PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Views gridde image field ve css ile ilgili bir soru.

BALIKADAM
04-02-2012, 03:47
339

İki adet içerik türüm var A ve B. A içerik türüne resim alanı ekledim field_birincialan B içerik türüne de aynı alanı aynı isimle eklemeye çalıştığımda doğal olarak çakıştı ben de B içerik türüne aynı işlevi görecek bir resim alanı açtım field_ikincialan

Bu iki farklı içerik türündeki resim alanlarını bir görünümde grid olarak gösterdim. Gridde çıkan resimlerin çevresini css ile şekillendiriyorum. Gridin bir karesinde iki resim alanı olduğu için resimdeki gibi bir görüntü ortaya çıkıyor. Padding ile ayarlamaya çalışıyorum ama o ufak dikdörtgenler çıkıyor. Onların olmasını istemiyorum.

Bunları Fusion ile D6'da yapıyorum. Çözümü nedir?

.views-field-field-kafelogosu-fid {
}

.views-field-field-kafelogosu-fid {
}

Mehmet ULUÇ
04-02-2012, 04:42
Alan ayarlarında Hide if empty seçip dener misin ? Bir başka çözümü de şu olacaktır: Views css class kısmında bir class verip
.class img {
biçimlendirme kodları şeklinde yaparsan da sadece resimleri alacağından sorun çözülür.}

Mehmet ULUÇ
04-02-2012, 04:44
Ayrıca çakışma diye bir şey olmazdı kanımca. Aynı alan aynı özelliklerde birden çok içerik türünde kullanılabilir. Aynı isimle eklersen tabii ki kabul etmeyecektir. Existing field ile alanı bulup seçmen gerekecektir CCK da.

BALIKADAM
04-02-2012, 23:33
Existing field olayını denemeden hide if empty seçeneğini denedim ve sorun çözüldü. Teşşekkürü bir borç bilirim efenim :) ÇÖZÜLDÜ :)

Mehmet ULUÇ
04-02-2012, 23:59
Rica ederim, existing field ile ikinci bir alan oluşturma zahmetinden kurtulursun maksat. Denemekte fayda var.