PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ana sayfadaki makale kısmını kaldırma?

effect
06-02-2012, 22:06
Shape 5 Joomla Templates and Wordpress Themes Demos (http://www.shape5.com/demo/index.php?vertex) bu temayı kullanıyorum ana sayfadaki makale kısmını kaldırmak istiyorum bunu nasıl yaparım? resim ekledim oradan bakarak yardımcı olursanız sevinirim.

BozTurk
06-02-2012, 22:10
bahsetmiş olduğunuz kısım hangi bölümdeyse o bölüme ait php dosyasına girerek ilgili bölümün kodlarını silmeniz sorunu çözecektir.
örneğin header bölümündeyse silmek istediğiniz kısım bunun için header.php dosyasındaki ilgili kodları kaldırmalısınız..

temayı bilmediğim için tahmini olarak bu kadar yardımcı olabilirim :)

effect
06-02-2012, 22:19
Teşekkürler Bozkurt Hocam. bazı temaların yönetim panelinde makale kısmını kaldırmak için seçenek oluyordu bunda bulamadım yada menü yöneticisinden ayarları sıfırlayınca kalkıyordu bu şekilde de denedim olmadı.

mhusty
06-02-2012, 22:21
o genellikle gavickin temalarında oluyor ... Ön sayfa blog görünümü şeklinde yapmışsanız orasının kalkma ihtimali yoktur... İndex.php'den ordaki kodu sildik diyelim ... Tamam orası kalkar ama diğer sayfalardaki içeriklerin hiç biri gözükmez siz ne kadar makale yazarsanız yazın gözükmez...

BozTurk
06-02-2012, 22:24
evet bahsetmiş olduğunuz durum temanın kodlanma durumuna göre değişiklik gösterir bazı temaların içerisinde özellik olarak geliyor olabilir bu temada bulamadıysanız muhtemelen böyle bir özelliği yoktur temanın bunun için siz gerekli dosyalarda düzenleme yapmanız gerekecektir ayrıca bunun içinde php ve css bilgisine sahip olmanız gerekir ki bu dilleri bilmiyorsanız kendi başınıza yapmak biraz güç olacaktır sizin için temayı indirip bi göz atayım gerekli düzenlemeyi nerede yapıcağınızı buradan size bildiririm .. :)

effect
06-02-2012, 22:30
Sana zahmet olacak hocam ilgin için teşekkürler.

mesen15
06-02-2012, 23:56
evet bahsetmiş olduğunuz durum temanın kodlanma durumuna göre değişiklik gösterir bazı temaların içerisinde özellik olarak geliyor olabilir bu temada bulamadıysanız muhtemelen böyle bir özelliği yoktur temanın bunun için siz gerekli dosyalarda düzenleme yapmanız gerekecektir ayrıca bunun içinde php ve css bilgisine sahip olmanız gerekir ki bu dilleri bilmiyorsanız kendi başınıza yapmak biraz güç olacaktır sizin için temayı indirip bi göz atayım gerekli düzenlemeyi nerede yapıcağınızı buradan size bildiririm .. :)

Aynı şeyi Joomla 2.5 için olan ALLROUNDER temasında da yapabilirmisiniz?Teşekkürler..

effect
07-02-2012, 02:19
Shape5 Destek forumuna makaleyi nasıl kaldırım diye yazdım. şu şekilde cevap gelmiş:Hello,

You turn it off in the template configuration under the general tab. (Merhaba,

Genelsekmesinin altındaşablon yapılandırmakapatın.) dediği bölümde araştırma yaptım böyle bir şey yok bakım eğer yapamazsam bir daha yazıcam resimli anlat diye :)

effect
07-02-2012, 02:31
Nasıl yapılacağını buldum.
WOULD YOU LIKE THE COMPONENT AND ARTICLE AREA SHOWN ON THE FRONTPAGE? yanındaki

(Select All) butonuna tıklayın.kaydedip ana sayfayı tekrar yenilen o zaman düzeliyor. hepinize ilginiz için tekrardan teşekkürler arkadaşlar ;)