onu yaptığım zaman gerisi kolay olacak. zaten benim için önemli olan elimle girdiğim verileri kurtarmak haber vs eklenti ve modüller sorun değil.
cmsturk teki yazılarınızda açıklayıcı aslında 1.0 dan 1.5 e geçiş için epey detay mevcut onlarda baya yardımcı konu niteliğinde.Aslında wamp'da sorun olmaması lazım. Özellikle büyük veritabanı olan sitelerin göçlerini, sorun olmaması için yerelde yapıyoruz. Yani yerel bizim için daha iyi bir seçenek. Yalnız iconv desteği olması lazım; yoksa göç işlemi yapılamaz.

1.5'e göçte sorun yaşıyorsanız 1.5 kurulum kategorimizde aldığınız hata ile birlikte konu açmanız yerinde olur. Yardımcı olmaya çalışırız inşeallah. Ben kişisel olarak 150 civarında 1.0 -> 1.5 göçü yaptım.

simplex
02-02-2012, 16:19
Belki 1.0 sitesini taşımak isteyenler olabilir diye hata için uğraştım biraz. Wamptan kaynaklanıyor olay maalesef bende 2.2 vardı sildim 2.0 kurdum sorunsuz bir şekilde göç oldu. Sanırım versiynlar arasında bir fark var database olarak. wamp 2.2 de install tamamlanmadan hata veriyor ama wamp 2.0 da hata mesajı vermeksizin installi bitirebiliyorsunuz. Saygılar kolay gelsin.

angelaus
02-02-2012, 17:50
muhtemel sorun php ve mysql versiyonlarıdır.

son sürüm wamp için eski sürüm php ve mysql versiyonları ek olarak kurulup eski sürümlerle seçmeli olarak çalışabilir.