PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ AllVideos 4.3

turkmuzigi
05-02-2012, 13:03
Joomlaworks, allvideos 3 serisinden sonra epey bir ara verdikten sonra; 4.1, 4.2 ve şimdi de 4.3 sümünü yayınladı.
4.1 ve 4.2 sürümlerindeki ses çalma ekranı görüntüsündeki sorun 4.3 sürümünde giderilmiş görünüyor.
Bu eklentinin kullanımında gerek video, gerekse ses ekranları sayfanın ortasında çıkıyor. Ve ayarlarında bununla ilgili bir seçenek verilmemiş. Acaba sola yaslamak için (tablo içine koymak dışında) ne yapmak lazım?

Ümit
05-02-2012, 15:12
Sola Yasla
<div style="float: left;">{youtube}aywypSGFDwo|200|150|1{/youtube}</div>

Sağa Yasla
<div style="float: right;">{youtube}aywypSGFDwo|200|150|1{/youtube}</div>

turkmuzigi
05-02-2012, 15:31
Öneriniz için teşekkür ederim. Ben de tablo içine koyarak yapıyordum. Benim peşinde olduğum, her seferinde bu kodları veya tablo eklemeden, genel olarak her zaman sola yanaşık olmasını sağlayabilecek bir düzenleme?

Ümit
05-02-2012, 15:44
plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos/tmpl/Classic/css dosyasını aşağıdaki ile değiştirirsen sorunun çözülür.

/**
* @version 4.3
* @package AllVideos (plugin)
* @author JoomlaWorks - JoomlaWorks | Developers of popular Joomla! extensions like K2, AllVideos, Simple Image Gallery, Frontpage Slideshow and many more (http://www.joomlaworks.net)
* @copyright Copyright (c) 2006 - 2012 JoomlaWorks Ltd. All rights reserved.
* @license GNU/GPL license:The GNU General Public License v3.0 - GNU Project - Free Software Foundation (FSF) (http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html)
*/

/* General */
.avPlayerWrapper div,
.avPlayerWrapper iframe,
.avPlayerWrapper object,
.avPlayerWrapper embed { outline:0; padding:0; margin:0; }

/* Layout */
.avPlayerWrapper { display:block; text-align:center; clear:both; }
.avPlayerWrapper .avPlayerContainer {float:left; margin:4px 10px 4px 4px !important ; display: inline !important;}
.avVideo .avPlayerContainer { padding:16px 20px 14px; border-radius:4px; background:url(../images/allvideos_v4_bg_1000x550.jpg) repeat 50% 50%; }
.avAudio .avPlayerContainer { }
.avPlayerWrapper .avPlayerContainer .avPlayerBlock { display:block; padding:0; margin:0; line-height:normal; }
.avPlayerWrapper .avPlayerContainer .avPlayerBlock div { text-align:center !important; }

turkmuzigi
05-02-2012, 16:28
Önerdiğiniz şekilde oynatıcı ekranı sayfanın soluna yaslandı ama, bu sefer de oynatıcının üstündeki ve altındaki yazılar bu durumdan rahatsız oldu. (Oynatıcının sağına yapıştı) :eek:

Ümit
05-02-2012, 16:53
.avPlayerWrapper .avPlayerContainer {float:left; margin:4px 10px 4px 4px !important ; display: inline !important;}

içindeki

margin:4px 10px 4px 4px

kodlarını kendi temana göre düzenlemen gerekli.

Benim tema için;
margin:4px 200px 4px 4px
kullanmam gerekti. Sağdan 200px boşluk bıraktım ve yazıları bir alt satıra attım.

turkmuzigi
05-02-2012, 18:11
Bu açıklamanız çok faydalı oldu ve sorun kalmadı. Yani anladığım kadarıyla, sayfanın genişliği (eksi) oynatıcının genişliği kadar bir margin değeri atamak gereliyor. Benim örneğimde 740 (Sayfa genişliği) - 480 (Oynatıcı genişliği) = 260 px olduğu için: margin:4px 260px 4px 4px şeklinde bir tanımlama istediğim neticeyi sağladı.
Bana ve bundan sonra bu ihtiyaçta olacaklar için paylaştığınız bilgi için teşekkür ederim. :)