PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Localhost aktif ve bilmediğim bir yere açılıyor

Mehmet ULUÇ
03-02-2012, 18:05
Wamp server kurmuştum bir kaç gün evvel bir arkadaşın sorununu test etmek amaçlı ve herhangi bir sıkıntı yoktu. Bugün localhostta Drupal 8 deneyeyim dedim ve wamp serverı çalıştırdım ancak varolan dosyaları okumadı. Wamp serverı silip yeniden kurdum ancak localhost wamp server açıkken de kapalıyken de bir ispconfig sayfasına açılıyor ve ispconfig varsayılan karşılama mesajı alıyorum.

Akar
12-02-2012, 00:58
Hiç bilmiyorum, daha evvel duymadım bile.

M.Enes AYDÜZ
12-02-2012, 01:00
Adres satırında tam olarak ne yazıyor?

Mehmet ULUÇ
12-02-2012, 01:04
http://localhost/ yazıyor. Bugün isp config karşılama yazısı yok ama wamp server açıkken de kapalıyken de oraya açılıyordu ve wamp server www klasörü içine attığım dosyaları okumuyordu. Hala da okumuyor. Değişen tek şey, bugün ispconfig karşılama sayfasının olmaması.

M.Enes AYDÜZ
12-02-2012, 01:29
www içinde açtığın klasörü localhost sonuna eklemeyi denedin mi?

Akar
12-02-2012, 01:40
http://localhost/ yazıyor. Bugün isp config karşılama yazısı yok ama wamp server açıkken de kapalıyken de oraya açılıyordu ve wamp server www klasörü içine attığım dosyaları okumuyordu. Hala da okumuyor. Değişen tek şey, bugün ispconfig karşılama sayfasının olmaması.127.0.0.1 denedin mi?

Mehmet ULUÇ
12-02-2012, 03:07
127.0.0.1i girişi yaptıktan sonra localhost da çalışmaya başladı, oldukça ilginç :) Teşekkür ederim.

Akar
12-02-2012, 03:44
127.0.0.1i girişi yaptıktan sonra localhost da çalışmaya başladı, oldukça ilginç :) Teşekkür ederim.Şu an hangisi olduğunu hatırlamadığım yapılandırma dosyasında localhost için tanımlama var. hosts dosyası olabilir. Ona göre localhost deyince açar ya da açmaz. Neticede localhost, 127.0.0.1 ise gerçek adresi, yani ip adresi üzerinde çalışacak bir alan adı. Mantık o. Doğru ayarlanmazsa çalışmayabilir. Benim de xampp'da olmuştu, o zaman bilmiyordum, 127.0.0.1 olarak kullanmaya başladım seneler evvel. Sonra öğrendim ama değiştirmedim. Elim alıştı.

Macit
13-02-2012, 01:57
==Bilgi Olsun Niyetine==

Aktif olarak kullanılan ve localhost'da çalışmamıza fayda sağlan programlardan biride wamp server dır. bu programlar sistem bulunan ve pc portalarından faydalanan bir takım programlar tarafından çok fazla etkilenirler. Bu da hata vermelerine sebep olabilir, Ayrıca programı kaldırarak sorunu ortadan kaldırma ihtimalimiz yüksektir.

Ama dikkat edilmesi gerek bir husus ise bu programların sistem içersin bulunan dosyalarının da temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdir Programı tekrar kurduğunuzda, Otomatikman daha önce ki kurulumdaki bilgiler ile devam etmeyi sürdürecektir.