PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ DATE_FORMAT_LC2 Düzenlemesi..

hugeboss
03-02-2012, 16:26
Merhabalar arkadaşlar..

Yaklaşık 1 aydır uğraştığım ve sürekli hatalarla karşılaştığım sitemde yine yeni bir hata alıyorum ve sanırım bu hataların sonu gelmiycek gibi :(..

Tarih alanında hatalar alıyorum tarihler ingilizce olarak çıkıyor bütün dil dosyalarındaki tarih gün gibi kısımları türkçeleştirmeme rağmen halen ingilizce olarak çıkıyor modüllerdeki bütün dosyaları allak bullak ettim hiçbi ayar bulamadım.. acaba joomlanın dosyalarındamı bi değişiklik yapmak lazım diye aklıma geldi ve bütün dosyalarda date adını arattım ve genelde karşıma DATE_FORMAT_LC2 diye bişi çıkıyodu acaba burdanmı değişiklik yapmak lazım..

Konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim :)

mhusty
03-02-2012, 17:03
temanızdaki index.php dosyasına bakarmısın büyük ihtimal ordadır .. Date diye bir arattırın temanızın içinde

hugeboss
03-02-2012, 19:48
yok hocam ordada o şekilde bi ayar yok bütün dosyalarda date kelimesini aradım ama çıkan sonuçlarda hiçbi ayar yok dil dosylarında bi sıkıntı var giib geliyo bana ama tam çözemedim..

mhusty
03-02-2012, 19:49
sanmam benim yine düşüncem temadadır .. Çünkü sitedeki tarih görüntüsü temaya eklenen kod ile mümkün kullandığınız temayı söyler iseniz indirir incelerim

hugeboss
03-02-2012, 20:26
BT-Arise Free Joomla templates of Bow Themes (http://demo.bowthemes.com/bt-arise/) <<< bu tema hocam

mhusty
03-02-2012, 23:48
hocam şimdi bakamayacağım malesef yarın sabahtan yolculuk var erken kalkmak lazım en kısa zamanda inceleyeceğim...

Ümit
04-02-2012, 01:48
bt_arise_templates_j!17_v1.1.zip

Temayı indirdim ve kurdum. Tarihler Türkçe.

338

Kullandığınız Türkçe dil paketi ile ilgili bir sorun olabilir. Daha önce denemediyseniz Son Sürüm Takip - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/joomla-indir) adresinden kullandığınız sürüme ait dil paketini tekrar kurmayı deneyin.

hugeboss
05-02-2012, 16:18
tamamdır hocam sorunu hallettim teşekkür ederim :) ben daha önce ingilizce paketi kurmuştum dil paketini attım ama görmemiş komple baştan kurdum sorun düzeldi.. bu joomlaya akıl sır ermiyo..

birde ufak bişi sorucam dil dosyalarını utf 8 olarak kaydetmede bi sıkıntı olurmu ? ve birde akar hocam biyerde dil dosyalarını utf 8 bomsuz kaydedin yazmıştı bu bomsuz ne manaya geliyo ?

Ümit
05-02-2012, 17:02
birde ufak bişi sorucam dil dosyalarını utf 8 olarak kaydetmede bi sıkıntı olurmu ? ve birde akar hocam biyerde dil dosyalarını utf 8 bomsuz kaydedin yazmıştı bu bomsuz ne manaya geliyo ?

Türkçe karakterler bozulmasın diye uygulanır. Bunun için Notepad++ (http://notepad-plus-plus.org/) kullanmalısın. Notepad++ ile düzenledikten sonra kaydetmeden önce;
Kodlama > UFT-8 (BOM'suz) olarak Kodla seçeneğini işaretlersen sorun olmaz.

hugeboss
05-02-2012, 20:28
Ümit hocam utf8 bomsuz olarak kaydet de iki ayrı seçenek mevcut bunlardan hangisi seçmemiz lazım ?

http://img15.imageshack.us/img15/1707/balksz1nu.jpg

Resimdeki gibi ANSI olarak kodla ve ANSI olarak dönüştür diye iki başlık var ve bu başlıkların ikisininde altında UTF-8 (BOM'suz) olarak diye geçiyor hangisini işaretlememiz lazım.. ben UTF-8 (BOM'suz) olarak Kodla yı seçtim fakat bazı karakterler gene bozuk çıktı..

Ne yapmamız lazım acaba ?

Ümit
05-02-2012, 20:41
UFT-8 Dönüştür seçeneğini dene. (Ne yapmak istediğini tam anlamadığım için yukarıdaki cevabı vermiştim. Hala da anlamadım.) :)

Bu konuyu detaylı olarak anlatmak gerekli esasında. Nedir? Nasıl anlaşılır? Nasıl Dönüştürülür? Neden Dönüştürülür? gibi...

İstersen yeni bir konu başlatarak buna ön ayak olabilirsin.

hugeboss
06-02-2012, 16:56
merhabalar Ümit hocam..

daha önce yüklemiş olduğum eventlist bileşenindeki ingilizce dil dosyasını türkçeleştirmeye çalışıyorum, türkçe eklentisini kur kaldırdan kurmaya çalıştım ama sürekli hata verincede bende manuel olarak hem site dil dosyasını hemde admin dil dosyasında ki en-GB.com_eventlist.ini dil dosyalarını tr dil dosyasına bakarak türkçeleştiriyorum.. fakat sitede dil bozuk çıkıyodu bende dil dosyasını notpad ile açıp ordan utf-8 yaptım bu seferde dil dosyasının içindeki karakterler okunmaz bi hal almıştı daha sonra bu bomsuz olayını gördüm ve anladım ki bomsuz olarak kaydetmemiz lazım.. işte yapmaya çalıştığım şey bu..

bunla ilgili bir başlık açayım bende umarım benim gibi bu konuda sıkıntı yaşıyan kişilere yardımcı olmuş olur..

ilginizden dolay teşekkür ederim..