PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla klasör izinleri

effect
06-02-2012, 14:47
Joomla 2.5 için önereceğiniz dosya izinleri nelerdir? ben hepsini 777 yaptım. bir sorun olur mu? Aşağıda vermiş olduğum joomla klasör ve dosya izinleri ne olmalı karşılarına yazarak belirtirseniz memnun olurum saygılar..
administrator/components
administrator/language
administrator/language/en-GB
administrator/language/overrides
administrator/language/tr-TR
administrator/manifests/files
administrator/manifests/libraries
administrator/manifests/packages
administrator/modules
administrator/templates
components
images
images/banners
images/sampledata
language
language/en-GB
language/overrides
language/tr-TR
libraries
media
modules
plugins
plugins/authentication
plugins/captcha
plugins/content
plugins/editors
plugins/editors-xtd
plugins/extension
plugins/finder
plugins/quickicon
plugins/search
plugins/system
plugins/user
templates
configuration.php
cache (Önbellek Dizini)
administrator/cache (Önbellek Dizini)
/home/medyasan/public_html/logs (Kayıt Defteri Dizini)
/home/medyasan/public_html/tmp (Geçici dizin)

M.Enes AYDÜZ
06-02-2012, 18:38
Dosyalar 644, klasörler 755 olmalı.

İzinlerin 777 olması büyük bir sorun. Şuan sitenizin adresini bilseydim, girip istediğim dosyaları istediğim şekilde değiştirebilirdim.

777 yapmak demek herkesin dosyalarınızı değiştirebilmesine izin vermek demektir.

turkmuzigi
06-02-2012, 19:34
Joomla 2.5 için önereceğiniz dosya izinleri nelerdir? ben hepsini 777 yaptım. bir sorun olur mu? Aşağıda vermiş olduğum joomla klasör ve dosya izinleri ne olmalı karşılarına yazarak belirtirseniz memnun olurum saygılar..
administrator/components
administrator/language
administrator/language/en-GB
administrator/language/overrides
administrator/language/tr-TR
administrator/manifests/files
administrator/manifests/libraries
administrator/manifests/packages
administrator/modules
administrator/templates
components
images
images/banners
images/sampledata
language
language/en-GB
language/overrides
language/tr-TR
libraries
media
modules
plugins
plugins/authentication
plugins/captcha
plugins/content
plugins/editors
plugins/editors-xtd
plugins/extension
plugins/finder
plugins/quickicon
plugins/search
plugins/system
plugins/user
templates
configuration.php
cache (Önbellek Dizini)
administrator/cache (Önbellek Dizini)
/home/medyasan/public_html/logs (Kayıt Defteri Dizini)
/home/medyasan/public_html/tmp (Geçici dizin)
Klasörler için 755, dosyalar için 644, configuration.php için 444 yapmalısınız.

effect
06-02-2012, 20:29
Şuan sitenizin adresini bilseydim, girip istediğim dosyaları istediğim şekilde değiştirebilirdim.

Aman Enes hocam korkutma beni :) Ben 755 olduğunu biliyordum ama 755 yapınca da yazılamaz olarak gözüküyor bu durumda ne yapmam gerekiyor?

BozTurk
06-02-2012, 22:06
Aman Enes hocam korkutma beni :) Ben 755 olduğunu biliyordum ama 755 yapınca da yazılamaz olarak gözüküyor bu durumda ne yapmam gerekiyor?

bu durumda değişiklik yapacağın zaman 777 vermelisin işlem bitince de tekrar 755 durumuna getirirsen sorun hallolur kolay gelsin

Ümit
06-02-2012, 22:43

Benim bildigim kadarı ile en az bir senedir Joomla ile çalışıyorsun. Keşke hosting alırken her zaman değinilen Joomla Uyumlu Hosting seçeneklerine göz atsaydın. Boşuna zamanını harcamaz, yapmak istediğin siteye yoğunlaşırdın.

755-777 bunları geçeli en az 2 sene oldu. Geçmeyen sunucuları/hostingleri tercih edenlerin hatası.

Bazen sizin gibi bu işleri az çok bilen ama hala bu tür basit sorunlarla uğraşanlara iyi olmuş diyesim gelmiyor değil.:)

http://docs.joomla.org/What_are_the_recommended_file_and_directory_permis sions%3F

effect
07-02-2012, 00:27
Valla ne desen haklısın Ümit Abi devamlı sorun yaşıyorum.bir noktadan sonra uğraşasım bile gelmiyor nasipse en kısa zamanda değiştireceğim. senin önereceğin hosting var mı özelden gönderebilir misin abi?

effect
07-02-2012, 13:44
Hostinge Mail göndermiştim joomla dosyalarının 777 olunca risk altında olduğa dair gelen cevap aynen şu şekildeydi. (En son sürüm php kullandığımızdan dolayı izinleri 777 yapmanız gerekmektedir. yeni nesil php sürümlerinde böyle bir risk bulunmamaktadır.) :)

Şenol
07-02-2012, 14:51
toplu halde klasör izinlerini ayarlamanın bir yolu varmıydı hatırlamıyorum'da.

effect
07-02-2012, 15:14
toplu halde olduğu bilmiyorum ama kolay yoldan C panelden dosya yöneticisinden yapabilirsin ordan daha kolay oluyor.

mhusty
07-02-2012, 16:46
admintools bileşeni ile toplu halde yapılabiliniyor diye biliyorum...