PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askere Gittim Gelicem :)

Uğur
10-02-2012, 04:45
Arkadaşlar Merhaba

Vatani görevimi yapmak üzere 22 Şubat'ta Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Bölüğüne Teslim oluyorum.

Pazartesi gününden itibaren çok fazla nette olmayacağım. O yüzden şimdiden yazma gereği duydum. Yaklaşık 5 yıldır CMSTURK ve 5-6 aydır da Joomla.gen.tr üzerinde elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalıştım.

Bu süre zarfında sürçü lisan ettiysek affola demek istiyorum.

Hakkınızı Helal Edin. 17 Mayıs 2013'te görüşmek üzere diyelim... :)

YsfBahar
10-02-2012, 07:26
Allah'a emanet olun. Hayırlı teskereler.

kadir mert
10-02-2012, 09:59
Yüce Rabbim hayırlı teskereler nasip etsin inşeAllah. Allah(c.c) sıkıntısız, dertsiz tasasız ailene ve joomla.gen.tr ailesine kavuştursun. Allah'aemanet olun

mhusty
10-02-2012, 11:31
Bizim buraya geliyorsun yani :) Allaha emanet ol abi Hayırlı teskereler ..

kaderebak
10-02-2012, 12:02
Hayırlı tezkereler , allah sağ selim gidip gelmek nasip etsin..

aligultekin34
10-02-2012, 12:09
Hayırlı Tezkereler.. :D

Uğur
10-02-2012, 12:20

Yüce Rabbim hayırlı teskereler nasip etsin inşeAllah. Allah(c.c) sıkıntısız, dertsiz tasasız ailene ve joomla.gen.tr ailesine kavuştursun. Allah'aemanet olun

Bizim buraya geliyorsun yani :) Allaha emanet ol abi Hayırlı teskereler ..

Hayırlı tezkereler , allah sağ selim gidip gelmek nasip etsin..

Hayırlı Tezkereler.. :D

Çok sağolsun arkadaşlar. Allah Razı Olsun.

angelaus
10-02-2012, 12:23
Hayırlı teskereler ve Allah sabır versin..

Ümit
10-02-2012, 13:02
Pazartesi gününden itibaren çok fazla nette olmayacağım. 17 Mayıs 2013'te görüşmek üzere diyelim... :)

Çok fazla derken. Aylık rapor almaya gelirsin artık. :):):) Yazıcı olursun ne de olsa Joomla biliyorsun. Bak o zaman hergün burada görürüz seni. :)

Allah'a emanet ol. Hayırlı teskereler.

Uğur
10-02-2012, 13:22
Hayırlı teskereler ve Allah sabır versin..

Teşekkürler Allah Razı olsun.

Çok fazla derken. Aylık rapor almaya gelirsin artık. :):):) Yazıcı olursun ne de olsa Joomla biliyorsun. Bak o zaman hergün burada görürüz seni. :)

Allah'a emanet ol. Hayırlı teskereler.

Çarşı izinlerine çıkarsak eğer gelip rapor alırım kafeden hemen :) yazıcı olursam zaten kolay geçer askerlik :) Ben o kadar dedim Joomla Sertifikası belgesi verin bana lazım olur diye :) bölüğün sitesini falan yapacak olursam yardım edersiniz artık :)

Çok sağol Ümit abi.

effect
10-02-2012, 14:24
Helal olsun Uğur hocam. Bu forumda senden ve diğer arkadaşların bilgilerinden çok şey öğrendik Allah sağ salim gidip gelmeyi nasip etsin selametle inşallah..

istemihan05
10-02-2012, 14:39
Şimdiden hayırlı teskereler. Acemi birliğim benimde Etimesgut Zırhlı birliklerdi, orda güzel bir tepe var :)) gittiğinde ismini duyarsın oraya inip çıkmaktan isminin neden öyle olduğunu anlarsın. Ama askerliğinin geri kalan zamanı kebap olucak.

Şöför olarakmı tank komutanı olarakmı gidiyorsun ?

Siyah bere düşmez yere..

M.Enes AYDÜZ
10-02-2012, 15:17
Vatan sana emanet dostum. Nöbetlerde falan uyuma sakın.

15 ay nasıl geçecek bilmiyorum ama inşallah rahat bir yere düşersin

huseyincoban
10-02-2012, 17:07
. . .

Merhaba.

Hayırlı tezkereler.
Farkında olmasanızda Joomlaya başlama ve benimsememde hakkınız çok.
Vatani görevinizde kolaylıklar dilerim.
15 ayda çokmuş yaw. :p

. . .

Fatih
10-02-2012, 18:19
Hayırlı teskereler Allah ( C.C. ) sağ sağlim gidip gelmeyi nasip eylesin sabır ihsan eylesin Uğur.

Burhani
10-02-2012, 19:30
hayırlı teskereler şimdiden

muratyil
11-02-2012, 00:56
Allah kolaylık versin. Hayırlı tezkereler. Bana 28 gün bile zor gelmişti son gün gece 24:00 da askerliğim bittiğinde 1 sn bile fazla kalmadan çıkmak için nöbetçi subayla bayağı dalaşmıştım. :)

Uğur
11-02-2012, 01:14
Helal olsun Uğur hocam. Bu forumda senden ve diğer arkadaşların bilgilerinden çok şey öğrendik Allah sağ salim gidip gelmeyi nasip etsin selametle inşallah..

Çok teşekkürler.

Şimdiden hayırlı teskereler. Acemi birliğim benimde Etimesgut Zırhlı birliklerdi, orda güzel bir tepe var :)) gittiğinde ismini duyarsın oraya inip çıkmaktan isminin neden öyle olduğunu anlarsın. Ama askerliğinin geri kalan zamanı kebap olucak.

Şöför olarakmı tank komutanı olarakmı gidiyorsun ?

Siyah bere düşmez yere..

O konuda birşey söylemdiler henüz sadece Zırhlı birlikler olarak geçiyor kağıtta. Etimesguttan sonra usta birliğe nereye gittiniz ?

Vatan sana emanet dostum. Nöbetlerde falan uyuma sakın.

15 ay nasıl geçecek bilmiyorum ama inşallah rahat bir yere düşersin

Eyvallah dostum :) herşey sana emanet gözüm arkada kalmaz :)

. . .

Merhaba.

Hayırlı tezkereler.
Farkında olmasanızda Joomlaya başlama ve benimsememde hakkınız çok.
Vatani görevinizde kolaylıklar dilerim.
15 ayda çokmuş yaw. :p

. . .

Hüseyin bey çok teşekkür ederim. 15 ay bana görede çok :)

Hayırlı teskereler Allah ( C.C. ) sağ sağlim gidip gelmeyi nasip eylesin sabır ihsan eylesin Uğur.

Çok teşekkürler Allah Razı olsun.

Hayırlı teskereler şimdiden

Çok teşekkürler.

Allah kolaylık versin. Hayırlı tezkereler. Bana 28 gün bile zor gelmişti son gün gece 24:00 da askerliğim bittiğinde 1 sn bile fazla kalmadan çıkmak için nöbetçi subayla bayağı dalaşmıştım.

Ankara dönüşünden sonra yolda anlatmıştın abi hatırladım :) Bakalım bende o günleri görürüm Allah Kısmet ederse. Çok teşekkürler :)

Mehmet ULUÇ
11-02-2012, 02:00
Güle güle git, güle güle gel Allah'ın izniyle. İyi bak kendine.

Şenol
11-02-2012, 14:41
Allah hayırlısı ile gidip gelmeyi nasip etsin Hayırlı Tezkereler.

Uğur
11-02-2012, 14:48
Güle güle git, güle güle gel Allah'ın izniyle. İyi bak kendine.

Allah hayırlısı ile gidip gelmeyi nasip etsin Hayırlı Tezkereler.

Çok teşekkürler. Allah razı olsun.

MuratKONDAK
11-02-2012, 16:34
Hayır İle Git Hayır İle Gel İnşallah Allaha Emanet ol... Allah Türkü KORUSUN...

dakini
11-02-2012, 21:19
Vatan size emanet kardeşim.
Askerlik iyidir,erkeği adam eder.

istemihan05
11-02-2012, 23:15
Söylemesen daha iyiydi deme sonra :) Ben Şırnak Silopi ye gittim. Ama hiç pişman olmadım. Tankçılar için doğu batıdan daha iyi. (bence)
Zırhlı birlikler 3 böygeye gönderir. Doğu da Ş.Urfa Şırnak, Batıda Edirne Tekirdağ İstanbul veya Güneyde Kıbrıs. Çoğunluk Kıbrıs, Edirne,Tekirdağ. Batıya gitme ihtimalin %70 doğu ise %30.

tekil
11-02-2012, 23:20
Allah yardımcın olsun. Gözünü açıp kapatıncaya kadar geçiyor :)

millisite.net
12-02-2012, 01:10
Allah hayırlısı ile gidip gelmek nasip etsin.

Uğur
12-02-2012, 01:59
Hayır İle Git Hayır İle Gel İnşallah Allaha Emanet ol... Allah Türkü KORUSUN...

Vatan size emanet kardeşim.
Askerlik iyidir,erkeği adam eder.

Söylemesen daha iyiydi deme sonra :) Ben Şırnak Silopi ye gittim. Ama hiç pişman olmadım. Tankçılar için doğu batıdan daha iyi. (bence)
Zırhlı birlikler 3 böygeye gönderir. Doğu da Ş.Urfa Şırnak, Batıda Edirne Tekirdağ İstanbul veya Güneyde Kıbrıs. Çoğunluk Kıbrıs, Edirne,Tekirdağ. Batıya gitme ihtimalin %70 doğu ise %30.

Güzel bilgi için teşekkürler. Bende araştırdığımda hemen hemen aynı sonuca rastlamıştım :)

Allah yardımcın olsun. Gözünü açıp kapatıncaya kadar geçiyor :)

Çok teşekkürler Allah Razı olsun. Bakalım geçecekmi hemen :)

Allah hayırlısı ile gidip gelmek nasip etsin.

Akar
12-02-2012, 02:08
Çok bile oyalandın :D

Hayırlı tezkereler inşeallah.

BozTurk
12-02-2012, 12:52
bende şimdiden hayırlı teskereler dilerim uğur hocam :)

Uğur
12-02-2012, 23:34
Çok bile oyalandın :D

Hayırlı tezkereler inşeallah.

evet abi bi 7 sene kadar oyalandım anca zamanı geldi :) teşekkürler :)

bende şimdiden hayırlı teskereler dilerim uğur hocam :)

Çok teşekkürler. Allah Razı olsun..

Ümit
16-02-2012, 19:51
387
http://rocky-vermillion.deviantart.com/art/Bad-soldier-188536557

GNCTürk
16-02-2012, 20:12
Hayırlı tezkereler Uğur hocam Allah yar ve yardımcınız olsun..Siz de hakkınızı helal edin paylaşımlarınızın çok faydasını gördüm...Etimesgüt tarafını iyi bilirim kocaman bir alanda dolanıp durursun...Tankçı falan olursan yolun erzuruma düşebilir(Bizden biri ustalık için erzuruma gitti onun için söyledim)..

Ramazan SAKİN
16-02-2012, 21:03

effect
16-02-2012, 23:11
Ümit abi resim güzelmiş ya nerden buldun bunu :)

Uğur
16-02-2012, 23:46
387
http://rocky-vermillion.deviantart.com/art/Bad-soldier-188536557

abi süper resimmiş :) avatar yaptım :D

Hayırlı tezkereler Uğur hocam Allah yar ve yardımcınız olsun..Siz de hakkınızı helal edin paylaşımlarınızın çok faydasını gördüm...Etimesgüt tarafını iyi bilirim kocaman bir alanda dolanıp durursun...Tankçı falan olursan yolun erzuruma düşebilir(Bizden biri ustalık için erzuruma gitti onun için söyledim)..

Allah razı olsun. Genel olarak tekirdağ, edirne ya da kıbrısa gönderildiğini biliyorum ama ne yapacakları belli olmaz.

Allah razı olsun çok teşekkürler.

yusufziya41
17-02-2012, 01:47
Allah'a emanet olsun. Hayırlı tezkereler...

Macit
17-02-2012, 03:40
hayırlı, teskereler

İlyas
20-02-2012, 11:18
Benim evin oraya mı çıktı askerlik vay be :) Şimdiden hayırlı teskereler Uğur

Uğur
20-02-2012, 12:24
Allah'a emanet olsun. Hayırlı tezkereler...

Allah razı olsun Çok teşekkürler.

hayırlı, teskereler

Benim evin oraya mı çıktı askerlik vay be :) Şimdiden hayırlı teskereler Uğur

Komşu olduk demekki kısa süreliğine :) Çok teşekkürler.

Akar
20-02-2012, 15:00

Komşu olduk demekki kısa süreliğine :) Çok teşekkürler.Hadi ikile artık...(Allah yolunu açık etsin manasında) :) Yokluğunu hissedeceğiz.

Ümit
20-02-2012, 20:56
Bugün ayın 20'si ne kadar kaldı gitmene daha çok var mı? :D

Uğur
20-02-2012, 21:07
Hadi ikile artık...(Allah yolunu açık etsin manasında) :) Yokluğunu hissedeceğiz.

Bugün ayın 20'si ne kadar kaldı gitmene daha çok var mı? :D

3 gün daha kaldı :) 24'üne aldılar askerliği 1 gün yol eklediler :D 3 gün sonra kurtuluş benden ha gayret :)))

Akar
20-02-2012, 21:59
3 gün daha kaldı :) 24'üne aldılar askerliği 1 gün yol eklediler :D 3 gün sonra kurtuluş benden ha gayret :)))Kâbus gibi yahu, gidip gidip geri geliyor :D

Uğur
20-02-2012, 22:13
Kâbus gibi yahu, gidip gidip geri geliyor :D

Sorma abi ya millet bıktı benden bi gidemedim şu askerliğe :) millet gitmek istemez beni almak için oyalıyorlar :)

Alaca
16-03-2012, 22:50
Hayırlı tezkereler.

Uğur
23-03-2012, 21:21
evet arkadaşlar 1 hafta süre ile dağıtım iznine çıktım. Dağıtım birliğim Şırnak / silopi Zırhlı birlikler tugayı olarak belirlendi. :) 1 haftalığına araınzdayım :)

Şems
23-03-2012, 21:28
Allah yardımcınız olsun. Hayırlı tezkereler...

M.Enes AYDÜZ
23-03-2012, 21:44
evet arkadaşlar 1 hafta süre ile dağıtım iznine çıktım. Dağıtım birliğim Şırnak / silopi Zırhlı birlikler tugayı olarak belirlendi. :) 1 haftalığına araınzdayım :)

Ne çabuk bitti acemilik ya :) Sanki dün gitmiş gibiydin

Ama şırnak olayına üzüldüm. Bayağı zorlu biryer çıkmış

Çağrı
23-03-2012, 21:59
Sen hangi ara gittin de dağıtıma geldin? :)

Ümit
23-03-2012, 22:22

Hayırlı olsun. Çoğu gitmiş azı kalmış. Gerçekten öyle acemilik bitince usta'da 1 ay zorlanırsın. Sonra Joomla senin, wordpress benim muhabbetleri başlar. :) Tabi karargah'a düşersen. :):)

VAN Hatıralarımdan; :D
Üzerinde bol bol konteyner olan bir tarla'ya yaklaştık derken, muavin dedi geldik beyler. Abi mola mı vereceğiz seslerinin arasında baktık ki otobüs asfaltı ağlatıyor. Arkasından terbiyeli terbiyeli bağırsakta durmadı abi. Bizi bırakıp gitti gerçekten. Arka taraftan bir ses bilgisayar kullanmayı bilen var mı? Atıl Ümit dedim. Gittim bağıranın yanına komutanım:) ben biliyorum dedim. Komutan değilim demesi bana yine yetmedi, iki gün komutanım dedim. Meğerse adam sadece Çavuş'muş.:) Bitiş o bitiş askerlik o gün bitti mi? Devam edecek... :):):)

Uğur
23-03-2012, 22:37
hhaaha inşallah ümit abi benimde öyle olur :)

enes yapacak birşey yok zaman akıp geçiyor şırnak mırnak vız gelir yaaa salla gitsin :)

24 ünde gittim bugün geldim çağrı cuma gene gidiş yolları var :)

Akar
23-03-2012, 22:50
evet arkadaşlar 1 hafta süre ile dağıtım iznine çıktım. Dağıtım birliğim Şırnak / silopi Zırhlı birlikler tugayı olarak belirlendi. :) 1 haftalığına araınzdayım :)Vay maşaallah! Ben de bugün yazayım diyordum konuya, nerede kaldı Uğur diye. Hayırlı olsun Uğur, Allah tamamına erdirsin. Çok yere göre oralarda daha rahat olursun.

Uğur
23-03-2012, 23:22
Sağolasın abi Allah Razı olsun. benimde duyduğuma araştırdığıma göre aynen senin dediğin gibi rahat olursun diyorlar ama hepsi oraya gidince belli olacak hayırlısıyla.

effect
24-03-2012, 00:15
Hoş geldin Uğur kardeşim, Şırnak batıya nazaran biraz daha iyi olur cenabı hak sabrını artırsın inşallah sağ salim tezkereni alıp tekrardan joomla ailesinde seni görürüz :) selametle...

muratyil
24-03-2012, 00:54
Allah yardımcın olsun. geceleri rahat uyuyabilirmiyiz? sana güvenebilirmiyiz yani? ne diyorsun?:D

Uğur
24-03-2012, 00:55
Allah yardımcın olsun. geceleri rahat uyuyabilirmiyiz? sana güvenebilirmiyiz yani? ne diyorsun?:D

valla abi acemi birliğimde tuttuğumda bot koğuş ve cep nöbetlerimde gözümü kırpmadım ama usta birliğini bilemicem söz vermiyim :D

istemihan05
24-03-2012, 18:08
Uğur daha öncede yazmıştım. Çıkacak yerleri. Bende Şırnak Silopide yaptım. Eğerki Akrep Özel Görev Kuvveti Eski Hac Konaklama Tesislerine Gidiyorsdan ki büyük ihtimalle, hiç canını sıkma kebap bir askerlik yapacaksın. Günün tank başında geçecek. Çarşıyı unut ama internet cafesi var.

Uğur
25-03-2012, 01:43
172.inci zırhlı tugayı İs. Svş. Bl. Şırnak silopi yazıyor. Ne olduğumu ne olarak gittiğimi ne yapacağımı bilmiyorum valla :)

istemihan05
25-03-2012, 10:31
Sen Tugaya gidiyorsun daha iyi :) Hiç moralini bozma süper bir yer. Şehir olarak değil :) askerlik olarak güzel. Sana birde şöyle tavsiyede bulunayım. Giderken uçakla gideceksen mardine bilet al. Diyarbakıra gidersen Burda bulunan KTM de 3-4 gün geçirirsin ve eziyettir sonra mardine götürürler ordada 2-3 gün gecirirsin. direk mardin kızıltepeye git Sadece bu KTM ye katıl.

Tugay İlçe Merkezinde ilçenin en güzel yeri ağaçların içinde. Oralarda yeni gelen askere güzel bir şaka yaparlar. Gece kaldırıp hadı kuzey ırağa gidiyoruz derler yeme bu şakayı biz fena yedik :D Şimdiden hayırlı tezkereler dediğim gibi için rahat olsun çok güzel bir askerlik geçireceksin. Ailenede imkanın varsa bu yazıyı okut içleri rahat olsun..

Uğur
29-03-2012, 23:12
Evet arkadaşlar izne geldim ama forumla çok ilgilenemedim malumunuz üzerine. Yarın yeni birliğime katılmak üzere tekrar yola çıkıyorum. Sürçü lisan ettiysek affola. kendine foruma ve gen.tr ye çok iyi bakın :)

Akar
29-03-2012, 23:29
Allah yolunu açık etsin kardeşim. Biraz uzak olacak ama Allah'ın izniyle bundan sonrası daha kolaydır. Bir Joomla günü düzenleriz orada :D çarşı izni alırsın artık.

Ümit
29-03-2012, 23:33
Hayırlı yolculuklar. Bu sefer git ve geldiğinde bir daha gitme emi. :p Anladın sen onu. Yok geldim, yok gidiyorum. :):):)

689

kuantum
07-04-2012, 10:13
Hayırlı tezkereler

Uğur
11-04-2012, 19:02
evet askerden ilk netime girdim :) her ne kadar 512kps kadar yavaş olsada sizden ve herkesten haber almak güzel tabi :) bakalım bir daha ne zaman internet kafede sıra gelecek :) bir sonraki nete girişime kadar görüşmek üzere :D

Akar
11-04-2012, 19:15
evet askerden ilk netime girdim :) her ne kadar 512kps kadar yavaş olsada sizden ve herkesten haber almak güzel tabi :) bakalım bir daha ne zaman internet kafede sıra gelecek :) bir sonraki nete girişime kadar görüşmek üzere :DBu saatte olduğuna göre net askeriyede. Eh artık seni sık sık görürüz :D Nasıl oralar? İKK tedbirleri çerçevesinde bize biraz bilgi verir misiniz :D

Uğur
11-04-2012, 19:21
Bu saatte olduğuna göre net askeriyede. Eh artık seni sık sık görürüz :D Nasıl oralar? İKK tedbirleri çerçevesinde bize biraz bilgi verir misiniz :D

abi 11 gündür diyabakırda Kabul toplama merkezindeydim daha dün şırnaktaki birliğime teslim olabildim. bugün S3 yazıcı oldum. daha nasıl ne olacak ne bitecek benimde pek bir bilgim yok onlar önümüzdeki günlerde belli olacak. şimdilik iyi diyebilirim.

designerplus
11-04-2012, 19:39
Hayırlı tezkereler.Cenab-ı Hak Yolunu Her Daim Açık Etsin...

Ümit
14-04-2012, 18:39
abi 11 gündür diyabakırda Kabul toplama merkezindeydim daha dün şırnaktaki birliğime teslim olabildim. bugün S3 yazıcı oldum. daha nasıl ne olacak ne bitecek benimde pek bir bilgim yok onlar önümüzdeki günlerde belli olacak. şimdilik iyi diyebilirim.

S3, süper. Bilgisayar elinin altında.

Uğur yine burdasın nasıl oluyor yazacaktım ama sebebini anladım. :deli:

A3 veya Y3 bile olsa oralar zor. Allah kolaylık versin.

Uğur
14-04-2012, 18:52
S3 teki bilg. dan girmiyorum nete ya :) internet kafe var oraya geliyorum akşamları :) burda karanet var sadece askeriye için :)

istemihan05
15-04-2012, 10:05
Uğur senin yazdıklarını okudukça aklıma o günler geliyor. Yemekhaneler hala çadırmı :)) S1 -S2 -S3 yanyana önünde tabur komutanı kontenırı :)) vayy bee.. Otel binası altında internet kafe. Karşısında Çadırlarda subay gazinosu :)) Gabar cudi , Hayırsız dağı , habur sınır kapısı Zahoo... Gözümün önünde.. Dediğim gibi çok güzel geçecek günlerin bende senin gibi yazıcı olarak yaptım ama ben bölük yazıcısı idim.. :)) hayırlı tezkereler.. Selam olsun Akrep Özel Görev Kuvetine :))

Uğur
15-04-2012, 17:10
Uğur senin yazdıklarını okudukça aklıma o günler geliyor. Yemekhaneler hala çadırmı :)) S1 -S2 -S3 yanyana önünde tabur komutanı kontenırı :)) vayy bee.. Otel binası altında internet kafe. Karşısında Çadırlarda subay gazinosu :)) Gabar cudi , Hayırsız dağı , habur sınır kapısı Zahoo... Gözümün önünde.. Dediğim gibi çok güzel geçecek günlerin bende senin gibi yazıcı olarak yaptım ama ben bölük yazıcısı idim.. :)) hayırlı tezkereler.. Selam olsun Akrep Özel Görev Kuvetine :))

bizim istihkam bölüğü senin anlattığın gibi değil valla :) belkide değiştirmişlerdir :)

Uğur
19-05-2012, 20:25
fark ettimki yaklaşık 1 aydır birşeyler yazmamışım foruma :) Askerlik klasik askerlik düzeninde devam ediyor :) Temmuz ayının ortalarına kadar alt devreliğim devam ediyor :) bulaşık yemekhane vs. bana ait :) gündelik standart monoton hale geldi şimdiden askerlik :) çok şükür hemen hemen hergün internete girebiliyorum ama foruma cevap yazma aktif olma gibi durumlarım olamıyor malesef :) şimdilik benden bu kadar ara ara yazarım günlük mahiyetinde :O :P :D

Seyfullah
20-05-2012, 12:39
Kolay gelsin :)

M.Enes AYDÜZ
20-05-2012, 13:04
fark ettimki yaklaşık 1 aydır birşeyler yazmamışım foruma :) Askerlik klasik askerlik düzeninde devam ediyor :) Temmuz ayının ortalarına kadar alt devreliğim devam ediyor :) bulaşık yemekhane vs. bana ait :) gündelik standart monoton hale geldi şimdiden askerlik :) çok şükür hemen hemen hergün internete girebiliyorum ama foruma cevap yazma aktif olma gibi durumlarım olamıyor malesef :) şimdilik benden bu kadar ara ara yazarım günlük mahiyetinde :O :P :D

Böyle ara ara ses çıkarsan yeterli dostum. Nöbette uyumadığını, vatanın güvende olduğunu bilelim yeter :)

Uğur
20-05-2012, 15:06
Böyle ara ara ses çıkarsan yeterli dostum. Nöbette uyumadığını, vatanın güvende olduğunu bilelim yeter :)

Merak etme dostum namlunun bi ucu gabar dağına doğru çevrili bir şekilde nöbetlerdeyiz :) bize uyku yok size rahat uykular :)

Uğur
16-06-2012, 15:50
Evet hemen hemen 1 ay olmak üzere ve tekrar ben burdayım :) önceki bir ayda biraz telefon ve internet sıkıntısı çektim :) mahrumiyet bölgesi olduğu için telefon gittimi 6-7 gün gelmiyor :) 1 ay içerisinde bildiğiniz gibi S3 Yazane yazıcısı idim.arada yemekhane sorumlusu oldum :) şimdi de bölük komutanı şoförü görevine getirildim. :) He birde bölük bilgisayarcısıyım. bilgisayarına birşey olan kışlada beni arayıp yanına çağırıtıyor :D Yani şuan askerdeki görevlerim

1- S3 Yazane Yazıcısı
2- Yedek Yemekhane Sorumlusu
3- Bölük Komutanı Şoförü (Land Rover)
4- Bölük Bilgisayarcısı

Bakalım önümüzdeki günlerde hangi görevlere gelicem :D

Onur
16-06-2012, 19:01
Her yazdığında bir level atlıyorsun. :D

muratyil
17-06-2012, 11:27
Er olarak girdin bu gidişle Genelkurmay başkanı olarak çıkacaksın sanırım:khkh: Eee insa ne oldum dememeli ne olacağım demeli. :khkh:

Uğur
17-06-2012, 15:02
Her yazdığında bir level atlıyorsun. :D

Er olarak girdin bu gidişle Genelkurmay başkanı olarak çıkacaksın sanırım:khkh: Eee insa ne oldum dememeli ne olacağım demeli. :khkh:

valla bende ondan korkuyorum :) bakalım başıma daha hangi görevler gelecek reklamlardan sonra :D

Uğur
21-06-2012, 20:30
Evet sıkı durun bir görevimi daha açıklıyor :) Bölük komutanı habercisi oldum aynı zamanda :D

Ümit
21-06-2012, 21:06
Evet sıkı durun bir görevimi daha açıklıyor :) Bölük komutanı habercisi oldum aynı zamanda :D

Senin yaptığın görevleri yapmamak için askerden kaçanı biliyorum. :) Ciddiyim.

Sizin bölük galiba çok fazla bölünmüş. :) Ya da batı tarafından asker çok az. Ya da o görevler çok rahat.

Kışın ortasında, gece LAND ile KOMUTANIN kapısı arasında bekleyenleri gördükçe alkışlayıp kaçıyorduk. Yazı var, kışı yok bu görevlerin. :)

Allah kolaylık versin.
Bekliyoruz. :deli::DDD:

Uğur
07-07-2012, 14:34
bana mı çabuk geçiyor zaman yoksa başka birşey mi var anlamadım gitti :) ne çabul 20 gün olmuş yazı yazalı :) Görevlerimden çok şükür yemekhane sorumluluğunu paketlemeyi başardım :) Pazartesi günüde Onbaşı olarak görevlere devam edeceğim :) artık nöbet tutmayacağım ona göre gece yatarken dikkatli olun :P :D

Akar
09-07-2012, 18:18
bana mı çabuk geçiyor zaman yoksa başka birşey mi var anlamadım gitti :) ne çabul 20 gün olmuş yazı yazalı :) Görevlerimden çok şükür yemekhane sorumluluğunu paketlemeyi başardım :) Pazartesi günüde Onbaşı olarak görevlere devam edeceğim :) artık nöbet tutmayacağım ona göre gece yatarken dikkatli olun :P :DHadi bakalım, hayırlısı :)

Logorizma
10-07-2012, 13:07
ALLAH yar ve yardımcın olsun, ALLAH selamet versin kardeşim...

Uğur
16-08-2012, 18:25
eee 1 ayı daha geçirmişiz ya :) kaldı 250 gün askerlik :) ama nedense bu süre zarfında hiçbir değişiklik yaşamadım :) en sonunda klasik monoton hale büründü galiba askerliğim :) çok şükür demek lazım aslında :) balaşoö daha neler göreceğiz ilerki günlerde :) bir değişiklik olmadığı için yazamıyorum :) şimdilik kendinize iyi bakın :)

Uğur
29-09-2012, 18:24
evet arkadaşlar malesef genel merkezden gelen emirle Şırnak civarındaki tüm internet bağlantıları kapatılıyor. Bu nedende dolayı bizim internet kafemizde kapatılıyor.1 ekimden itibaren 200 gün aranızda olamayacağım. Kendinize çook iyi bakın....

M.Enes AYDÜZ
29-09-2012, 18:30
Çok birşey kalmamış dostum ya. 200gün dediğin nedir ki :)
Allah sabır ve kolaylık versin

Akar
29-09-2012, 21:41
Yuh diyorum yahu, adam askerliği yedi.

:D

angelaus
29-09-2012, 23:31
ben 5 ay yaptım o bile çok geldi :)

Uğur
30-09-2012, 15:05
Çok birşey kalmamış dostum ya. 200gün dediğin nedir ki :)
Allah sabır ve kolaylık versin

tabi yaa dostum Allah kısmet ederse seni de gittiğinde görücezzz 200 günün ne demek olduğunuu :))

Yuh diyorum yahu, adam askerliği yedi.

:D

nerde be abi :) daha yarısına geldik işte :)

3 katını yapıyorum işte :) sen Enese anlat bi nasıl birşey olduğunu :)

mehmettan
01-10-2012, 21:52
Öncelikle Hayırlı teskereler.

Konudaki mesajları okudumda. Tam anlamıyla askerlik görevinin özeti :)

Önce ilk mesajlarda "günler ne çabuk geçiyor 20 gün olmuş " benzeri yazılar.
Sonraki mesajlarda "internet yasaklandı" - "Sende askere gidince öğrenirsin 200 günün ne demek olduğunu" şekline dönüşmüş :)

Bu arada yazıcı olmak deyince bi tuhaf oldum Allah Kurtarsın :) Uyukusuz Geceler seni bekliyor. Batıda olsa güzeldir sanırım. Ama doğuda zor :)
Tabur komutanı : "Oğlum Sabaha Şu izinleri yaz geti imzalayacağım" gitti 1 gece :D
Sabah ; Bölük Astsubayı : "l..n bu bizim yazıcı nerde çağırın şunu"
Bölük Arkadşın : "Gece tabur komutanı çalıştırdı komutanım. Uyuyor"
Bölük Astsubayı : "Bende gece çalıştım. Çabuk çağırın gelsin..." :) :) :)
Sanki evde ne çalıştıysa :D :D :D

Tekrar hayırlı teskereler dilerim.

muratyil
02-10-2012, 15:32
Bana 28 gün çok gelmişti.:khkh:

Uğur
26-03-2013, 14:29
zaman su gibi akıp geçiyor dedikleri bu olsa gerek :) artık evimdeyim arkadaşlar :) biraz erken döndüm :) Kıl Dönmesi ameliyatından dolayı 35 gün hava değişimi alıp erken dönüş yapmak zorunda kaldım :) artık buralardayım ama kısa bir tatilin ardından dönüş yapacağım tabikide :)))

angelaus
26-03-2013, 20:25
Geçmiş olsun, her türlü

Ümit
26-03-2013, 21:29
Hoşgeldin. Kıl dönmeseydi daha iyi olurdu kanımca. :)

Bu arada adamın birinin beli için 4-5 ay dayanmaz dediler. Ama belin askerliği fazla zorlamayacağını düşündükleri için adama istirahat bile vermediler! Olaya el attım tabi ki. 2 ay usta birliği yaptı, muaf sayıldı. :)

muratyil
26-03-2013, 23:51
Hehe Kıl Döndü mü aramıza yani :D şaka bir yana gecmis olsun zaman çabucak gecti gitti