PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ JCE Editör Türkçe Dil Dosyası Lazım

Efendi
02-02-2012, 12:12
Selamün Aleyküm arkadaşlar.
JCE editör türkçe dil dosyası lazım elinde olan varsa yada ingilizcesi olan arkadaşlar çeviri yapıp paylaşabilir mi acaba. sadece editör bölümündeki butonların çevirisi olsa bile yeterli olur.
Kolay gelsin
331

components/com_jce/editor/tiny_mce/themes/advanced/langs/en.js
administrator/language/en-GB/en-GB.com_jce.ini

Akar
02-02-2012, 13:06
Bir ara birisi yarım yamalak yapmıştı ama çok önemsemedim. Ben 1.5 zamanında yapmıştım, kurulum paketi olarak tamamlamadığımdan yayınlamamıştım. 1.6'ye gçince JCE serisi ve dil dosyalrı da değişti, eskiyi attım. Tekrar ne zaman olur belli olmaz. Siz takıldığınız yerler varsa, ne işe yaradığını bilmedikleriniz falan, onları sorun cevap vermeye çalışalım o arada :)

Alaca
02-02-2012, 14:18
Evet belli başlı butonların Türkçeleştirme işlemlerinin nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olursanız memnun olurum. İçerik giren yöneticiler tarafından bu şekil sık sık istekler oluyor.

Akar
02-02-2012, 15:44
Evet belli başlı butonların Türkçeleştirme işlemlerinin nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olursanız memnun olurum. İçerik giren yöneticiler tarafından bu şekil sık sık istekler oluyor.Dil dosyası arkadaşlar, bunu bilelim artık :) Dil dosyasının yeterli gelmediği yerlerde js dosyaları vardır bu yazım düzenleyicilerin ama Joomla 1.7'den itibaren JCE sürümleri tüm alanlarını dil dosyasından kontrol edebiliyor diye biliyorum.

Dil dosyasını en-GB klasöründe ararsınız. Genel olarak yerini bilmediğiniz dil dosyası için hem lnguage hem de administrator/language dizinlerini kullanırsınız. Türkçe olmadığına göre arayacağınız dil dosyası en azından en-GB dizinlerinde vardır. Dil dosyası en-GB. ön eki ile başlar, eklenti türünü ifade eden ara ek ile devam eder ve eklenti-ismi.ini şeklinde sonlanır. Yani buna göre JCE dil dosyasının adının:

dil-kodu.eklentiTürü_eklenti-ismi.ini
en-GB.plg_editors_jce.ini

gibi bir şey olduğunu aşağı yukarı belirleyebiliriz ve bulmamız kolaylaşır. Yeri söylediğim dizinlerden birindedir.
Yönetim odaklı eklentiler administrator/language/Dil-KODU altındadır. Site ön yüzüne yansıyan çeviriler, language dizinindeki eklnti dil dosyalarında yer alır. Yani bir eklentinin, dilin kullanıldığı yere göre hem language hem de administrator/language altında dil dosyaları olabilir. Mesela kendi yönetim panelinin dil dosyaları administrator/language altında iken ön sayfada gösterilen kısımlar için ana dizindeki language dizininde dosyası olabilir. Bu mantık da aramamızı daraltabilir.

demir76
02-02-2012, 18:42
Merhaba,
Ben joomla 2.5 te "jce" den "html - script - css" kodları ekleyemiyorum. Ayarlarından neler yapmamız gerekiyor..

mhusty
02-02-2012, 18:54
filtreme ile alakalı bir sorun olabilir ...

http://forum.joomla.gen.tr/genel-konular/701-embed-koduyla-editorden-video-ekleyemedim-2.html

Bu konuda biraz bilgi verilmiş filtremeyle ilgili...

Efendi
02-02-2012, 19:57
Bir ara birisi yarım yamalak yapmıştı ama çok önemsemedim. Ben 1.5 zamanında yapmıştım, kurulum paketi olarak tamamlamadığımdan yayınlamamıştım. 1.6'ye gçince JCE serisi ve dil dosyalrı da değişti, eskiyi attım. Tekrar ne zaman olur belli olmaz. Siz takıldığınız yerler varsa, ne işe yaradığını bilmedikleriniz falan, onları sorun cevap vermeye çalışalım o arada :)
İlgi için teşekkür ediyorum hocam.
kendim için sorun yokta bir arkadaşa site yaptım o türkçe olmasını istedi.
bende buraya mesajı yazdıktan sonra biraz araştırdım 1.5 sürümü için yapılmış dil dosyasındaki kodları inceleyip 2.5'de dil dosyasında uygun yerlere ekledim.
ben full editör kullanmıyorum özelleştirdim. kullandığım profilin editör kısmı ve dosya yükleme kısmı için olan yerlerini türkçe yapabildim. belki başkasınada lazım olur diye mesaja ekledim.
benimki amatörce yapılmış bir düzenleme, bir kardeşimiz tam çeviri yaparsa makbule geçer.
benim için şimdilik bu sorun çözüldü :)
ekteki dosyaları aşagıdaki koddaki gibi ftpye atmaları yeterli sanırım.
Kolay gelsin
331

Akar
02-02-2012, 21:07
Bunların isimlerini tr.js ve tr-TR.com_jce.ini yaparak kendi klasörlerinde kullanabilirsiniz.

onurkan
16-11-2013, 14:23
selam bana joomla 3.0 JCE editor Türkçe Dil Dosyası Lazım.... :(

Seyfullah
16-11-2013, 15:23
selam bana joomla 3.0 JCE editor Türkçe Dil Dosyası Lazım.... :(

Aleyküm selam. Sanirim henüz istediginiz dil dosyasi tamamlanmadi.

onurkan
16-11-2013, 18:16
Aleyküm selam. Sanirim henüz istediginiz dil dosyasi tamamlanmadi.

sagol o zaman bekleyecez başka yapacak bişe yok bulamadım çunku

efsane86
05-03-2014, 00:49
Selamün Aleyküm arkadaşlar.
JCE editör türkçe dil dosyası lazım elinde olan varsa yada ingilizcesi olan arkadaşlar çeviri yapıp paylaşabilir mi acaba. sadece editör bölümündeki butonların çevirisi olsa bile yeterli olur.
Kolay gelsin
331

Ben çok önceleri joomla 2.5 için JCE Türkçe dil çevirisi yapmıştım bu konudan indirebilirsin ama joomla 3.0 da çalışıyormu bilmiyorum test etmek lazım denemedim
forum konu linki : http://forum.joomla.gen.tr/showthread.php?t=2702