PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Yazarlar Modülü

mmcn
07-02-2012, 21:07
Merhaba,

Joomla ana dizindeki yazarlar modülünün temel oluşturulma mantıgı ve hangi modulun kullanıldığı hakkında bilgi vermeniz mümkün müdür?

İyi çalışmalar...

istemihan05
07-02-2012, 22:11
Bende sormayı düşünüyordum :)

mmcn
09-02-2012, 19:11
Bende sormayı düşünüyordum :)

Akar abiden detaylı bir anlatım bekliyoruz artık :)

M.Enes AYDÜZ
09-02-2012, 20:54
Henüz 1.7 yada 2.5 için ihtiyacımızı karşılayan bir modül olmadığı için en kısa yoldan custom html olarak hallettik. Şuanlıkta işimizi gördüğü için yeni bir arayış içerisine de girmedik. Fakat yakın zamanda oraya otomatik bir joomla modülü ayarlayacağız.

istemihan05
10-02-2012, 17:38
Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Çok şık bir görünümü var bu şekilde modül yapılabilse çok güzel olurdu..

pisdoktor
26-02-2012, 20:16
481

Buyrun size Joomla! 2.5 için yazarlar modülü :) Modülü ister kurulumdan kurun, ister zipli dosyadan modules klasörüne çıkardıktan sonra keşfet özelliği ile yükleyin. Yükledikten sonra ayarları şöyle;

// Genel ayarlar
- Kategorilerden "köşe yazıları" veya başka bir isimde bir ana kategori oluşturun. (id değerini bir yere not alın)
- Her yazar için ana kategorinin altına bir kategori açın. Her açtığınız kategorinin resmi olarak yazarın resmini seçin. (sağ tarafta parametrelerde kategori resmi kısmından) Resimler 50x50 olursa güzel olur ;)

//Modül ayarları
- Modülün ayarlarından ana kategori değerini (ilk açtığınız köşe yazıları kategorisi) girin. Gösterim şeklini vertical (yukarıdan aşağıya) veya horizontal (soldan sağa) temanıza göre veya koyacağınız yere göre seçin.
- Kaç yazarın son yazısı gösterilecekse yazar sayısını girin.
- Yazıların gösterilecek başlıkları modülden taşmasın diye temanıza uygun bir şekilde karakter limitini girin.

Test edin, beğenmezseniz söyleyin :)

Ümit
26-02-2012, 20:21
Eline ve bilgine sağlık.

Murat hocamızın yaptığı eklenti de incelenmeli.
http://forum.joomla.gen.tr/joomla-eklenti-onerileriniz/930-jtnet-yazarlar-modulu.html

fcelebi
21-04-2012, 15:20
modülü yükledim.

yükseklik sorunu yaşasamda css den bir ayar yaptım.

ama yazar sırası kim en son yazı eklerse o ilk sırada geliyor.

bunu yazar kategori sırasına göre ayarlayabilirmiyiz.

ıd sırasına göre değil ama yukarı aşağı sırasına göre 1,2,3...