PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla Admin Panelde Tema Yöneticisine Girince Beyaz Sayfa Geliyor

mesen15
05-02-2012, 23:10
Arkadaşlar,
Joomla 2.5 admin panelde tema yöneticisine tıklayınca beyaz sayfa geliyor. Tema yöneticisine giremiyorum. Ben de joomla 2.5.1 paketini yeniden eklenti kur dan kurdum ama değişen bişey olmadı. Her garip şey de beni buluyor valla:(

mhusty
05-02-2012, 23:14
kurulumu tekrar yapmayı denediz mi ? kurulum sırasında sıkıntı olmuş olabilir

mesen15
05-02-2012, 23:17
kurulumu tekrar yapmayı denediz mi ? kurulum sırasında sıkıntı olmuş olabilir

Admin panelden güncelleme yaptım ama olmadı. Configration.php yi silip, ftp den installation klasörünü joomla dizinine atarak kurulum mu yapayım..? Site içeriği bu şekilde zarar görmüyor değil mi?

mhusty
05-02-2012, 23:21
Admin panelden güncelleme yaptım ama olmadı. Configration.php yi silip, ftp den installation klasörünü joomla dizinine atarak kurulum mu yapayım..? Site içeriği bu şekilde zarar görmüyor değil mi?

Configration.php yi silmeye gerek yok ftpden güncelleme yapabilirsiniz tabi çekirdek yapıda bir kodlama yapmadıysanız yoksa yaptıklarınız gidebilir... İçerikler hiç bir türlü zarar görmez çünkü içerikler veritabanında saklanıyor ... 2.5 için veri tabanı güncellemeleride yapıldıysa hiç bir sorun olmadan tekrar güncelleyebilirsiinizz...

mesen15
05-02-2012, 23:37
Configration.php yi silmeye gerek yok ftpden güncelleme yapabilirsiniz tabi çekirdek yapıda bir kodlama yapmadıysanız yoksa yaptıklarınız gidebilir... İçerikler hiç bir türlü zarar görmez çünkü içerikler veritabanında saklanıyor ... 2.5 için veri tabanı güncellemeleride yapıldıysa hiç bir sorun olmadan tekrar güncelleyebilirsiinizz...

Ftpden güncellemeyi nasıl yapacağım?

mhusty
05-02-2012, 23:45
eğer 1.7'den 2.5'e direk yükselti iseniz veri tabanlarınızda güncellenmiştir... Veri tabanı güncellendikten sonra sıkıntı yok 2.5 son sürümü indirin installation dosyası hariç diğer tüm dosyaları sitenizin üzerine ftp ile yazdırınız.. Bakın sorun kesin bundandır demiyorum bu sadece bir çözüm yolu.. :D sitenizin yedeğini almayı unutmayın ne olur ne olmaz ...

mesen15
05-02-2012, 23:57
Maalesef düzelmedi. Her şey çalışıyor. Tema yöneticisine girmeye çalışınca beyaz sayfa geliyor

Ümit
06-02-2012, 02:37
Eklentiler > Eklenti Yöneticisi > Veritabanı > Düzelt

mesen15
06-02-2012, 09:35
Eklentiler > Eklenti Yöneticisi > Veritabanı > Düzelt

İşe yaramadı..Bakım yaptım o da olmadı.

mesen15
06-02-2012, 11:54
Arkadaşlar sorunu çözemiyorum. Acaba mevcut veritabanını kullanarak installation klasörünü ftpden joomla dizine atıp yeniden kursam sitedeki içerikler fotolar vs ne olur, gider mi?

mesen15
06-02-2012, 23:35
Arkadaşlar sorunu çözemiyorum. Acaba mevcut veritabanını kullanarak installation klasörünü ftpden joomla dizine atıp yeniden kursam sitedeki içerikler fotolar vs ne olur, gider mi?

Bunu da denedim, mysql veri tabanını yedekledim, phpmyadminden veritabanındaki tüm tabloları sildim. Sonra yedeklediğim veri tabanını geri yükledim. Ftpden joomla dizinine 2.51 full paketi attım. Configran.php yi yedekleyip sildim..Joomla kurulumu yaptım. Veritabanı bilgileri vs bilgileri girdim. Kurulum bitti. Site açılmadı. Sonra yedeklediğim veritabanını yeniden import ettim, yine çalışmadı. Yedeklediğim configration.php dosyasını değiştirdim, site açıldı. AMA MAALESEF TEMA YÖNETİCİSİNE GİRDİĞİMDE YİNE BOŞ SAYFA GELİYOR..

Not:Yukarıdaki işlemlerden önce admin panelden bakım, veritabanı güncellemesi de yapmıştım. Ayrıca ftpden güncelleme de yapmıştım.

Çıldırmaya az kaldı, joomla ustaları nerde?

mhusty
07-02-2012, 23:54
Joomla! ustaları yok malesef sadece Joomla! kullanıcıları var onlarla idare etceksiniz :) sanırım 1.7'den yükseltme yaptınız 1.7'de kullandığınız temanız 2.5 ile uyumlumu ? Bunu kontrol ettiniz mi ? Eğer bilmiyorsanız templates içindeki kendi temanızı masaüstüne indirin , daha sonra temanızı ftp den silip bir bakın yine birşey düzelmez ise masaüstüne indirmiş olduğunuz temayı tekrar ftp'ye yollayın...

YsfBahar
08-02-2012, 23:13
Son kurdugunuz yonetim veya site temasi varsa kaldirarak deneyin. Ayrica aktif pluginleri de kontrol edin.

mesen15
09-02-2012, 01:18
Söylenenlerin hiçbirisi işe yaramadı arkadaşlar ve ben pes edip siteyi sil baştan yapmaya başladım. Konuya ilgi gösteren herkese teşekkürler..

YsfBahar
09-02-2012, 11:26
Siteyi silmek yerine bir klasore kopyalasaydiniz ustadlar gelince bakilsaydi... Kismet kolay gelsin.

mesen15
11-02-2012, 19:08
Siteyi sildim yeniden yapmaya başladım, bir süre sonra yeniden aynı şey başıma geldi. Kafayı yiyecektim ki kurcalarken tesadüfen çözdüm olayı. Arkadaşlar ben de uyumlu eklerde bir temayla beraber gelen Gantry diye bir plugin var. Onu inaktif ettim, sorun düzeldi. Açtıüımda yine aynı şey oldu. Yani bu durum kesin olarak GANTRY isimli uyumlu ekten meydana geliyor. Ben çektim siz çekmeyin diye konuya yazma ihityacı hissettim. Admin konuyu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyebilir.

mhusty
11-02-2012, 19:11
Gantry 'nin 2.5 desteği var mı bir bakın ... Varsa güncelleyin ki işinizde görülsün Geçmiş olsun..

tekil
11-02-2012, 23:28
Son kurdugunuz yonetim veya site temasi varsa kaldirarak deneyin. Ayrica aktif pluginleri de kontrol edin.

Bu konuya birçok yerde değinilmişti böylesi durumlarda ilk olarak kurduğunuz eklenti ve temaları kontrol etmelisiniz. Zaten alıntı yaptığım mesajda bu konuya değinilmiş ama siz gözden kaçırmışsınız sanırım.

mesen15
14-02-2012, 00:03
Bu konuya birçok yerde değinilmişti böylesi durumlarda ilk olarak kurduğunuz eklenti ve temaları kontrol etmelisiniz. Zaten alıntı yaptığım mesajda bu konuya değinilmiş ama siz gözden kaçırmışsınız sanırım.

Haklısınız...Teşekkürler..

Rumeysa_b
16-07-2013, 10:03
Merhaba,
Ben form eklentilerimle uğraşıyordum. Kullanmadığım form bileşeni kaldırdım. Sonrasında sitem beyaz oldu. Genel yapılandırmaya tıkladığım da yine beyaz. Geri geliyorum menülere giriyorum anasayfa menüsüne tıkladığım yine beyaz sayfa. Hiç bir işlem yapamaz oldum. Hep beyaz ekran hata veriyor. Kaldırdığım bileşeni tekrar kurdum değişen bir şey olmadı.

Bu konuyla alakalı bir çok yazı okudum fakat çözüme ulaşamadım. Hangi eklentinin olmaması böyle bir hata verebilir. Görünüşe bakılırsa sistemle alakalı bir şey eksik. :utangac:

AcoustiC
16-07-2013, 10:08
Merhaba,
Ben form eklentilerimle uğraşıyordum. Kullanmadığım form bileşeni kaldırdım. Sonrasında sitem beyaz oldu. Genel yapılandırmaya tıkladığım da yine beyaz. Geri geliyorum menülere giriyorum anasayfa menüsüne tıkladığım yine beyaz sayfa. Hiç bir işlem yapamaz oldum. Hep beyaz ekran hata veriyor. Kaldırdığım bileşeni tekrar kurdum değişen bir şey olmadı.

Bu konuyla alakalı bir çok yazı okudum fakat çözüme ulaşamadım. Hangi eklentinin olmaması böyle bir hata verebilir. Görünüşe bakılırsa sistemle alakalı bir şey eksik. :utangac:
Büyük ihtimalle kaldırdığın form bileşeni ekletisinin pluginleri veya eklentileri ile ilgili bir eksik kalan kaldırılma yaşanmış olobilir, buda sistemi hataya sürüklüyordur sistemi kontrol ederek görüşlerini tekrar bildiriniz. veritabanına ulaşıumız mevcut ise oradn kaldırdırğınız bileşene ait tüm tabloları kaldırar bir daha deniyiz.
Not:: ( Yedek almadan yapmayınız.!!!)

Rumeysa_b
16-07-2013, 10:24
Veri tabanına ulaşabiliyorum, bakım fakat orada bileşenle alakalı tablo kalmadı. Ftp'den com_config dosyasını tekrar attım ama değişmedi :/ Nereden elimi sürdüysem. :(

AcoustiC
16-07-2013, 10:27
Bileşenin adı nedir? ilgili bi araştırma yapmak için yazarsan belki fikirleri olan diğer arkadaşlarada yardımcı olabiliriz.

Rumeysa_b
16-07-2013, 10:30
" breezingforms " kurmuştum. sonra kullanmıyorum diye kaldırdım. Birde Eklenti Yöneticisi-Veritabanı kısmında aşağıdaki yazı yer alıyor, belki bağlantılı olabilir diye yazıyorum.

Veritabanı şema sürümü (#__schemas içinde): 2.5.0-2012-01-14.
Veritabanı sürücüsü: mysql.
62 veritabanı değişikliği başarıyla kontrol edildi.
13 veritabanı değişikliği tablo yapısını değiştirmedi ve çıkıldı.

AcoustiC
16-07-2013, 10:45
" breezingforms " kurmuştum. sonra kullanmıyorum diye kaldırdım. Birde Eklenti Yöneticisi-Veritabanı kısmında aşağıdaki yazı yer alıyor, belki bağlantılı olabilir diye yazıyorum.

Veritabanı şema sürümü (#__schemas içinde): 2.5.0-2012-01-14.
Veritabanı sürücüsü: mysql.
62 veritabanı değişikliği başarıyla kontrol edildi.
13 veritabanı değişikliği tablo yapısını değiştirmedi ve çıkıldı.
Veri tabanı sorguları ile alakalı değildir acaba herhangi bir sef bileşeni kullanıyormusunuz ve breezingforms ona ait bir plugin varmdır ? kaldırmayı unutmuş olabileceğiniz.

Rumeysa_b
16-07-2013, 10:51
Veri tabanı sorguları ile alakalı değildir acaba herhangi bir sef bileşeni kullanıyormusunuz ve breezingforms ona ait bir plugin varmdır ? kaldırmayı unutmuş olabileceğiniz.

Eklentilerimde System-Sef var onun dışında ekstra kurulum yapmadım. breezingforms da var mıdır bende bilmiyorum. Onu kaldırmalı mıyım?

Rumeysa_b
16-07-2013, 10:55
Birde Form Maker kurmuştum. Onuda kaldırdım. Ondan da olmuş olabilir mi? Eklentilerde birşeyi kalmamış ama

AcoustiC
16-07-2013, 11:13
İkisi içinde veri tabanı tablolarını kontrol etminizi öneririm. Büyük ihtimalle gözden kaçırdğınız bir ufak detay var, örneğin dil dosyası örneğin plugini örneğin modülü gibi..

Rumeysa_b
16-07-2013, 12:00
:D FTP'den /public_html/plugins/content yolunu izleyerek. Form maker'ın modül ve form dosyasına ulaştım (loadformmaker -loadmodüle) bunları silince her şey yoluna girdi.
AcoustiC desteğin için teşekkür ederim :)

AcoustiC
16-07-2013, 12:07
:D FTP'den /public_html/plugins/content yolunu izleyerek. Form maker'ın modül ve form dosyasına ulaştım (loadformmaker -loadmodüle) bunları silince her şey yoluna girdi.
AcoustiC desteğin için teşekkür ederim :)
Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)