PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Bir içerik için toplu mail göndermek!

Alaca
02-02-2012, 14:16
Bir sitede yazarın girdiği içerikler, bana mail yoluyla aşağıdaki resimde görüldüğü gibi geliyor. Ben de içerikleri mail adreslerine bu şekilde göndermek istiyorum ama nasıl bir sistem olduğunu bilmiyorum. Bilgisi olam varsa bilgilendirebilir mi?

http://s14.directupload.net/images/120202/dggtch24.png

Akar
02-02-2012, 15:32
Acymailing gibi bülten eklentileri ile yapılabilirç Hatta gelişmiş bülten eklentilerinin 100 lira civarında olan ücretli sürümlerinde, dilediğiniz kategorideki yeni içerkleri dilediğiniz şablon düzeninde otomatik gönderme özelliği de bulunuyor. Mesela 7 günde bir şu kategoriye eklenen yeni içerikleri gönder diyorsunuz, 7 günde bir orada yeni eklenmiş olanları gönderiyor üyeler. Üyeler kendileri bülten abone olabiliyor ya da otomatik olarak kaydolanı listeye ekleyip, ayrıca ziyaretçilerden dileyenlerin kayıtlarını ekleyebiliyorsunuz. Böyle çalışıyor sistemler. Ücretli olmayan sürümlerde otomatik değil elle yapılıyor gönderim.

Hazır şablonlar var. Bu şablonlar için sadece giriş metni gönderilsin şeklinde ayar kullanılabiliyor. Bazı eklentilerde posta gönderim sunucusu siteninkinden farklı ayarlanabliyor. Gönderim aralığı ve her arada bekleme süreleri ayarlanabiliyor (200-200 gönder, her 200'de 30 saniye bekle gibi). Özellikle çok üyesi olanlar için önemli; çünkü sunucularda bu yönde kısıtlama olabiliyor. Saatte şu kadar e-posta gönderim izni var gibi bir limit vardır muhakkak.

Alaca
04-02-2012, 00:50
Acymailing deneme sitemde kurdum ama mail gönderilecek kişileri tek tek eklemek gerekiyor sanırım. Topluca nasıl eklenir, detaylı ders pek yok. Yine de denemeye devam ediyorum.

Yalnız resimde gösterdiğim sanırım Google alt yapısıyla işliyor.