PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçerik Arkasına Modül Sabitlemek

e-emre
02-02-2012, 15:53
Merhaba.. İçerik yazınızın arka planına modül sabitlemek mümkün müdür? Rasgele resim modülü gibi... Her sayfa yenilemede farklı arka plan resmi görüntülemek için... Teşekkürler

kaderebak
03-02-2012, 00:33
Bu dediğiniz işlemi modul ile çok zor yaparsınız gibime geliyor , her sayfada arka plan resmini değiştirmek lazım , buda modulle olacak bir şey değil sanki :( sanırım böyle bir plugin görmüştüm bi yerlerde bulursam yazacağım..

Akar
03-02-2012, 01:25
Yeni bir içerik düzeni oluşturup css ile modül bir katman altta, arkaplanın üstünde konumlandırılabilir. içerik ise modülün üstünde konumlandırılabilir. BU özelliğin kullanılmasının istendiği içeriklerde de bu düzen seçilir. Ancak gereksiz derecede uğraştırıcı ve kullanışsız bir şey. Rasgele arkaplan oluşturan basit php kodları var. Konu netleştirilirse yardımcı olmak kolaylaşır. Bu uygulama sitenin bütününde tek bir uygulama olarak mı isteniyor yoksa istenen içerikleri kapsayacak şekilde ya da bazı kategorilerde farklı bazı kategorilerde daha farklı uygulamak üzere irşey mi isteniyor?

e-emre
03-02-2012, 02:22
Yeni bir içerik düzeni oluşturup css ile modül bir katman altta, arkaplanın üstünde konumlandırılabilir. içerik ise modülün üstünde konumlandırılabilir. BU özelliğin kullanılmasının istendiği içeriklerde de bu düzen seçilir. Ancak gereksiz derecede uğraştırıcı ve kullanışsız bir şey. Rasgele arkaplan oluşturan basit php kodları var. Konu netleştirilirse yardımcı olmak kolaylaşır. Bu uygulama sitenin bütününde tek bir uygulama olarak mı isteniyor yoksa istenen içerikleri kapsayacak şekilde ya da bazı kategorilerde farklı bazı kategorilerde daha farklı uygulamak üzere irşey mi isteniyor?

Bu olay tüm sayfalarda, kategorilerde uygulanacak..

kaderebak
04-02-2012, 07:02
Buldum :) ama ücretli bir plugin ve 1,7 de çalıştıramadım.. İşte plugin adresi..

mmBackground (http://www.mmplugins.com/products/mmbackground)

e-emre
04-02-2012, 13:54
teşekkürler ama her sayfada değişen resim olsa iyi olacak. yani sayfa değiştirdiğimde farklı resim gelecek.

kaderebak
04-02-2012, 15:45
teşekkürler ama her sayfada değişen resim olsa iyi olacak. yani sayfa değiştirdiğimde farklı resim gelecek.

Bu plugin o işi görüyor zaten , her resime ıd belirliyorsunuz o sayfada gösteriyor..

e-emre
04-02-2012, 17:19
ben deniyorum su an bu plugini ama kullanımını anlayamadım. admin panelden aktif ediyorum. sayfada nasıl aktif olacak?

e-emre
17-02-2012, 01:44
malesef hala aynı sorun içerisindeyim

kaderebak
17-02-2012, 03:41
Zamanım olduğu anda bakacağım..