PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Security Check Manager / Güvenlik kontrol yöneticisi

muratdenenbiri
05-02-2012, 23:36
Eklenti Adı: Security Check Manager / Güvenlik kontrol yöneticisi
Uyumluluk: Joomla 1.6, Joomla 1.7
Üretici Adresi: Home (http://securitycheck.protegetuordenador.com/)
Demo Adresi: yok
İndirme Adresi: Downloads (http://securitycheck.protegetuordenador.com/index.php/downloads)

ÖNEMLİ NOT: BİLEŞEN VE PLUGİNİ JOOMLA 2,5'TE SORUNSUZ KURULMASINA RAĞMEN YÖNETİM PANELİNDEN ÇIKTIKTAN SONRA BİR DAHA GİRİŞ YAPAMIYORSUNUZ. ÇEKİRDEK DOSYALARI ÜZERİNE YAZDIRDIM. PHPMYADMİN'DEN BİLEŞENİN VE EKLENTİNİN TABLOLARINI SİLDİM. PHPMYADMİNDEN USER TABLOSUNDA ŞİFREYİ DEĞİŞTİRDİM. NE YAPTIYSAM TEKRARDAN YÖNETİCİ PANELİNE GİREMEDİM. BİLGİNİZ OLSUN.

AYNI ŞEKİLDE 1.7.5 SÜRÜMÜNDE DE KURDUM VE YÖNETİM PANELİNE TEKRAR GİRİŞ YAPAMADIM. ÇALIŞAN SİTELERİNİZE KURMAYINIZ LÜTFEN. MESAJI DA SİLMİYORUM, BELKİ DAHA TECRÜBELİ BİRİSİ KURAR, SORUNUN KAYNAĞINI TESPİT EDER VE BİR ÇÖZÜM SUNAR.

Bu bileşen joomla eklentilerinin güncelliğini kontrol ediyor. Bireysel güvenlik açıklarını engellemek için her bileşeni kontrol ediyormuş. Bileşenle birlikte otomatik olarak kurulan plugin 90'dan fazla SQL, SLP ve XSS saldırılarına karşı koruyormuş.
Pluginde blacklist, white list var.
Bileşenler bölümünden Security check tıklayarak sitenizi kontrol ediyorsunuz. sonuçları listeliyor.
Asıl yönetim uygulama eki yöneticisinden System - Securitycheck'e tıklanarak yapılıyor.
Tüm atakların log kayıtlarını tuttuğunu, saldırı tespit ettiğinde varsayılan sayfaya yönlendirdiğini söylüyor. ancak bunları test etme imkanım olmadı :)
Şu haliyle eğer dediklerini gerçekten yapıyorsa hayli kullanışlı bir bileşen eklenti gibi duruyor. Daha iyi anlayan birileri de kontrol ederse daha iyi aydınlatabilir. İşe yarar bir şeyse Türkçe çevirisini yaptırabilirim ingilizcesi iyi olan arkadaşlara :)

mhusty
05-02-2012, 23:52
bugün sohbette bu eklentilerin güncellemelerini kontrol eden bir eklenti var mı diye bir soru olmuştu bu da tam cevabı olmuş bu sorunun sağolun :)

muratdenenbiri
06-02-2012, 01:38
ilk mesajı düzenledim ancak bir kez daha hatırlatmakta fayda var:

ÖNEMLİ NOT: BİLEŞEN VE PLUGİNİ JOOMLA 2,5'TE SORUNSUZ KURULMASINA RAĞMEN YÖNETİM PANELİNDEN ÇIKTIKTAN SONRA BİR DAHA GİRİŞ YAPAMIYORSUNUZ. ÇEKİRDEK DOSYALARI ÜZERİNE YAZDIRDIM. PHPMYADMİN'DEN BİLEŞENİN VE EKLENTİNİN TABLOLARINI SİLDİM. PHPMYADMİNDEN USER TABLOSUNDA ŞİFREYİ DEĞİŞTİRDİM. NE YAPTIYSAM TEKRARDAN YÖNETİCİ PANELİNE GİREMEDİM. BİLGİNİZ OLSUN.

AYNI ŞEKİLDE 1.7.5 SÜRÜMÜNDE DE KURDUM VE YÖNETİM PANELİNE TEKRAR GİRİŞ YAPAMADIM. ÇALIŞAN SİTELERİNİZE KURMAYINIZ LÜTFEN. MESAJI DA SİLMİYORUM, BELKİ DAHA TECRÜBELİ BİRİSİ KURAR, SORUNUN KAYNAĞINI TESPİT EDER VE BİR ÇÖZÜM SUNAR.

Arfmin
06-02-2012, 19:58
Eklentiyi test amaçlı yükledim ve belirttiğiniz gibi bir daha yönetim bölümüne giriş yapmak mümkün olmadı. Geçici çözüm olarak plugins/system/securitycheck klasör ismini değiştirdim. securitycheck klasörü devredışı kalınca site normale döndü.

Test etmeye devam ediyorum.

Arfmin
06-02-2012, 20:32
Plugin her ayarını denedim ve açık olduğu sürece siteye giriş yapmak mümkün değil. Plugin olmadan Bileşen normal çalışıyor gibi görünüyor ama bu şekilde sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. sorunu üretici sitede araştırmakta fayda var.

ahmet5542
17-05-2014, 18:45
Birçok sitemde kullandım ve çok memnun olduğum bir bileşen. Kurulumunda veya sonrasında hiçbir anormalite yaşamadım.