PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cpanel ftp hesabı

güngör
05-02-2012, 00:13
bir hosting firmasının cpanel geçiş kampanyası sonrası bende CPanele geçtim. ama daha önce hiç kullanmadığım için FTP şifremi ve kullanıcı adımı falan nasıl görürüm bulamadım. Fillazilla kullanıyorum. Yardım edebilir misiniz

Ümit
05-02-2012, 00:19
Cpanel'e giriş yaparken kullandığınız kullanıcı adını ve şifreyi yazarak FTP' ye erişmeyi denediniz mi?

güngör
05-02-2012, 00:26
aslında şöyle diyeyim. Müşteri yönetim paneline girince ordan Cpanele şifresiz giriyorum yani müşteri yönetim şifremi biliyorum. cpanel için ayrı şifrem yok sanırım yada varda ben bilmiyorum

Ümit
05-02-2012, 00:31
Cpanel'den yeni bir FTP hesabı oluşturabilir (izin varsa) veya Cpanel hesabı kurulurken tanımlanan FTP giriş bilgilerini hosting firmasına başvurarak öğrenebilirsiniz. Bence boşuna zaman kaybetmek yerine bu sorununuzu hosting firmasına bildirerek destek isteyin.

güngör
05-02-2012, 00:34
sanırım en iyisi destek istemek. ama bu Cpanele alışmak zor olacak herhalde.

Ümit
05-02-2012, 00:39
Buradaki yazışmalar sizin sorununuz için çözüm değil kafa karıştırma ve boşuna zaman kaybetme olacaktır. En iyisi dediğiniz gibi onu yönetenden destek istemek.

Türkçe ise çok basit. İlerleyen zamanlarda Cpanel ile ilgili dersleri yayınlayacağız inşallah.

güngör
05-02-2012, 00:42
evet Türkçe ama daha önceki panelden mantığı biraz farklı galiba. Ama azimle bunu da başaracağım sanırım

Macit
13-02-2012, 07:15
Eğer ki elinizde root yetkisi varsa (En az VPS sahibi olmanız gerekir) SSh aracalığıyla öğrenebilirsiniz. Ama elinizde root yetkisi yoksa Reseller panelinizden (WHM) şifresini istediğiniz accoun da değişiklik yaparak elde edebilirsiniz. Bunun dışında eğer root mailinizi aktif olarak ayarlamışsanız bilgilendirme maili olarak gelme ihtimali de var. Bunun dışında root yetkiliniz dışında başka kimseden öğrenemezsiniz.

Müşteriniz Hariç tabi..

YsfBahar
13-02-2012, 07:37
sanırım en iyisi destek istemek. ama bu Cpanele alışmak zor olacak herhalde.Daha önce Plesk'mi kullanıyor duunuz? Ben Plesk kullandım. Ama gerçekten cPanel'in havası başka diye düşünüyorum.

Eğer ki elinizde root yetkisi varsa (En az VPS sahibi olmanız gerekir) SSh aracalığıyla öğrenebilirsiniz. Ama elinizde root yetkisi yoksa Reseller panelinizden (WHM) şifresini istediğiniz accoun da değişiklik yaparak elde edebilirsiniz. Bunun dışında eğer root mailinizi aktif olarak ayarlamışsanız bilgilendirme maili olarak gelme ihtimali de var. Bunun dışında root yetkiliniz dışında başka kimseden öğrenemezsiniz.

Müşteriniz Hariç tabi..Kısa ve öz anlatmış. Tebrikler :)